• Witamy na nowej stronie internetowej naszej szkoły!
    • Dyskoteka szkolna dla klas 4-8
     • Dyskoteka szkolna dla klas 4-8

      29.01.2020

      W czwartek 30.01.2020 roku odbędzie się dyskoteka szkolna dla klas 4-8 w sali widowiskowej od 15.30-17.30.Wstęp na dyskotekę tylko po wypełnieniu zgody przez rodzica. Przed wejściem na salę trzeba zaznaczyć obecność na liście uczniów (przed salą widowiskową). Podczas opuszczania dyskoteki również trzeba się odmeldować.Jest możliwość zorganizowania poczęstunku w salach typu szwedzki stół. Uczniowie z Samorządu przygotują sale ze stołami.Podczas dyskoteki zakaz wychodzenia na zewnątrz oraz chodzenia po szkole.Zachęcamy do założenia masek. Dla uczniów, którzy założą maski będzie słodki upominek.Zachęcamy do zabawy,Samorząd Uczniowski

    • Radosna rewizyta – sparing szachowy
     • Radosna rewizyta – sparing szachowy

      29.01.2020

      Dnia 28 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2b zorganizowali sparing szachowy, do którego zaprosili  szachistów z klas 2a i 2c oraz koleżanki i kolegów z klas drugich  ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Borzęcinie Dużym. Sparing rozpoczął się humorystyczną prezentacją bierek szachowych w wykonaniu uczennic: Neli Jędrych, Marii Szuszczewicz, Aleksandry Kubackiej i Wiktorii Kisiel. Po prezentacji  gospodarze i goście przystąpili do rozegrania partii szachowych , którym towarzyszyły miłe rozmowy, wymiana doświadczeń i umiejętności. Następnie wszyscy szachiści w radosnej i koleżeńskiej atmosferze bawili się podczas gier  „Kopiec kreta” i  „Kloc”. Gospodarze pożegnali miłych gości, planując kolejne spotkania, o których będziemy informować już wkrótce.

      Renata Rykowska

    • VI Festiwal Pieśni Powstańczej w Szkole Podstawowej
     • VI Festiwal Pieśni Powstańczej w Szkole Podstawowej

      28.01.2020

      24 stycznia 2020r r. społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji po raz szósty w szkole odbył się Festiwal Pieśni Powstańczej.

      Wydarzenie historyczno – muzyczne otworzyła Pani Dyrektor Agnieszka Olczak, która powitała wszystkich zebranych gości i zaprosiła do ceremoniału przekazania pocztu sztandarowego.

      Prowadzący uroczystość uczniowie kl. 3a Franciszek Wereski i Karolina Stanuch a także Natalia Przyborska i Zuzanna Majcher - uczennice kl. 6b, przypomnieli zasady konkursu i przedstawili komisję w składzie: p. Justyna Kłos, p. Dyrektor Agnieszka Olczak, p. Marta Derdońska i p. Renata Bujak. Komisja czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - II, III-V, VI-VIII. Uczniowie wszystkich klas w pięknych strojach powstańców, znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. W III części uroczystości, bardzo ciekawą prezentację na temat powstania styczniowego, zaprezentowali uczniowie klasy 8 przygotowani przez p. Marcina Pietrzaka i p. Edytę Sawicką- Miodek.

      Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki:

      W kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli uczniowie kl. IIa z wychowawczynią p. Anną Połeć, II miejsce kl. 2c z p. Moniką Strakowską  i III miejsce kl. 1a z p. Agnieszką Lasocką.

      W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. IIIa z wychowawczynią p. Wiolettą Dziedzic, II miejsce kl. IIIb z wychowawczynią p. Bogusławą Ciupą i III miejsce kl. Vc. z p. Aliną Peryt.

      W kategorii III - Grand Prix zdobyła kl. 6c z wychowawczynią p. Martą Ochmańską, II miejsce kl. 8 z p. Lilianą de Vacqueret, III miejsce kl. VI b, której wychowawcą jest p. Monika Spychalska. Wyróżnienie otrzymał przedstawiciel kl. 7b Kacper Miedzierski.

      Zwycięzcy – otrzymali puchary i medale a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone wszystkim uczestnikom, standardowo podczas uroczystego podsumowania I semestru.

       

      http://szkolazaborow.edupage.org/

      photos/photo=album&gallery=38                            

                                                                                                                                                                                      Organizator Festiwalu

                                                                                                                                                                                         Wioletta Dziedzic

       

    • Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Konkurs Kolęd i Pastorałek

      27.01.2020

      10 stycznia, tuż po przerwie świątecznej w naszej szkole odbył się IV Konkurs Kolęd i Pastorałek. Dzięki wyjątkowej atmosferze, konkurs od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Tym razem na scenie wystąpiło aż 33 uczestników! Uczniowie zaprezentowali wspaniałe utwory świateczne, także w językach obcych. Mogliśmy usłyszeć między innymi: "Merry christmas everyone" - utwór wykonany przez Franciszka Wereskiego czy "Feliz Navidad" w odsłonie Karoliny Stanuch i Julii Kamińskiej i wiele innych ciekawych utworów świątecznych i kolęd. Na koniec wszyscy zaśpiewali hit przeglądu czyli     "Skrzypi wóz" w aranżacji grupy ENEJ. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę od Pani Wioli i Moniki. Do usłyszenia za rok:)

       

      Wioletta Dziedzic

      Monika Strakowska

       

      http://szkolazaborow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=36

       

    • 24 stycznia - VI Festiwal Pieśni Powstańczej
     • 24 stycznia - VI Festiwal Pieśni Powstańczej

      23.01.2020

      24 stycznia w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, odbędzie się VI Festiwal Pieśni Powstańczej. Z tej okazji obowiązuje strój galowy.

      Harmonogram występów:

      8.55 - 9.40 - Występ uczniów kl. 1-2

      9.50 - 10.35 - Występ uczniów kl. 3-5

      10.50 - 11.35 - Występ uczniów kl. 6-8

      Lekcje odbywaja się zgodnie z planem.

    • Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w  akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie.
     • Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w  akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

      22.01.2020

        To już VII edycja  projektu realizowanego w ramach Systemu Edukacji Statystycznej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów z terenów województwa mazowieckiego i ma na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej. W naszej szkole, na zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego w Warszawie, tajniki statystyki zgłębiali uczniowie klas piątych. Dzieci  uczestniczyły  w warsztatach STATspotkanie – „Na tropie danych”, dzięki którym rozpoczęli swoją statystyczną przygodę. Uczniowie poznali  podstawowe pojęcia z obszaru statystyki, a także rynku pracy i demografii.

    • Podziękowanie za udział w WOŚP
     • Podziękowanie za udział w WOŚP

      18.01.2020

      W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy brali udział w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli bardzo dzielni, zaangażowani i zawsze uśmiechnięci.

      Postawą godną naśladowania mogą poszczyć się:

      Mateusz SmętekMiłosz Bieniek, Igancy PływaczHubert GóralHubert Kosiński, Natalia Koncman, Gabriela Kóżlik, Hubert Sroczyński, Zofia Kowalska, Danuta Nietubyć, Dominik Denis

      a także ich pomocnicy:

      Lewandowska Magda, Kowalska Marysia, Budzinska Zofia, Bartczak Filip, Sokołowski Kacper, Czerniewska Martyna, Głowacka Oliwia, Marszałkowski Michał, Sosnowski Maksymilian, Baranowska Julia, Góral Hubert, Kląskała Stanisław, Nowak Julia, Zalewski Marcin, Majcher Zuzanna, Głowacka Magda, Straczuk Julia, Poznańska Zuzia, Jankowska Gabrysia, Sosnowska Marysia, Zając Kasia, Fryczyńska Aleksandra, Polit Aleksandra, Stańkowska Sylwia, Denis Małgorzata, Jasińska Laura, Ratajczak Julia

      Łącznie ze skarbonek uzbierali kwotę 8616zł.

      Największą zawartością puszki może pochwalić się Zosia Kowalska z klasy 7b - zebrała 1570zł.

      Gratulujemy!!!!!

       

      Dziękujemy również Panu Tomaszowi Wojtczakowi, który zasponsorował naszym wolontariuszom ciepły posiłek na wzmocnienie oraz Panu Andrzejowi Adamowiczowi, który smacznymi słodkościami umilił czas spędzony na kwestowaniu.

       

       

         

      Dyrektor szkoły Agnieszka Olczak

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

      Pani Joanna Buniowska

      Pani Wioletta Dziedzic

      Pani Monika Strakowska

       

       

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

      13.01.2020

      ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ 16 STYCZNIA:

      DLA KLAS I-III O GODZ. 17.00

      DLA KLAS IV-VIII O GODZ. 17.30

      Przydział sal lekcyjnych:

      1a sala 6

      1b sala 17

      2a sala 3

      2b sala 3a

      2c sala 8

      3a sala 5

      3b sala 7

      4 sala 15

      5a sala 13

      5b sala 9

      5c sala 16

      6a sala 2

      6b sala 12

      6c sala 10

      7a sala 4

      7b biblioteka

      8 sala 1

       

    • Międzynarodowy Dzień Koszuli
     • Międzynarodowy Dzień Koszuli

      11.01.2020

      Samorząd Uczniowski zachęca do świętowania Międzynarodowego Dnia Koszuli, który przypada na 13.01.W poniedziałek zakładamy ulubione koszule i jednoczymy się jako społeczność szkolna :-)Serdecznie zapraszamy do świętowania razem z nami.

    • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      08.01.2020

      Siema! Zapraszamy na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – ze względu na zamknięcie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zaborowie – organizujemy wspólny gminny finał w Lesznie. Zaczynamy od godziny 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej 10.

      Jeśli mieliby Państwo życzenie wesprzeć WOŚP zapraszamy do kwestowania od jutra, czyli od czwartku 9 stycznia w naszej Szkole w Zaborowie! Wolontariusze będą zbierali pieniądze do jednej wielkiej szkolnej  puszki!

      "Rzeczy od serca" można przynosić do sekretariatu SP w Zaborowie do 10 stycznia 2020 do godziny 14:00. Zostaną one przekazane na licytację. Z góry dziękujemy za zaangażowanie!

       

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu 

      Monika Strakowska, Wioletta Dziedzic

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

      30.12.2019

      W imieniu całej Społeczności Szkolnej

      bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym

      w przygotowanie ozdób,  

      które uświetniły nasz szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

      Dziękuję organizatorom, szczególnie Pani Renacie Bujak

       oraz uczniom pomagającym przy sprzedaży ozdób.

      Udało nam się zebrać 1.057,10 złotych, które przekazano Radzie Rodziców,

      w celu wydatkowania na doposażenie naszej szkoły w pomoce dydaktyczne.

      Świąteczny nastrój zagościł w naszych sercach!

       

                                                                                   Dyrektor Szkoły

                                                                                  Agnieszka Olczak

    • Akcja dla Azorka w Sochaczewie!
     • Akcja dla Azorka w Sochaczewie!

      30.12.2019

      Tuż przed świętami do schroniska Azorek w Sochaczewie, dotarły wszystkie dary dla zwierząt przekazane przez naszych wspaniałych uczniów i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy również pracownikom sklepu odzieżowego CARRY w Sochaczewie, za wsparcie naszej akcji dużą ilością karmy:)

      Ps: Przypominamy również, że schronisko jest na etapie wygaszania do 30.06.2020 r co oznacza, że wszystkie psy, które zostały przyjęte do Azorka do 31 sierpnia 2019 szukają nowych domów.

      APELUJEMY O DOMY DLA PODOPIECZNYCH SCHRONISKA AZOREK ! 
      "Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa".
      Dziękujemy!!!


      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
      Wioletta Dziedzic, Monika Strakowska, Joanna Buniowska

    • Uwaga!
     • Uwaga!

      20.12.2019

      W dniach 24 grudnia br. i 2 stycznia 2020r. szkoła jest zamknięta.Z powodu braku zgłoszeń uczniów - opieka świąteczna w dniu 27 grudnia br. jest odwołana.

     • Kiermasz ozdób świątecznych

      17.12.2019

      Już od jutra będzie można nabyć ozdoby wykonane przez Dzieci. Środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby Uczniów naszej Szkoły! Szczególnie na doposażenie sal. Serdecznie zapraszamy!

    • Warsztaty dla klas 1-3
     • Warsztaty dla klas 1-3

      19.12.2019

      12 grudnia 2019r. uczniowie klas  1-3 wzięli udział w zajęciach komunikacyjnych zorganizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. W ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” omawiane były z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania środkami miejskiej komunikacji publicznej.

      Z wyświetlanych w trakcie zajęć odcinków serialu „Pan Bilecik uczy” dowiedziały się m.in. co można przeczytać na przystanku, po co maluje się na nich żółte linie, dlaczego należy trzymać się poręczy w czasie podróży, czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. W części praktycznej zajęć pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych opowiadali uczniom o ekologicznych środkach transportu publicznego. Dzieci poznawały tajemnice autobusu elektrycznego, mogły obejrzeć niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Ponadto, uczyły się zasad bezpiecznego wchodzenia i opuszczania autobusu oraz działania biletomatów i kasowników.  To były bardzo interesujące i pożyteczne zajęcia.

     • Góra Grosza XX edycja

      17.12.2019

      Wielkie liczenie! Ciężka praca, wszystko pod czujnym okiem naszych wspaniałych Wolontariuszy - Ignacego, Mateusza i Huberta. Dzięki Waszym gorącym sercom uzbieraliśmy już 396,15 zł, ale wiemy, że to jeszcze nie koniec!  XX edycja Góry Grosza trwa jeszcze do końca tygodnia, Wolontariusze będą zbierali grosiki do piątku 20 grudnia.

     • Oj, działo się!

      16.12.2019

      My, także dziękujemy organizatorom, za możliwość udziału w tych wspaniałych wydarzeniach, które tak wyraziście zjednoczyły szkolną społeczność, wzruszały, cieszyły, edukowały, zmuszały do refleksji... i obiecujemy, że  będziemy starali się, aby takich chwil było jak najwięcej!

    • Gratulujemy!
     • Gratulujemy!

      16.12.2019

      Zofia Budzinska, Ignacy Pływacz - uczniowie klasy 8 oraz Maria Ligięza i Michał Kaźmierczak - uczniowie klasy 7 przeszli do II etapu Konkursu Olimpiada Matematyczna Juniorów.Życzymy dalszych sukcesów.

    • Gratulujemy!
     • Gratulujemy!

      16.12.2019

      Adam Przychodzki - uczeń klasy 8 przeszedł do II etapu Przedmiotowego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki. Życzymy dalszych sukcesów.

    • Kiermasz ozdób świątecznych
     • Kiermasz ozdób świątecznych

      11.12.2019


      Szanowni Państwo,

      od 18.12.2019 (środa) do 20.12.2019 ( piątek) w godzinach 8.00 – 17.00 odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Dzieci. Środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły. Szczególnie na doposażenie sal.
      Zapraszamy!

       

    • Dyżury opiekuńcze dla uczniów
     • Dyżury opiekuńcze dla uczniów

      12.12.2019

      Informujemy, że w dniach 23, 27, 30 grudnia br. oraz 03 stycznia 2020r. od godziny 7.30 do 16.00 istnieje możliwość zorganizowania w szkole dyżurów opiekuńczych dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki. W tych dniach nie będzie natomiast obiadów i dowozów.

      Zapisy dzieci na dyżury  przyjmowane będą przez  wychowawców klas do dnia 18 grudnia br.

      Zapisu u wychowawcy dokonuje rodzic podając dzień dyżuru, imię i nazwisko dziecka, numer telefonu kontaktowego oraz przewidywane godziny pobytu dziecka.

       

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

      12.12.2019

      W IMIENIU UCZNIÓW, RODZICÓW I WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZKOŁY BARDZO DZIĘKUJĘ OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH DOTYCZĄCYCH WPROWADZENIA PRZEDSIĘWZIĘĆ DO BUDŻETU GMINY LESZNO NA ROK 2020 I ODDAŁY SWÓJ GŁOS NA WYBUDOWANIE PLACU ZABAW NA TERENIE SZKOŁY.

      TO OGROMNE WSPARCIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ BĘDZIE PROCENTOWAŁO RADOŚCIĄ I SPEŁNIENIEM MARZEŃ NASZYCH DZIECI.

                                   DYREKTOR SZKOŁY AGNIESZKA OLCZAK

    • "Azorek" Dziękuje darczyńcom!
     • "Azorek" Dziękuje darczyńcom!

      04.12.2019

      Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym darczyńcom, za udział w akcji "Kość i Kocyk". Bardzo cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły nie są obojetni na krzywdę zwierząt i mają wielką świadomość tego, że wszystkie istoty na ziemi mają prawo do godnego życia. Dziękujemy

      Klub Szkolnego Wolontariatu z opiekunami

    • Sparing szachowy
     • Sparing szachowy

      12.12.2019

      Dnia 10 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2b naszej szkoły udali się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym na sparing szachowy z uczniami klas drugich tej szkoły. To fantastyczne przedświąteczne spotkanie zaowocowało nowymi znajomościami i przyczyniło się do nabycia nowych umiejętności szachowych. Spotkanie miało charakter towarzyski, ale odbyło się pod bacznym okiem sędziego z Polskiego Związku Szachowego. Wszyscy uczniowie rozegrali po kilka partii szachowych, niektórzy po raz pierwszy grali na czas, używając profesjonalnych zegarów szachowych. Mamy nadzieję, że to jedna z wielu sąsiedzkich wizyt, ponieważ przesympatyczni gospodarze z radością przyjęli zaproszenie do naszej szkoły.

     • 3a i 2c na spektaklu "Dzieci z Bullerbyn" Teatru Syrena

      11.12.2019

      9 grudnia 2019r klasa 2c i 3a z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl "Dzieci z Bullerbyn" Teatru Syrena w Warszawie. Opowieść o dzieciach mieszkających w hałaśliwej osadzie Bullerbyn zna chyba każde dziecko. Spektakl oparty na bestsellerowej książce szwedzkiej autorki Astrid Lindgren był niezwykłym przeżyciem dla młodych widzów i wstępem do lektury. Wspaniała obsada, profesjonalna gra aktorska zachwyciła wszystkich i tych małych i tych dużych. 

       

    • Klub Młodego Odkrywcy
     • Klub Młodego Odkrywcy

      12.12.2019

      W tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w ramach której w naszej szkole funkcjonuje Klub Młodego Odkrywcy o nazwie Klub Poszukiwaczy Wiedzy. Klub liczy 14 uczniów z klasy 2b. W listopadzie nasi klubowicze przygotowali projekt szkolnego placu zabaw. Projekt został wystawiony w holu głównym szkoły, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć projektu zapraszamy do galerii, a klubowiczom gratulujemy pomysłów i czekamy na kolejne inspiracje.

    • Przygody Helenki
     • Przygody Helenki

      11.12.2019

       

      6 i 11 grudnia koło teatralne klas trzecich zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie uczniom klas 1-3 naszej szkoły, a także przedszkolakom z Publicznego Przedszkola w Zaborowie w przedstawieniu pt.” Przygody Helenki”. Spektakl ten to humorystyczna opowieść o Czerwonym Kapturku. Młodzi aktorzy, pomimo ogromnej tremy, dali z siebie wszystko i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

      W przedstawieniu brali udział:

      Olga Grzeszczuk kl. 3a - Helenka (Czerwony Kapturek)

      Andrei Nurmanov kl. 3b - Wilk

      Maja Pszenna kl. 3a - narrator 1

      Franciszek Wereski kl. 3a  - narrator 2

      Natalia Wąsik kl. 3b - mama, wiewiórka

      Amelia Wąsik kl. 3b - zajączek

      Alicja Witkowska kl. 3a – babcia, zajączek

      Nadia Rusztecka kl. 3b - wiewiórka

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

   • Sparing szachowy Zaborów-Borzęcin Duży
   • VI Festiwal Pieśni Powstańczej
   • Konkurs Kolęd i Pastorałek
   • Wolontariusze podczas 28 Finału WOŚP
   • Klasa 2a odwiedziła przedszkole w Zaborowie
   • Kl. 3a Projekt "Najstarsze miasta w Polsce"
   • Kreatywna nauka zegara w klasie 3a
   • Akcja Kość i Kocyk dla Azorka!
   • Kartki świąteczne w kl. 6c
   • wigilia klasy 6b
   • Klub Młodego Odkrywcy
   • Dzień Pluszowego Misia
   • Zdjęcia szkoły
  • Tygodniowe menu

   • Środa15. 01.
   • Naleśniki z białym serem, brzoskwiniami.
  • Godziny dzwonków

   Środa 29.01.2020
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Partnerzy

   • Gmina Leszno
   • Powiat Warszawski Zachodni
   • Parafia Nawiedzenia Najświetszej Maryi Panny w Zaborowie
   • Przedszkole w Zaborowie
   • OSP Zaborów
   • Zespół poradni psychologiczno-pedagogicznych powiatu warszawskiego zachodniego
   • Biblioteki publiczne