• Gala wręczenia Oskarów Nauczycielskich w naszej szkole!!!
     • Gala wręczenia Oskarów Nauczycielskich w naszej szkole!!!

     • W naszej szkole po raz pierwszy odbędzie się gala wręczenia OSKARÓW NAUCZYCIELSKICH. To Wy Uczniowie, będziecie mogli wybrać nauczycieli w następujących kategoriach:

      1)"GŁOS ROKU" - Nauczyciel, który przekazuje swoją wiedzę głosem bardzo donośnym.

      2) "CHODZIARZ ROKU" – czyli Nauczyciel, który bardzo szybko zmienia miejsce swojego pobytu, szczególnie na dyżurze. Trudno go zlokalizować, potrafi zaskoczyć, uczniów najbardziej wtedy, gdy odpisują zadanie.

      3) "SOKOLE OKO", czyli Nauczyciel posiadający bardzo wyostrzone zmysły. W grę może wchodzić słuch, wzrok, węch oraz tak zwany "szósty zmysł. Widzi wszystko, co się dzieje w klasie.

      4) "MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY” - Nauczyciel, który potrafi znaleźć odpowiedź na każdą, nawet najbardziej żenującą zaczepkę, krótko mówiąc niczym nie można go zaskoczyć.

      5) „Luzak Roku” – czyli nauczyciel, który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się znośniejszy.

      6) „Moralizator Roku” – czyli Nauczyciel, który sporo czasu poświęca na dawanie dobrych rad, wskazywanie , co jest dobre, a co złe, co wolno, a czego nie wypada.

      Głosowanie rozpoczyna się w środę 26 lutego i kończy w piątek. Możecie głosować na trzech przerwach: na przerwie śniadaniowej, na przerwie od 11.35-11.45 oraz na przerwie obiadowej. Każdy z Was może oddać tylko jeden głos.

      Jak to zrobić?

      Na korytarzu przy pokoju nauczycielskim znajdziecie Członków Zespołu nadzorujących poprawność przebiegu głosowania. Musicie najpierw zgłosić się do stanowiska po kartę do głosowania i potwierdzenia odebrania karty. Na karcie wpisujecie w danej kategorii imię i nazwisko nauczyciela, na którego chcecie zagłosować. Następnie oddzielacie karty na poszczególne kategorie i wrzucacie do poprawnej urny.

      Brzmi skomplikowanie?

      Niekoniecznie. Jesteśmy po to, aby pomóc! Nie wiesz? Zapytaj Członków Samorządu Uczniowskiego. Przemyśl koniecznie swój głos, bo jeśli raz zagłosujesz – nie możesz zrobić już tego drugi raz.

      Powodzenia ;-)

      Opiekunami akcji jest p. Monika Spychalska i p. Marta Ochmańska oraz Samorząd Uczniowski :)

    • Hiszpania 2020
     • Hiszpania 2020

     • Drodzy Państwo, w związku z dużym zaintersowaniem wakacyjnym obozem młodzieżowym do Hiszpanii dla klas 4-8 w dniach 27.06 - 06.07.2020r. ogłaszamy, że utworzyliśmy drugą grupę, dzięki czemu mamy jeszcze 10 wolnych miejsc !!!

      Zapisy na obóz i szczegóły wyjazdu : Wioletta Dziedzic 571 379 912, wiolka83@op.pl

      Hiszpania 2019 była hitem! Oprócz wypoczynku na wysokim poziomie w Blanes, mogliśmy zwiedzić Barcelonę, Wenecję, Monako, Lloret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Padwę, San Remo. Podziwialiśmy widoki Czech, Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Monako.

     • Zbiórka makulatury

     • Ogłaszamy zbiórkę makulatury!!!!!24 lutego do 31 marca 2020. W ramach XVI edycji "Konkursu - zbiórka surowców wtórnych" dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

    • 21 lutego to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.
     • 21 lutego to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

     •  

      My obchodzimy go po feriach –

      - 25 lutego.

       

      Z tej okazji prosimy każdą klasę o wykonanie przydzielonych zadań do 24 lutego.

      Klasy 1 – 3 przygotowują  plakaty ilustrujące wyrazy pochodzenia polskiego i zawierające nasze znaki diakrytyczne: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż

      lub liter: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż do dekoracji korytarza.

      Klasy 4 – 8 przygotowują plakaty zachęcające do używania znaków diakrytycznych w polskich literach.

          

      25 lutego odbędzie się konkurs na przebranie za postać literacką z utworu polskiego pisarza lub poety.

      Osoby przebrane prosimy o zaprezentowanie strojów w bibliotece na przerwie śniadaniowej.

       

      W tym dniu na korytarzach szkolnych pojawią się cztery stanowiska, przy których będzie można wykonać zadania z gramatyki, ortografii, literatury i frazeologii.

      Zostały przewidziane nagrody za poprawne odpowiedzi !

      Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Języka Ojczystego!

       

      polonistki

       

    • VIII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863
     • VIII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863

     • 26 stycznia 2020 roku klasy 3a i 5b wraz z rodzicami i wychowawczyniami p. Joanną Buniowską i p. Wiolettą Dziedzic, nauczycielem wspomagającym p. Jolantą Zdanowską a także szkolnymi Wolontariuszami, wzięli udział w VIII Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r - Nordic Walking. Impreza miała charakter rekreacyjny i nie miała elementów rywalizacji. Cudowna atmosfera, wspaniała integracja klas sprawiła, że trasa 5,5 km nie była trudnością nawet dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać uroki leśniej przyrody, ponieważ trasa przebiegała szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego, ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek. Po zmaganiach sportowych, na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, ognisko a także bardzo ciekawy pokaz historyczny - grupy rekonstrukcyjnej  z okresu Powstania Styczniowego. 

      Wśród przyjaciół miło płynie czas:)

      Dziękujemy!

      Wioletta Dziedzic

      Joanna Buniowska

      Jolanta Zdanowska

     • 30 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

     • Uczniowie bawili się przy najnowszych hitach, nie zabrakło układów tanecznych i pozytywnego humoru. W salach klasy zorganizowały sobie poczęstunek, dzięki któremu mogli nabrać sił do tańca. Nie zabrakło uczniów w maskach. Uczestnicy dyskoteki byli poczęstowani cukierkami. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli w organizacji opieki nad uczniami: p. Agnieszce Krogulec, p. Edycie Sawickiej-Miodek, p. Monice Spychalskiej, p. Lilianie de Vacqueret, p. Katarzynie Stańczuk, p. Angelice Łakomskiej oraz p. Agnieszcze Zabłockiej-Osial, p. Joannie Buniowskiej. Dziękujemy również uczniom z klasy 6c, 7a i 7b zaangażowanym w dekoracje sali oraz p. Wioletcie Dziedzic za oprawę muzyczną.

      W imieniu SU – Marta Ochmańska