• Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

     •  

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Wszystkim Państwu składamy  życzenia radości i satysfakcji z pracy zawodowej oraz wytrwałości w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków. Dziękujemy za cierpliwość, dobre serce i cenny czas, który poświęcacie naszym dzieciom.

             Życzymy aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów oraz była dla Państwa źródłem osobistej satysfakcji.

       

      Rodzice

       

                                                                             Zaborów 14.10.2020

     • Wielkie emocje

     •  

      9  października 2020r. Szkoła Podstawowa w Zaborowie  wzięła  udział  w akcji „Kibicuj z klasą.” Celem tego programu jest popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, wspieranie kulturalnym dopingiem swojej ulubionej drużyny oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec innych zespołów i kibiców. Dzięki  zgłoszeniu  uczniowie otrzymali bezpłatne bilety na  mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzyły się ze sobą Legia Warszawa i Cracovia Kraków. Na  mecz do stolicy pojechała 37 osobowa grupa uczniów  pod opieką p. Roberta Rokosz, p. Beaty Walczak, p. Katarzyny Stańczuk. Mecz rozpoczął się o godz. 20:15 na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej. Nasza młodzież miała możliwość odśpiewania z kibicami  hymnu Legii - piosenki  Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Pomimo późnej pory dało się odczuć doskonałą atmosferą panującą na stadionie, wzbogaconą żywiołowym dopingiem zgromadzonej publiczności. Chociaż ostatecznie mistrzowie Polski przegrali po rzutach karnych  5 : 4  to nasza grupa bawiła się doskonale. Humory dopisywały, a w autobusie  długo jeszcze wszyscy dzielili się wrażeniami  z emocjonujących wydarzeń tego dnia. Słychać było też głosy: „Kiedy następny wyjazd na mecz?”

       

       

    • Sesja fotograficzna
     • Sesja fotograficzna

     • Szanowni Państwo,

      z przyjemnością informujemy, że na początku przyszłego tygodnia (w zależności od pogody) odbędzie się w szkole plenerowa sesja fotograficzna.

      Uprzejmie prosimy aby dzieci z klas 1-3, które potrzebują wykonać zdjęcie do legitymacji lub innych dokumentów, zgłosiły taką potrzebę nauczycielowi.

      Dzieci z klas starszych mogą zgłosić się do wykonania takiego zdjęcia podczas sesji.

      Oprócz zdjęć do dokumentów dzieci będą miały robione: zdjęcia grupowe, zdjęcia portretowe oraz zdjęcia koleżeńskie (w ramach jednej klasy) - na te zdjęcia nie potrzebujemy zapisów. Będą je miały robione wszystkie

      dzieci, potem każde z nich dostanie je w formie miniaturek, na podstawie

      których będzie można zrobić zamówienie.

      Serdecznie pozdrawiamy,

      zespół AgMa FOTO

     • Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

     • 14 października obchodzony będzie w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, jedynie opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym i przebywają  w swoich klasach wg. tygodniowego planu lekcyjnego. 

      Z tej okazji odbędzie się również część artystyczna - kabaret "Zdalne nauczanie" w wykonaniu uczniów kl. 4a. 

      Harmonogram uroczystosci:

      9.00 - kl. 1-2

      10.20 - kl. 3-5

      11.30 - kl. 6-8

      Na występ przychodzimy obowiązkowo w maseczkach!

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji na korytarzach wybrzmiały fragmenty znanych i lubianych lektur dla dzieci i młodzieży. Wokół stanowisk czytelniczych gromadzili się uczniowie, by z zachwytem wsłuchiwać się we wspaniałe interpretacje tekstów. Obok „ Magicznego drzewa”, „Dziadka na jabłoni” czy „Kuby i Buby” nauczyciele zapoznali uczniów z „Pinokiem”  oraz z  „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz” czytanymi po angielsku.

      Literatura bawi i uczy. W przyszłym roku podejmiemy tę edukacyjną zabawę ponownie :)

     • Informacja - obiady

     • Uprzejmie informujemy, że wpłaty za obiady za miesiąc październik przyjmowane będą  w gabinecie Wicedyrektora Szkoły w terminie 05 – 09.10.2020 r. w godz. 7:30 – 15:20.

      Przypominamy o konieczności terminowego dokonywania wpłat.

    • Przypomnienie o ubezpieczeniu
     • Przypomnienie o ubezpieczeniu

     • Szanowni Państwo przypominamy o ubezpieczeniach NNW dla dzieci. Każdy zawiera je indywidualnie z wybranym przez siebie Towarzystwem Ubezpieczeniowym. 

      Informacje o firmach, które złożyły swoje oferty szkole znajdziecie Państwo w zakładce Rada Rodziców ubezpieczenia. 

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     • 24 września 2020 roku o godznie 9.00 odbył się szkolny etap Olimpiady Matematycznej Juniorów. W zawodach brało udział 17 uczniów z klas siódmych i ósmych. Uczestnicy w trakcie 75 miniut mieli do rozwiązania 15 zadań testowych.

      Na tym jednak I etap zmagań się nie kończy. Przed uczeniami jeszcze zawody I stopnia polegające na samodzielnym rozwiązaniu 7 zadań.

      Wszystkim życzymy sukcesów!

      Magda Dolota

      szkolny koordynator konkursu Olimpiada Matematyczna Juniorów

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Uprzejmie informujemy, że od dnia 28 września br. możliwe będzie odwołanie obiadu do godz. 8:00 w dniu nieobecności dziecka.

      Zgłoszenia nieobecności dokonać należy osobiście lub telefonicznie do  księgowości szkoły.

      Pozostałe zapisy Regulaminu korzystania ze stołówki szkolnej pozostają bez zmian.

    • Projekt „Szkoła w lesie”
     • Projekt „Szkoła w lesie”

     • We wrześniu uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. Joanna Buniowską rozpoczęli realizację projektu „Szkoła w lesie”.

      W piątek 18.09 klasa wzięła udział w zajęciach terenowych w Puszczy Kampinoskiej. Wspólnie przemierzyli niebieski szklak i dotarli do Cmentarza Wojskowego w Wiktorowie.  Tam mieli okazję poznać smutną historię ludności cywilnej i żołnierzy Armii Krajowej, których  losy związane były ze Szkołą w Zaborowie.  W budynku szkoły w latach 1942-44 mieścił się, założony przez Niemców, Schutzpolizei (areszt śledczy) . Placówka ta powstała w celu zwalczania organizacji podziemnych  w rejonie warszawskim.  Na cmentarzu w Wiktorowie, w mogile zbiorowej, spoczywają 124 ofiary terroru hitlerowskiego, przetrzymywane przed śmiercią w budynku szkoły.

      Spacer śladami historii mieszkańców  naszej okolicy połączony został z zajęciami matematycznymi i przyrodniczymi. Uczniowie mieli okazję policzyć ile drzew rośnie w lesie, sprawdzić z jaką prędkością się poruszają , rozpoznawali również pospolite gatunki roślin wykorzystując przy tym swoją wiedzę i możliwości aplikacji „Czyj to liść?” i „Atlas rośln”.

      Po powrocie do szkoły każdy zespół przygotował logo projektu. Uczniowie wykorzystali do tego kreator do tworzenia chmur wyrazowych wordart.com

     • Akcja sprzątania świata

     • W piątek 18 września uczniowie z koła biologicznego wzięli udział w lokalnej akcji Sprzątania świata Śmieci było bardzo dużo, nazbieraliśmy ich kilka worków...

      Urszula Cyga

     • Zimowisko 2021 Zakopane/Słowacja

     • Już dziś zapraszamy do zapisów na wspaniałe zimowisko w dwóch terminach! Zjazdy na słowackich  albo polskich stokach. Jeśli ktoś nie miał okazji nauczyć się jazdy na nartach albo snowboardzie będzie miał niepowtarzalną szansę:)  

      Termin 21.01 - 26.01.2021 Narty na Słowacji Opiekun grupy: Wioletta Dziedzic

      Termin 16.01-21.01.2021 Narty w Polsce Opiekun grupy: Bogusława Ciupa

      Szczegóły na plakatach!

      Ilość miejsc ograniczona! 

      Zapraszamy

     • Od  poniedziałku    -   14 września 2020 r.  ZAPISY na basen

     • Wyjazdy na Pływalnię Miejską w Ożarowie Mazowieckim dla klas 2 – 3 szkoły podstawowej.

      płatność z góry za cały rok – 343,10

      Terminy wyjazdów:

      październik – 2, 9, 23, 30,

      listopad       – 6, 13, 20, 27,

      grudzień      – 4, 11, 18,

      styczeń        – 8, 15,

      luty               - 5, 12, 19, 26,

      marzec         – 5, 12, 19, 26,

      kwiecień      – 9, 16, 23,

      maj               - 7, 14, 21,

      czerwiec       - 11, 18.

      wyjazd na pływalnię  godzina 1345

      pobyt na basenie 1430 – 1530     nauka pływania pod opieką instruktora

      powrót ok. godziny 1615