Gmina Leszno dla Niepodległej

• „Gmina Leszno - moja mała ojczyzna”

• 25.08.2020 23:35
      • To temat, do realizacji którego zachęcamy dzieci i młodzież w wieku 7 - 18 lat.

Warsztaty plastyczne online, ze względu na swój otwarty charakter i atrakcyjną formę z pewnością rozwiną talenty dzieci oraz pozwolą im na bliższe poznanie Gminy Leszno – jej mieszkańców, pejzażu i architektury, które na stałe wpisały się w charakter społeczności lokalnej.

Uczestnicy podczas cyklu 5-ciu godzinnych spotkań online (01.08, 15.08, 22.08, 29.08 i 05.09) będą mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie różnych technik rysunku pod okiem wybitnego i wykwalifikowanego artysty plastyka dr Tomasza Wełny.

Tematami warsztatów są:

1 odcinek - Robert Lewandowski – honorowy obywatel Gminy Leszno - rysunek portretu ołówkiem.
        Uczestnicy nauczą się: techniki obserwacji i przenoszenia proporcji w portrecie, proporcje twarzy, techniki szkicowania i cieniowania metodą szrafowania (używaną przez najlepszych artystów takich, jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael Santi, Rubens, Rembrandt, Albrecht Durer).

- 3 ołówki: 2H, B, 4B
        - cienki papier A4
        - gumka w ołówku
        - gumka chlebowa

2 odcinek - leśni przyjaciele – ryś, wilk, łoś -rysunek węglem.
        Uczestnicy nauczą się: techniki rysowania zwierząt i podstaw ich anatomii, techniki szkicowania i cieniowania węglem, technik pracy z kreską i gestem, rodzajów linii, metod rozcierania węgla.

- węgiel drzewny
        - papier biały
        - gumka chlebowa

3 odcinek - krajobraz Puszczy Kampinoskiej - akwarela.
        Uczestnicy nauczą się: Technik w akwareli: mokre w mokre, laserunków, podstaw mieszania kolorów z trzech barw podstawowych, efektów specjalnych w akwareli.

- blok do akwareli A5
        - akwarele
        - dwa pędzelki do akwareli najlepiej okrągłe: cienki nr 6 i gruby nr 10

4 odcinek kościół w Zaborowie (perspektywa) - rysunek ołówkiem plus piórko i stalówka / cienkopis
        Uczestnicy nauczą się: zasad perspektywy linearnej z jednym punktem zbiegu, techniki konstruowania w perspektywie, metod rysowania tuszem i stalówką oraz cienkopisem

- papier biały
        - ołówki
        - zestaw stalówek i obsadkę
        - czarny tusz lub cienkopisy czarne

5 odcinek - Świat cyrku w Julinku - pastele suche
        Uczestnicy nauczą się: techniki rysowania suchymi pastelami, techniki mieszania kolorów w pastelach (mieszanie, piórkowanie, warstwy, przecierki)

potrzebne materiały:
        - suche pastele
        - papier do pasteli lub papier brązowy
        - gumka do mazania

Pasjonatów rysunku zapraszamy do wysłania zgłoszenia
        na adres e-mail: swietlicazaborow@gminaleszno.pl . Uczestnicy warsztatów otrzymają profesjonalne materiały plastyczne, które ułatwią pracę  (ilość zestawów ograniczona, liczy się kolejność nadsyłania zgłoszeń).

Efektem warsztatów będzie konkurs plastyczny i wystawa plenerowa eksponowana w przestrzeni Zaborowa i Leszna w październiku br.

Szczegóły: www.facebook.com/SwietliceGminyLeszno oraz www.gminaleszno.pl/Niepodległa

Zapraszamy!

Zadanie realizowane jest przez Świetlicę w Zaborowie w ramach projektu „Leszno dla Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.