Strona główna
Podziękowania
23.06.2026Niektórych ludzi spotykamy na swojej drodze i po prostu wiemy, że mają ogromne serca.
Dziś chcemy z całego serca podziękować Pani Marcie i Panu Cezaremu Czernym za ufundowanie nagród dla wszystkich członków Szkolnego Zespołu Wokalnego „Zaborówki”.
Za każdą piosenką, każdym występem, każdą próbą i każdym sukcesem naszych dzieci stoją godziny pracy, emocje, radość, stres i marzenia. Dlatego tak bardzo wzrusza nas, gdy ktoś dostrzega ten wysiłek i chce powiedzieć dzieciom: „Jesteśmy z Was dumni”.
Państwa piękny gest sprawił naszym młodym artystom ogromną radość. To nie były tylko nagrody. To było coś znacznie więcej – znak, że ich zaangażowanie ma sens, że ich talent jest zauważany i że są wokół nich ludzie, którzy wierzą w ich możliwości.
Dziękujemy za dobroć, życzliwość i serce, które okazujecie dzieciom od lat. Dziękujemy za to, że zawsze możemy liczyć na Państwa wsparcie, że jesteście obecni przy naszych sukcesach i że pomagacie nam budować w dzieciach poczucie własnej wartości, odwagę oraz wiarę w marzenia.
W świecie, w którym tak często brakuje czasu i uwagi dla drugiego człowieka, Państwa postawa przypomina, jak wielką moc mają życzliwość i bezinteresowne dobro.
Z całego serca dziękujemy.
W imieniu wszystkich dzieci z zespołu „Zaborówki”, rodziców oraz swoim własnym Wioletta Dziedzi
Dzień pełen nagród i radości!
23.06.2026Dzień pełen nagród i radości!
W naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach organizowanych w trakcie II semestru. Było wiele powodów do uśmiechu – rozdaliśmy całe mnóstwo nagród, a nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, jak wiele mają talentów, pasji i zapału do działania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
Szczególne gratulacje kierujemy również do uczestników kampanii „Rowerowy Maj”. Dziś wręczono nagrody za aktywny udział w tej prozdrowotnej inicjatywie. Ogromny sukces odniosła klasa 5c, która otrzymała nagrodę od organizatorów kampanii, a także wyjątkowe wyróżnienie – nagrodę Wójta Gminy Leszno dla najaktywniejszej klasy w całej Gminie Leszno!
Nagrody otrzymali również członkowie szkolnego zespołu wokalnego „Zaborówki” za godne reprezentowanie szkoły, aktywną działalność artystyczną oraz promowanie naszej placówki podczas licznych uroczystości i wydarzeń. Szczególne wyróżnienie otrzymali uczniowie, którzy w tym roku zwyciężyli w powiatowym etapie Konkursu Piosenki o Zdrowiu, a następnie zdobyli III miejsce w etapie wojewódzkim, osiągając jeden z największych sukcesów artystycznych szkoły w mijającym roku szkolnym. W uznaniu za ich pracę, talent i zaangażowanie szkoła ufundowała dla nich dodatkowe nagrody.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów oraz dziękujemy za zaangażowanie, pasję i aktywność. Życzymy kolejnych sukcesów, odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań i nieustającej motywacji do rozwijania swoich talentów!
38
Zaborowski Olimp
23.06.2026„Na greckich bogów! Jak mogłeś zapomnieć?!” Wybrane mity w interpretacji naszych piątoklasistów
Katarzyna Golbińska
2
Egzamin na Kartę Rowerową
23.06.202616 czerwca nasi czwartoklasiści zdali egzamin praktyczny w Miasteczku Ruchu Drogowego w Modlinie. Po zaliczeniu teorii w szkole, uczniowie świetnie poradzili sobie z manewrami i znakami na torze. Wszystkim gratulujemy zdobycia pierwszego „prawa jazdy”!Przed nami wakacje, dlatego przypominamy o bezpieczeństwie podczas letnich wycieczek. Pamiętajcie o zakładaniu kasku, sprawdzaniu hamulców przed drogą i stosowaniu przepisów, które tak świetnie opanowaliście na egzaminie. Bezpiecznych i pełnych radości rowerowych wypraw!
Janusz Pałka i Bogusława Ciupa
15
Ogromny sukces naszych uczennic!
23.06.2026Ogromny sukces naszych uczennic!
Z dumą informujemy, że Łucja Piotrowska z klasy 3a oraz Marysia Piotrowska z klasy 1a w dwuosobowym składzie wzięły udział w prestiżowym międzynarodowym projekcie European Astro Pi Challenge 2025–2026 – Mission Zero.
To wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we współpracy z Raspberry Pi Foundation. Największym powodem do dumy jest fakt, że program komputerowy stworzony przez nasze uczennice został uruchomiony na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)!
To niezwykłe osiągnięcie pokazuje, że pasja, kreatywność i zainteresowanie nowoczesnymi technologiami mogą prowadzić naprawdę wysoko – aż w kosmos!
Serdecznie gratulujemy Łucji i Marysi tego wyjątkowego sukcesu i życzymy im kolejnych inspirujących wyzwań oraz spełniania marzeń.
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
#EuropeanAstroPiChallenge #MissionZero #ESA #AstroPi #Programowanie #Kosmos #STEM #SukcesUczniów #JesteśmyDumni
Dzień Dziecka w naszej szkole tradycyjnie trwa dłużej niż jeden dzień!
23.06.2026Dzień Dziecka w naszej szkole tradycyjnie trwa dłużej niż jeden dzień!
Jak co roku uczniowie klas 1–3 świętowali ten wyjątkowy czas podczas całodniowej wycieczki. Tym razem bawiliśmy się w Mandorii, gdzie nie zabrakło uśmiechów, emocji i wspaniałej przygody.
Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego, pełnego atrakcji, dnia!
42
Kolorowe korytarze.
23.06.2026Kolorowe korytarze.
Nasze szkolne korytarze zyskały zupełnie nowy, wyjątkowy wygląd. Wszystko za sprawą oryginalnych i ciekawych prac plastycznych, które ostatnio ozdobiły ściany. Kolorowe dzieła zostały przygotowane przez uczniów klas 4–8 pod czujnym okiem nauczycieli plastyki p. Bogusławy Ciupy i p. Anny Połeć. Zapraszamy do podziwiania tej niezwykłej, uczniowskiej galerii podczas każdej przerwy!
16
Sukces Filipa Kłódkiewicza
13.06.2026Z dumą i radością informujemy, że Filip Kłódkiewicz uczeń klasy 7a, otrzymał nagrodę laureata w kategorii literackiej oraz wyróżnienie w kategorii plastycznej w Wojewódzkim konkursie „Wydajemy własną książkę”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów
13.06.2026Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie!
Podczas spotkania Pani Dyrektor oprowadzała dzieci i rodziców po szkole, prezentując naszą placówkę oraz przedstawiając przyszłych wychowawców klas pierwszych.
Na gości czekało wiele atrakcji i aktywności przygotowanych przez Panie: Wiolettę Dziedzic, Monikę Karczyńską, Irenę Ciapko oraz Joannę Ceremańską.
Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy 3a, którzy z ogromnym zaangażowaniem prowadzili przygotowane stanowiska i pomagali młodszym kolegom oraz koleżankom. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za obecność, uśmiech i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień, pełen radości, pozytywnej energii i wielu pięknych chwil. Mamy nadzieję, że już we wrześniu spotkamy się ponownie w murach naszej szkoły!
29
Wielki sukces Zaborówek
11.06.2026Mamy to!!! III miejsce w województwie mazowieckim! Ogromny sukces dzieci ze Szkolny Zespół Wokalny "Zaborówki"!!!
To dzień pełen radości, wzruszeń i ogromnej dumy.
Podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Siedlcach dzieci ze Szkolnego Zespołu Wokalnego „Zaborówki” zdobyły III miejsce w województwie mazowieckim, reprezentując Szkołę Podstawową w Zaborowie, Gminę Leszno oraz Powiat Warszawski Zachodni.
To wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ w finale wojewódzkim spotkali się zwycięzcy etapów powiatowych z całego Mazowsza. O najwyższe miejsca rywalizowali reprezentanci aż 24 powiatów, prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny.
Za tym sukcesem stoją tygodnie prób, przygotowań, emocji i ciężkiej pracy. Dzieci zachwyciły jury nie tylko pięknym wykonaniem, ale również autorskim tekstem piosenki oraz poruszającą interpretacją sceniczną.
Autorką tekstu konkursowej piosenki oraz osobą przygotowującą dzieci do występu jest p. Wioletta Dziedzic - nauczycielka, pasjonatka edukacji i muzyki, instruktorka wokalna oraz założycielka Szkolnego Zespołu Wokalnego „Zaborówki”. Od lat rozwija muzyczne talenty dzieci, pokazując im, że dzięki pasji, wytrwałości i wierze we własne możliwości można osiągać rzeczy wyjątkowe.
Powiat Warszawski Zachodni reprezentowali:
Amelia Martyńska kl. 3a
Hania Kurzych kl. 3a
Zosia Mączyńska kl. 3a
Staś Sawiak kl. 3b
Michalina Zawisza kl. 2c
Marysia Skóra - skrzypce kl. 4a
To jeden z największych sukcesów naszych młodych artystów i ogromny powód do dumy dla całej społeczności szkolnej
Szczególne podziękowania kierujemy do Państwowej Powiatowej Inspektor Sanitarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim Pani Anety Hennel oraz Pani Agnieszki Nowickiej z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia za obecność podczas finału wojewódzkiego, wsparcie oraz kibicowanie naszym młodym artystom. Państwa obecność była dla dzieci niezwykle ważna i stanowiła piękny wyraz wsparcia dla reprezentantów Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Dziękujemy również rodzicom za wsparcie, wszystkim osobom trzymającym za nas kciuki oraz organizatorom konkursu za możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych dzieci. Dziś po raz kolejny udowodniły, że talent, ciężka praca, odwaga i pasja potrafią zaprowadzić bardzo wysoko.
Brawo Dzieci! Brawo Zaborówki! Brawo Szkoła Podstawowa w Zaborowie! Brawo Gmina Leszno! Brawo Powiat Warszawski Zachodni!
23
Certyfikat udziału w programie Kodowanie na Dywanie!
09.06.2026Z radością informujemy, że klasa 3a otrzymała Certyfikat udziału w programie Kodowanie na Dywanie!
Przez cały rok uczniowie rozwijali logiczne myślenie, kreatywność, umiejętność współpracy oraz kompetencje cyfrowe poprzez aktywną naukę, zabawę i działanie.
Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów i cieszymy się, że kolejny raz pokazali, że nauka może być ciekawa i pełna radości
Brawo klasa 3a
BUDŻET UCZNIOWSKI - realizacja projektu WYGODNE KORYTARZE !!!
09.06.2026BUDŻET UCZNIOWSKI - realizacja projektu WYGODNE KORYTARZE !!!
Rada Rodziców z radością informuje o realizacji projektu w ramach 5-tej już edycji BUDŻETU UCZNIOWSKIEGO w szkole w Zaborowie. Projekt został zgłoszony przez uczniów klas 1–3 i wybrany większością głosów uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Dzięki składkom na Radę Rodziców oraz wpłatom z 1,5% podatku udało się sfinansować większą część tego zakupu. Dodatkowego wsparcia udzielił również urząd Gminy Leszno oraz Pan Wójt Grzegorz Banaszkiewicz, za co składamy serdeczne podziękowania. Bardzo dziękujemy również Pani Dyrektor szkoły Joannie Bieńko oraz Nauczycielce Pani Bogusi Ciupie za udaną i owocną współpracę.
Choć początkowo budżet projektu "WYGODNE KORYTARZE - kolorowe i miękkie siedziska na szkolnym korytarzu" zakładał zakup mniejszej liczby puf, Rada Rodziców – odpowiadając na potrzeby dzieci, widząc ich ogromne zaangażowanie, skalę poparcia oraz liczbę oddanych na ten pomysł głosów – podjęła decyzję o sfinansowaniu znacznie większej ilości siedzisk. Łącznie na realizację projektu przeznaczono ponad 18 tysięcy złotych, z czego większość środków pochodziła ze składek rodziców oraz wpłat z 1,5% podatku.
Najważniejsi są jednak uczniowie – to dzięki ich pomysłowości, zaangażowaniu oraz aktywnemu udziałowi projekt mógł powstać i zostać zrealizowany. To dzieci wymyśliły, zgłosiły i wybrały projekt, pokazując, że mają realny wpływ na życie naszej szkolnej społeczności.
Z nowych siedzisk korzystać będą wszyscy uczniowie naszej szkoły – zarówno dzieci z klas 1–3, jak i starsi uczniowie. Pufy zostały ustawione na dolnym i górnym korytarzu starszej części szkoły, gdzie odbywają się zajęcia zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.
Pomysłodawczynią Budżetu Uczniowskiego, jego koordynatorką oraz osobą odpowiedzialną za realizację projektu jest Katarzyna Fiedorowicz. W działaniach wspiera ją cała Rada Rodziców na czele z Przewodniczącą Martyną Witkowską.
Dziękujemy wszystkim za wspólne tworzenie szkoły przyjaznej uczniom i otwartej na ich inicjatywy.
Rada Rodziców przy SP Zaborów
3
Warsztaty "Etykieta żywności źródłem mądrości"
03.06.20262 czerwca Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Warszawie przeprowadzili lekcje wśród uczniów klas 7 i 8 pt. "Etykieta żywności źródłem mądrości".
Etykieta produktu stanowi dla konsumenta podstawowe i najważniejsze źródło wiedzy o jakości środka spożywczego, dlatego czytanie etykiet to dobry nawyk, który warto wyrabiać od najmłodszych lat. Uczniowie zdobyli umiejętność dokonywania świadomych wyborów konsumenckich i rozróżniania produktów o wysokiej jakości
Dzień Dziecka na sportowo w naszej szkole!
01.06.2026Dzień Dziecka na sportowo w naszej szkole!
1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w aktywny i pełen radości sposób. Dzień rozpoczęliśmy emocjonującym meczem siatkówki Nauczyciele kontra Uczniowie. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odnieśli nauczyciele!
Na uczestników czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców – lody, wata cukrowa oraz świeże owoce. Serdecznie dziękujemy za tę miłą niespodziankę!
Przez cały dzień uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, a także korzystali z gier i zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło ruchu, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy.
Najważniejsze jednak, że wszystkim dopisywały dobre humory – uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników przez cały dzień!
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i życzymy, aby dziecięca radość towarzyszyła nam każdego dnia!
#DzieńDziecka #DzieńDzieckaNaSportowo #NaszaSzkoła #SportToZdrowie #SzkolneWydarzenia #RadośćIDobraZabawa #szkolazaborow
67
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT”!
01.06.2026WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT”!
Za nami niesamowity dzień pełen ogromnych emocji, pasji i uśmiechu! W tegorocznej edycji szkolnego konkursu „Mam Talent” wzięło udział 42 uczniów, którzy udowodnili, że ich kreatywność i umiejętności nie znają granic. Na scenie mogliśmy podziwiać fantastyczne popisy wokalne, energetyczne układy taneczne, grę na instrumentach, a także unikalne pokazy iluzji i zręcznościowe.
Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każdy uczestnik zaprezentował wyjątkowo wysoki poziom. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców.
KATEGORIA: KLASY I–III
• I Miejsce: Nikola Kowieska 2c (gra na pianinie + śpiew)
ex aequo Zuzanna Słaby 3b i Gabrysia Mikuli 3b (akrobatyka)
ex aequo Zofia Zastawna 1b, Zofia Bagrincew1b i Weronika Wujkowska1b - (jazda na
rolkach)
• II Miejsce: Tymon Wyrębiak 1b (pokaz magii)
ex aequo Emilia Tomaszewska 2a i Kalina Górnik 2a (taniec)
• III Miejsce: Michalina Zawisza 2c (śpiew)
ex aequo Hanna Fiedorowicz 3a i Amelia Martyńska 3a (śpiew + akrobatyka)
KATEGORIA: KLASY IV–VIII
• I Miejsce: Maria Skóra 4a (śpiew + gra na skrzypcach)
ex aequo Alicja Węgłowska 4a (gra na pianinie)
• II Miejsce: Pavla Dibura 5a (akrobatyka)
ex aequo Kalina Dąbrowska 5c (recytaja)
• III Miejsce: Aleksandra Zaraś 5a i Blanka Zaraś 5a (taniec)
ex aequo Aleksandra Malarowska 5a, Milena Tomow 5a i Amelia Jagiełło 5a
(taniec)
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom! Wasza odwaga, ciężka praca i talent zasługują na najwyższy podziw. Dziękujemy również wspaniałej publiczności za głośny doping. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych odbędzie się podczas najbliższego apelu szkolnego.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, które będą dostępne w naszej szkolnej galerii!
Organizatorzy konkursu
Bogusława Ciupa i Anna Połeć
28
Wolontariusze w akcji !
31.05.2026Dziś od godziny 7:00 nasi niezawodni wolontariusze pod opieką Pani Wioletty Dziedzic, Pani Ireny Ciapko oraz Pani Jolanty Zdanowskiej z ogromnym zaangażowaniem obsługują biuro zawodów podczas Crossu z Historią w Tle.
To kolejny przykład tego, że wolontariat to nie tylko pomoc, ale także nauka odpowiedzialności, współpracy, organizacji oraz działania na rzecz lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w ważne wydarzenia i już od najmłodszych lat pokazują, że pomaganie ma ogromną wartość.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za obecność, energię i gotowość do działania
2
Kiermasz ciast
31.05.2026Za nami pierwszy dzień kiermaszu ciast. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w jego organizację oraz przygotowanie wypieków.
Dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość, pomoc oraz każde przekazane ciasto. Dzięki Państwa wsparciu po raz kolejny mogliśmy przekonać się, jak wyjątkową społeczność tworzymy razem.
Serdecznie zapraszamy również jutro na kiermasz ciast. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji nas odwiedzić lub chcieliby ponownie wesprzeć naszą inicjatywę, zapraszamy do udziału.
Dziękujemy za każdą obecność, dobre słowo i okazane wsparcie.
Do zobaczenia jutro!
Czterodniowa wycieczka klas 6A i 6B pełna przygód !
28.05.2026Czterodniowa wycieczka klas 6A i 6B pełna przygód !
Uczniowie klas 6A i 6B spędzili cztery dni pełne wrażeń podczas szkolnej wycieczki w okolice Ojcowa i Zakopanego.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin zamku z czasów Kazimierza Wielkiego, gdzie mogliśmy zobaczyć zachowaną wieżę z niewielką ekspozycją muzealną. Następnie udaliśmy się na Jonaszówkę, z której podziwialiśmy piękne widoki na Dolinę Prądnika. Przez Bramę Krakowską dotarliśmy do słynnej Jaskini Łokietka, poznając po drodze niezwykłe formacje skalne i uroki okolicy. Odwiedziliśmy także Smoczą Jamę, Źródełka Miłości, Jaskinię Ciemną, Zamek w Pieskowej Skale oraz słynną Maczugę Herkulesa.
Kolejnym etapem naszej przygody było Zakopane. Spacerowaliśmy Doliną Kościeliską, podziwiając piękno Tatr i odpoczywając przy Schronisku na Hali Ornak, gdzie – jak zgodnie stwierdziliśmy – serwują pyszną szarlotkę, której naprawdę warto spróbować! Zachwycił nas również Wąwóz Kraków ze swoimi stromymi ścianami i niezwykłymi formacjami skalnymi. Wybraliśmy się także na Sarnią Skałę, skąd mogliśmy podziwiać przepiękne widoki na Tatry i Zakopane. Spacer Doliną Strążyską zakończyliśmy przy malowniczym wodospadzie Siklawica, a odwiedzając Wielką Krokwię poznaliśmy historię najsłynniejszej polskiej skoczni narciarskiej.
Nie zabrakło także spaceru po Krupówkach – pełnych regionalnych smaków, pamiątek i wyjątkowej atmosfery Zakopanego. Na zakończenie czekał na nas zasłużony relaks i świetna zabawa w Termach Chochołowskich.
Choć czasem bywało ciężko – bolały nogi, uczniowie z trudem łapali równowagę na górskich szlakach, a po drodze zdarzały się drobne „straty” 😉 – wszyscy daliśmy radę! Wspólnie pokonaliśmy każdy kilometr, pomagaliśmy sobie nawzajem i wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, piękne widoki oraz mnóstwo wspomnień.
To była wyjątkowa czterodniowa przygoda, którą klasy 6A i 6B z pewnością będą długo wspominać! ❤️📸
opiekunowie wycieczki :
J.Zdanowska
R.Rokosz
K.Kasprzyk
54
Za nami 3. edycja programu „Pola Nadziei”
28.05.2026Za nami 3. edycja programu „Pola Nadziei” organizowanego przez Hospicjum Onkologiczne w Bramkach.
Dla Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie był to pierwszy udział w tej wyjątkowej inicjatywie i już dziś wiemy, że było to niezwykle wartościowe doświadczenie dla całej naszej społeczności szkolnej.W ramach programu nasi uczniowie angażowali się w działania charytatywne oraz akcje związane z ideą hospicyjną. Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym, prowadziliśmy działania wolontariackie oraz inicjatywy pokazujące dzieciom i młodzieży, jak ważne są empatia, uważność i pomoc drugiemu człowiekowi.To był piękny czas pełen dobra, wzruszeń i wspólnego działania. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów, którzy z ogromnym sercem angażowali się w pomoc innym, pokazując swoją wrażliwość, dojrzałość i gotowość do niesienia wsparcia.Dzięki zaangażowaniu wszystkich placówek uczestniczących w programie udało się zebrać aż 26 952,43 zł na rzecz podopiecznych hospicjum. To realna pomoc, która wspiera codzienną opiekę nad pacjentami.Serdecznie dziękujemy organizatorom programu, nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom oraz wszystkim uczniom za każdą inicjatywę, dobre słowo i gest płynący prosto z serca.
„Pola Nadziei” to coś więcej niż żonkile. To piękna lekcja empatii i człowieczeństwa, która zostaje w sercu na długo.Wioletta DziedzicJolanta Zdanowska
Dzień postaci z bajki ;)
23.05.2026Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz Przyjaciele Szkoły,
z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na wyjątkowy „Dzień Postaci z Bajki”, który odbędzie się 28 maja 2026 roku.
Tego dnia możecie przebrać się za dowolną postać z bajki, filmu, gry lub własnej wyobraźni. Im bardziej kreatywnie i kolorowo, tym lepiej!
O godz. 10.00 serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną oraz lokalną na koncert:„W rytmie bajek”w wykonaniu Szkolny Zespół Wokalny "Zaborówki" oraz uczniów świetlicy szkolnej.
W programie:
• bajkowy koncert pełen energii i pięknych wokali
• kiermasz domowych wypieków z przeznaczeniem na wsparcie świetlicy szkolnej, z której każdego dnia korzysta większość naszych uczniów
• wspólna zabawa i mnóstwo uśmiechu
Kiermasz ciast odbędzie się w świetlicy szkolnej – sala 14.
Rodzice będą mogli również zakupić ciasto po zebraniach i tym samym wesprzeć działalność świetlicy szkolnej.
Z radosnymi pozdrowieniami
Organizatorzy:
W. Dziedzic, R. Bujak wraz z wychowawcami świetlicy
Partnerem wydarzenia jest również Świetlica w Zaborowie
Ile można siedzieć w ławkach, kiedy za oknem taka piękna pogoda?
23.05.2026W dniu dzisiejszym dzieciaki z klasy 2C odbyły troszkę inną lekcję
Ile można siedzieć w ławkach, kiedy za oknem taka piękna pogoda?
Wzięliśmy więc koce, wyszliśmy na świeże powietrze i po obfitym drugim śniadaniu dzieci przystąpiły do pracy. Tematem naszych zajęć były emocje oraz to, jakie słowa zostawiają w nas ślady. Rozmawialiśmy o tym, które słowa „dolewają” do naszej szklanki — czyli sprawiają, że czujemy się smutni, zranieni czy mniej pewni siebie — a które ją napełniają dobrem, wsparciem i radością
W kartach pracy znalazła się również „szklanka naszej klasy”, dzięki której dzieci mogły zastanowić się nad atmosferą panującą w grupie. Na kolejnych zajęciach będziemy porównywać wyniki oraz omawiać najczęściej pojawiające się dobre i trudne emocje w naszej klasie. Takie zajęcia są bardzo ważne, ponieważ uczą dzieci empatii, uważności na drugiego człowieka oraz tego, jak ogromną moc mają słowa. To właśnie dzięki takim rozmowom dzieci uczą się lepiej rozumieć siebie nawzajem, budować relacje oparte na szacunku i otwarcie mówić o swoich uczuciach
8
I miejsce w XIX Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu
22.05.2026I miejsce w XIX Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu dla dzieci z Szkolnego Zespołu Wokalnego „Zaborówki”!
Z ogromną radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Amelia Martyńska kl. 3a,
Hania Kurzych kl. 3a,
Zosia Mączyńska kl. 3a,
Staś Sawiak kl. 3b,
Michalina Zawisza kl. 2c
oraz Marysia Skóra kl. 4a
zdobyła I miejsce w XIX Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w
Ożarowie Mazowieckim.
Jury konkursowe z dużym uznaniem podkreśliło wyjątkowo wysoki poziom wokalny dzieci, dojrzałość muzyczną zespołu oraz starannie opracowany dwugłos. Szczególne wrażenie zrobiła ich wrażliwość, umiejętność współpracy oraz ogromne zaangażowanie wokalne widoczne podczas występu.
Słowa uznania skierowano również w stronę pani Wioletty Dziedzic, która rozwija umiejętności wokalne i scenicznie dzieci wieloletnią i systematyczną pracą - za profesjonalne przygotowanie młodych artystów. Pani Wiola przygotowała koncepcję artystyczną, stroje sceniczne w kolorach włoskiej flagi i napisała tekst piosenki "Zdrowie mam" do włoskiej melodii
Wyjątkowego charakteru występowi dodała również wspaniała gra Marysi Skóry na skrzypcach.
To właśnie takie chwile pokazują, jak wielką wartość ma rozwijanie dziecięcych talentów i pasji od najmłodszych lat. Muzyka uczy nie tylko śpiewu buduje pewność siebie, wrażliwość, dyscyplinę i wiarę we własne możliwości.
Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i trzymamy mocno kciuki za kolejny etap – wojewódzki w Siedlcach!
10
Informacja
22.05.2026Placówka Terenowa KRUS w Płońsku zwraca się z uprzejmą prośbą do Państwa o poinformowanie dzieci w sprawie turnusów rehabilitacyjnych w okresie wakacji, w załączeniu informacja
Matematyka poprzez zabawę
22.05.2026Matematyka poprzez zabawę
Gry matematyczne to świetny sposób na rozwijanie logiki, sprytu i strategicznego myślenia. W kwietniu odbyło się szkolenie trenerskie z Rummikuba – gry, która łączy zabawę z treningiem umysłu i wciąga od pierwszej rundy. Rummikub rozwija umiejętność plnowania, dostrzegania zależności i wzorców oraz elastycznego myślenia, a przy tym daje dzieciom mnóstwo radości.
Magdalena Karlik
Monika Zielińska
Aktualności
- Podziękowania
- 23.06.2026
- Dzień pełen nagród i radości!
- 23.06.2026
- Zaborowski Olimp
- 23.06.2026
- Egzamin na Kartę Rowerową
- 23.06.2026
- Ogromny sukces naszych uczennic!
- 23.06.2026
- Dzień Dziecka w naszej szkole tradycyjnie trwa dłużej niż jeden dzień!
- 23.06.2026
- Kolorowe korytarze.
- 23.06.2026
- Jadłospis
- 20.06.2026
- Sukces Filipa Kłódkiewicza
- 13.06.2026
- Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów
- 13.06.2026
- Jadłospis 15-19 czerwca
- 12.06.2026
- Wielki sukces Zaborówek
- 11.06.2026
- Certyfikat udziału w programie Kodowanie na Dywanie!
- 09.06.2026
- BUDŻET UCZNIOWSKI - realizacja projektu WYGODNE KORYTARZE !!!
- 09.06.2026
- Dzień Otwarty dla przyszłych Pierwszoklasitów
- 07.06.2026
- Jadłospis 08.12.06
- 04.06.2026
- Warsztaty "Etykieta żywności źródłem mądrości"
- 03.06.2026
- Dzień Dziecka na sportowo w naszej szkole!
- 01.06.2026
- WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT”!
- 01.06.2026
- Jadłospis 1-5.06.2026
- 01.06.2026
Archiwum Aktualności