• Popandemiczny Dzień Pustej Klasy

     • 18 czerwca Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji świętowania Dnia Pustej Klasy. Po kolejnym roku spędzonym przed komputerami pora na nadrobienie aktywności fizycznej oraz gier i zabaw zespołowych! Uczniowie naszej szkoły spędzili przynajmniej jedną godzinę lekcyjną na zabawie na dworze lub odbyli zajęcia dydaktyczne na świeżym powietrzu. Piątek 18 czerwca ogłosiliśmy dniem bliskiego kontaktu z przyrodą oraz beztroskiego celebrowania jej piękna.

      #dzienpustejklasy2021 #dpk2021

     • Klasowa Czerwona Księga Zwierząt - kl. 3b

     • Prezentujemy „Klasową Czerwoną Księgę Zwierząt” - pracę uczniów klasy 3b, przygotowaną w czasie dwóch godzin lekcyjnych podczas otwartych zajęć zdalnych pt. „Chrońmy to, co najcenniejsze”. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni klasy w ramach Projektu Lekcja: Enter.

      Na szczególną uwagę zasługuje to, że podczas zajęć po raz pierwszy dzieci poznały i pracowały metodą WebQuestu, co było nie lada wyzwaniem dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, ponieważ tą metodą pracują starsze dzieci. Nasi trzecioklasiści podjęli wyzwanie, którego efektem jest prezentowana praca. Dodać należy, że byli bardzo dumni z tego, że podołali zadaniu, a podczas ewaluacji zajęć wyrazili chęć ponownej pracy wspomnianą metodą. Uznali ją za trudną, ale bardzo ciekawą i motywującą do pracy.

     • Słoneczny Zaborów

     • Witamy,

      Jesteśmy zespołem  „Słoneczny Zaborów” i uczestniczymy w projekcie „Postaw na słońce.” Chcielibyśmy  przedstawić Wam czym jest OZE, oraz jakie znaczenie ma w dzisiejszych czasach fotowoltaika

      Co oznacza skrót OZE i czym jest?

      OZE to skrót od słów Odnawialne Źródła Energii. OZE to źródła energii, które są odnawialne, czyli się nie kończą, ponieważ ich zasób odnawia się w krótkim czasie oraz te źródła w przeciwieństwie do nieodnawialnych źródeł są przyjazne środowisku. Takimi źródłami są między innymi: słońce, wiatr czy opady

      Czym  zajmuje się fotowoltaika?

      Fotowoltaika służy do pozyskiwania energii. Jest to najprostsza forma wytwarzania energii elektrycznej polegająca na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny za pomocą paneli fotowoltaicznych

      Jak działa energia słoneczna i dlaczego warto z niej korzystać?

      Energia słoneczna jest pozyskiwana z promieni słonecznych, które są przechwytywane przez panele słoneczne, a następnie zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, dzięki której możemy korzystać z urządzeń wykorzystujących prąd elektryczny. Warto korzystać z energii słonecznej, ponieważ pozwalają ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery

      Czy tak jak my chcesz ocalić Ziemię? Więcej informacji znajdziesz na

      http:// www.postawnaslonce.pl/

     • Warsztaty ekologiczne

     • W dniu 8 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty o tematyce związanej z ekologią oraz segregowaniem odpadów. Organizatorem była Firma ANMAR i poprowadziła je bardzo sympatyczna Pani Aneta Andruszko. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas trzecich, czwartych i piątej. Warsztaty miały na celu kształtowanie przyjaznych postaw u najmłodszych wobec środowiska naturalnego.

      Edukacja ekologiczna dzieci objęła zakres ochrony środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem zasad selektywnej zbiórki odpadów, a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Podczas warsztatów szczególnie uwzględnione zostały zasady segregacji odpadów w naszej gminie. 

       

      Dziękujemy Urzędowi Gminy Leszno za dofinansowanie przeprowadzonych warsztatów.

       

     • Dzień Dziecka w klasach 4-8

     • 1 czerwca 2021 r. w szkole w Zaborowie upłynął pod znakiem przyjacielskiej rywalizacji na świeżym powietrzu.

      Konkurencje sportowe przygotowane przez p. Roberta Rokosza dały dzieciom możliwość sprawdzenia swojej zręczności i spostrzegawczości, pozwoliły także przypomnieć sobie korzyści płynące z pracy zespołowej. Sześcioosobowe drużyny musiały zmierzyć się m.in. z: biegiem po okręgu, biegiem z przeszkodami, grą w palanta, kręglami, ułożeniem puzzli. Pierwsze miejsce zajęła klasa 7a, drugie – 6a, na trzeciej pozycji uplasowała się klasa 7c.

      Z okazji Dnia Dziecka wszyscy uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami. Najcenniejszym prezentem była jednak możliwość spędzenia czasu na świetnej zabawie, w miłym towarzystwie.

     • Wycieczka do kina klas 1-3

     • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 i klasa 4a, wzięli udział w wycieczce do kina na film pt. Krudowie 2.

      Oprócz sympatycznego filmu, który rozbawił wszystkich do łez, uczniowie i nauczyciele mieli okazję, miło spędzić ze sobą chwile w okolicznościach innych niż szkolne:)

     • Pancake Day w klasie 1a, 1b i 4a

     • Uczniowie klasy 1a i 1b połączyli siły i spotkali się w kuchni:) Była to świetna okazja do integracji, rozmów, a przede wszystkim do degustowania pysznych naleśników i gofrów:) To był dobry dzień:)

      Tydzień temu uczniowie klasy 4a urządzili w szkole Pancake Day:)

     • Plenerowa lekcja przyrodniczo-językowa w klasie 4a

     • Hura!

      Znowu uczymy się stacjonarnie, ale przede wszystkim dbamy i odkrywamy siebie nawzajem. Uczniowie poznają się od nowa i odbudowują swoje relacje. Klasa 4a wraz z wychowawczynią p. Joanną Jaroszkiewicz oraz nauczycielką przyrody p. Urszulą Cygą wybrała się dzisiaj na plenerową lekcję przyrodniczo-językową do Kampinoskiego Parku Narodowego. Dzisiejsza piesza wędrówka była nie tylko "żywą" lekcją przyrody oraz języka angielskiego, ale doskonałą okazją i pretekstem do rozmowy, wyrażenia swoich emocji oraz zbudowania relacji z nauczycielami.