• Radosna rewizyta – sparing szachowy
     • Radosna rewizyta – sparing szachowy

     • Dnia 28 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2b zorganizowali sparing szachowy, do którego zaprosili  szachistów z klas 2a i 2c oraz koleżanki i kolegów z klas drugich  ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Borzęcinie Dużym. Sparing rozpoczął się humorystyczną prezentacją bierek szachowych w wykonaniu uczennic: Neli Jędrych, Marii Szuszczewicz, Aleksandry Kubackiej i Wiktorii Kisiel. Po prezentacji  gospodarze i goście przystąpili do rozegrania partii szachowych , którym towarzyszyły miłe rozmowy, wymiana doświadczeń i umiejętności. Następnie wszyscy szachiści w radosnej i koleżeńskiej atmosferze bawili się podczas gier  „Kopiec kreta” i  „Kloc”. Gospodarze pożegnali miłych gości, planując kolejne spotkania, o których będziemy informować już wkrótce.

      Renata Rykowska

    • VI Festiwal Pieśni Powstańczej w Szkole Podstawowej
     • VI Festiwal Pieśni Powstańczej w Szkole Podstawowej

     • 24 stycznia 2020r r. społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji po raz szósty w szkole odbył się Festiwal Pieśni Powstańczej.

      Wydarzenie historyczno – muzyczne otworzyła Pani Dyrektor Agnieszka Olczak, która powitała wszystkich zebranych gości i zaprosiła do ceremoniału przekazania pocztu sztandarowego.

      Prowadzący uroczystość uczniowie kl. 3a Franciszek Wereski i Karolina Stanuch a także Natalia Przyborska i Zuzanna Majcher - uczennice kl. 6b, przypomnieli zasady konkursu i przedstawili komisję w składzie: p. Justyna Kłos, p. Dyrektor Agnieszka Olczak, p. Marta Derdońska i p. Renata Bujak. Komisja czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - II, III-V, VI-VIII. Uczniowie wszystkich klas w pięknych strojach powstańców, znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. W III części uroczystości, bardzo ciekawą prezentację na temat powstania styczniowego, zaprezentowali uczniowie klasy 8 przygotowani przez p. Marcina Pietrzaka i p. Edytę Sawicką- Miodek.

      Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki:

      W kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli uczniowie kl. IIa z wychowawczynią p. Anną Połeć, II miejsce kl. 2c z p. Moniką Strakowską  i III miejsce kl. 1a z p. Agnieszką Lasocką.

      W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. IIIa z wychowawczynią p. Wiolettą Dziedzic, II miejsce kl. IIIb z wychowawczynią p. Bogusławą Ciupą i III miejsce kl. Vc. z p. Aliną Peryt.

      W kategorii III - Grand Prix zdobyła kl. 6c z wychowawczynią p. Martą Ochmańską, II miejsce kl. 8 z p. Lilianą de Vacqueret, III miejsce kl. VI b, której wychowawcą jest p. Monika Spychalska. Wyróżnienie otrzymał przedstawiciel kl. 7b Kacper Miedzierski.

      Zwycięzcy – otrzymali puchary i medale a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone wszystkim uczestnikom, standardowo podczas uroczystego podsumowania I semestru.

       

       http://szkolazaborow.edupage.org/album/                                                                                                                                            

      Organizator Festiwalu

                                                                                                                                                                                         Wioletta Dziedzic

       

    • Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • 10 stycznia, tuż po przerwie świątecznej w naszej szkole odbył się IV Konkurs Kolęd i Pastorałek. Dzięki wyjątkowej atmosferze, konkurs od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Tym razem na scenie wystąpiło aż 33 uczestników! Uczniowie zaprezentowali wspaniałe utwory świateczne, także w językach obcych. Mogliśmy usłyszeć między innymi: "Merry christmas everyone" - utwór wykonany przez Franciszka Wereskiego czy "Feliz Navidad" w odsłonie Karoliny Stanuch i Julii Kamińskiej i wiele innych ciekawych utworów świątecznych i kolęd. Na koniec wszyscy zaśpiewali hit przeglądu czyli     "Skrzypi wóz" w aranżacji grupy ENEJ. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę od Pani Wioli i Moniki. Do usłyszenia za rok:)

       

      Wioletta Dziedzic

      Monika Strakowska

       

      http://szkolazaborow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=36

       

    • 24 stycznia - VI Festiwal Pieśni Powstańczej
     • 24 stycznia - VI Festiwal Pieśni Powstańczej

     • 24 stycznia w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, odbędzie się VI Festiwal Pieśni Powstańczej. Z tej okazji obowiązuje strój galowy.

      Harmonogram występów:

      8.55 - 9.40 - Występ uczniów kl. 1-2

      9.50 - 10.35 - Występ uczniów kl. 3-5

      10.50 - 11.35 - Występ uczniów kl. 6-8

      Lekcje odbywaja się zgodnie z planem.

    • Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w  akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie.
     • Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w  akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

     •   To już VII edycja  projektu realizowanego w ramach Systemu Edukacji Statystycznej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów z terenów województwa mazowieckiego i ma na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej. W naszej szkole, na zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego w Warszawie, tajniki statystyki zgłębiali uczniowie klas piątych. Dzieci  uczestniczyły  w warsztatach STATspotkanie – „Na tropie danych”, dzięki którym rozpoczęli swoją statystyczną przygodę. Uczniowie poznali  podstawowe pojęcia z obszaru statystyki, a także rynku pracy i demografii.

    • Podziękowanie za udział w WOŚP
     • Podziękowanie za udział w WOŚP

     • W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy brali udział w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli bardzo dzielni, zaangażowani i zawsze uśmiechnięci.

      Postawą godną naśladowania mogą poszczyć się:

      Mateusz SmętekMiłosz Bieniek, Igancy PływaczHubert GóralHubert Kosiński, Natalia Koncman, Gabriela Kóżlik, Hubert Sroczyński, Zofia Kowalska, Danuta Nietubyć, Dominik Denis

      a także ich pomocnicy:

      Lewandowska Magda, Kowalska Marysia, Budzinska Zofia, Bartczak Filip, Sokołowski Kacper, Czerniewska Martyna, Głowacka Oliwia, Marszałkowski Michał, Sosnowski Maksymilian, Baranowska Julia, Góral Hubert, Kląskała Stanisław, Nowak Julia, Zalewski Marcin, Majcher Zuzanna, Głowacka Magda, Straczuk Julia, Poznańska Zuzia, Jankowska Gabrysia, Sosnowska Marysia, Zając Kasia, Fryczyńska Aleksandra, Polit Aleksandra, Stańkowska Sylwia, Denis Małgorzata, Jasińska Laura, Ratajczak Julia

      Łącznie ze skarbonek uzbierali kwotę 8616zł.

      Największą zawartością puszki może pochwalić się Zosia Kowalska z klasy 7b - zebrała 1570zł.

      Gratulujemy!!!!!

       

      Dziękujemy również Panu Tomaszowi Wojtczakowi, który zasponsorował naszym wolontariuszom ciepły posiłek na wzmocnienie oraz Panu Andrzejowi Adamowiczowi, który smacznymi słodkościami umilił czas spędzony na kwestowaniu.

       

       

         

      Dyrektor szkoły Agnieszka Olczak

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

      Pani Joanna Buniowska

      Pani Wioletta Dziedzic

      Pani Monika Strakowska

       

       

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ 16 STYCZNIA:

      DLA KLAS I-III O GODZ. 17.00

      DLA KLAS IV-VIII O GODZ. 17.30

      Przydział sal lekcyjnych:

      1a sala 6

      1b sala 17

      2a sala 3

      2b sala 3a

      2c sala 8

      3a sala 5

      3b sala 7

      4 sala 15

      5a sala 13

      5b sala 9

      5c sala 16

      6a sala 2

      6b sala 12

      6c sala 10

      7a sala 4

      7b biblioteka

      8 sala 1

       

    • Międzynarodowy Dzień Koszuli
     • Międzynarodowy Dzień Koszuli

     • Samorząd Uczniowski zachęca do świętowania Międzynarodowego Dnia Koszuli, który przypada na 13.01.W poniedziałek zakładamy ulubione koszule i jednoczymy się jako społeczność szkolna :-)Serdecznie zapraszamy do świętowania razem z nami.

    • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Siema! Zapraszamy na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – ze względu na zamknięcie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zaborowie – organizujemy wspólny gminny finał w Lesznie. Zaczynamy od godziny 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej 10.

      Jeśli mieliby Państwo życzenie wesprzeć WOŚP zapraszamy do kwestowania od jutra, czyli od czwartku 9 stycznia w naszej Szkole w Zaborowie! Wolontariusze będą zbierali pieniądze do jednej wielkiej szkolnej  puszki!

      "Rzeczy od serca" można przynosić do sekretariatu SP w Zaborowie do 10 stycznia 2020 do godziny 14:00. Zostaną one przekazane na licytację. Z góry dziękujemy za zaangażowanie!

       

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu 

      Monika Strakowska, Wioletta Dziedzic