• Informacja
     • Informacja

     • Szanowni Państwo.

      Do godziny 12.30 dnia 30.10.br. po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w naszej szkole przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim szkoła funkcjonowała bez konieczności ustanowienia decyzji  o kwarantannie klas.

      Obecna sytuacja jest rozpatrywana przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Powiecie Warszawskim Zachodnim na bieżąco.

       

      Agnieszka Olczak

     • Informacja o basenie

     • Informujemy, że ze względu na przestrzeganie obecnych przepisów, zajęcia na basenie nie będą się odbywać do odwołania.

     • Akcja dla Azylu "Sówek & Spóła" z Gminy Leszno

     • Zwracamy się do Państwa o pomoc dla wspaniałej kobiety Moniki Biernackiej, która od lat pomaga porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom. Pani Monika na terenie gminy Leszno prowadzi Azyl dla zwierząt Sówek & Spóła. Zbliża się trudny czas dla zwierząt - zima, pomóżmy jej przetrwać ten okres.

      Wszystkie dary przynosimy do końca listopada do p. Wioletty Dziedzic s. 5.

      Nie jesteś uczniem naszej szkoły a chcesz dołączyć do akcji?

      Dzwoń  571-379-912 dojedziemy w każde miejsce!

     • Zdalne nauczanie - informacja

     • Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie.

      Nauka zdalna od 26 października do 8 listopada br. obejmuje uczniów klas 4-8, odbywać się będzie poprzez zajęcia on-line na Microsoft Teams i przesyłane materiały od nauczycieli. Informacje dotyczące nauki będą przekazywane poprzez dziennik Librus i platformę MS Teams. Rodziców i uczniów proszę o odczytywanie otrzymywanych informacji. Trudności proszę zgłaszać do Wychowawców danych klas.

      Plan lekcji nie ulega zmianie, natomiast na czas nauki zdalnej zostaje skrócona przerwa obiadowa do 15 minut. Przesunięciu ulega czas rozpoczęcia i zakończenia wszystkich zajęć po przerwie obiadowej.

      Nauczyciele przekażą informacje uczniom i ich rodzicom o zaplanowaniu konsultacji    i lekcji on-line oraz            o sposobie przesyłania materiałów (zadań, linków, tekstów itp.) zadanych uczniom do pracy w domu.

      Podczas nauki zdalnej realizujemy podstawę programową. Nauczyciele świadczą pracę wg planu na terenie placówki. Prowadzimy również zaplanowane zajęcia pozalekcyjne stacjonarnie i zdalnie.

      Życzę Wszystkim zdrowia i spokoju.

      Agnieszka Olczak

       

     • Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

     •  

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Wszystkim Państwu składamy  życzenia radości i satysfakcji z pracy zawodowej oraz wytrwałości w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków. Dziękujemy za cierpliwość, dobre serce i cenny czas, który poświęcacie naszym dzieciom.

             Życzymy aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów oraz była dla Państwa źródłem osobistej satysfakcji.

       

      Rodzice

       

                                                                             Zaborów 14.10.2020

     • Wielkie emocje

     •  

      9  października 2020r. Szkoła Podstawowa w Zaborowie  wzięła  udział  w akcji „Kibicuj z klasą.” Celem tego programu jest popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, wspieranie kulturalnym dopingiem swojej ulubionej drużyny oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec innych zespołów i kibiców. Dzięki  zgłoszeniu  uczniowie otrzymali bezpłatne bilety na  mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzyły się ze sobą Legia Warszawa i Cracovia Kraków. Na  mecz do stolicy pojechała 37 osobowa grupa uczniów  pod opieką p. Roberta Rokosz, p. Beaty Walczak, p. Katarzyny Stańczuk. Mecz rozpoczął się o godz. 20:15 na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej. Nasza młodzież miała możliwość odśpiewania z kibicami  hymnu Legii - piosenki  Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Pomimo późnej pory dało się odczuć doskonałą atmosferą panującą na stadionie, wzbogaconą żywiołowym dopingiem zgromadzonej publiczności. Chociaż ostatecznie mistrzowie Polski przegrali po rzutach karnych  5 : 4  to nasza grupa bawiła się doskonale. Humory dopisywały, a w autobusie  długo jeszcze wszyscy dzielili się wrażeniami  z emocjonujących wydarzeń tego dnia. Słychać było też głosy: „Kiedy następny wyjazd na mecz?”

       

       

    • Sesja fotograficzna
     • Sesja fotograficzna

     • Szanowni Państwo,

      z przyjemnością informujemy, że na początku przyszłego tygodnia (w zależności od pogody) odbędzie się w szkole plenerowa sesja fotograficzna.

      Uprzejmie prosimy aby dzieci z klas 1-3, które potrzebują wykonać zdjęcie do legitymacji lub innych dokumentów, zgłosiły taką potrzebę nauczycielowi.

      Dzieci z klas starszych mogą zgłosić się do wykonania takiego zdjęcia podczas sesji.

      Oprócz zdjęć do dokumentów dzieci będą miały robione: zdjęcia grupowe, zdjęcia portretowe oraz zdjęcia koleżeńskie (w ramach jednej klasy) - na te zdjęcia nie potrzebujemy zapisów. Będą je miały robione wszystkie

      dzieci, potem każde z nich dostanie je w formie miniaturek, na podstawie

      których będzie można zrobić zamówienie.

      Serdecznie pozdrawiamy,

      zespół AgMa FOTO

     • Organizacja Dnia Edukacji Narodowej

     • 14 października obchodzony będzie w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, jedynie opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym i przebywają  w swoich klasach wg. tygodniowego planu lekcyjnego. 

      Z tej okazji odbędzie się również część artystyczna - kabaret "Zdalne nauczanie" w wykonaniu uczniów kl. 4a. 

      Harmonogram uroczystosci:

      9.00 - kl. 1-2

      10.20 - kl. 3-5

      11.30 - kl. 6-8

      Na występ przychodzimy obowiązkowo w maseczkach!

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji na korytarzach wybrzmiały fragmenty znanych i lubianych lektur dla dzieci i młodzieży. Wokół stanowisk czytelniczych gromadzili się uczniowie, by z zachwytem wsłuchiwać się we wspaniałe interpretacje tekstów. Obok „ Magicznego drzewa”, „Dziadka na jabłoni” czy „Kuby i Buby” nauczyciele zapoznali uczniów z „Pinokiem”  oraz z  „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz” czytanymi po angielsku.

      Literatura bawi i uczy. W przyszłym roku podejmiemy tę edukacyjną zabawę ponownie :)

     • Informacja - obiady

     • Uprzejmie informujemy, że wpłaty za obiady za miesiąc październik przyjmowane będą  w gabinecie Wicedyrektora Szkoły w terminie 05 – 09.10.2020 r. w godz. 7:30 – 15:20.

      Przypominamy o konieczności terminowego dokonywania wpłat.