• Wizyta w Pałacu Radziwiłłów

• Dnia 23 listopada 2023 r. uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Muzeum Narodowym w Warszawie Oddział Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Najpierw zwiedzali komnaty Pałacu Radziwiłłów.  Oglądali  dawne przedmioty codziennego użytku i wyposażenie sal. Poznali nowe słowa i ich znaczenie (np. arkadia, niobe, mahoń, wolumin, kartografia, lak, balsamka, pomander, baldachim, guwernantka, adamaszek, turniura, lira, szkandela).

Po zwiedzaniu pałacu udali się na warsztaty,  w czasie których dowiedzieli się o różnych sposobach dbania o higienę  w dawnych czasach i wykonali kolorowe pachnące mydełka.

Wychowawcy klas trzecich

• "Upiecz piernika dla rówieśnika"

• W dniu 14 grudnia zakończyła się akcja "Upiecz piernika dla rówieśnika". Ogromnie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w obdarowywanie piernikami wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Lesznie.

Pierniki, pięknie zapakowane, zawiozły dzieciom z Leszna pani Dyrektor Joanna Buniowska i Pani Elżbieta Wachnik. Przekazanie ich nastąpiło podczas uroczystej Wigilii w SOSW w Lesznie.

Anna Dębowska, Elżbieta Wachnik

• Mistrzostwa Szkoły w Szachach Szybkich

• Za nami pierwszy etap  Mistrzostw Szkoły  w Szachach Szybkich - odbył się 7 grudnia 2023 r.

Kolejny etap,  w czasie którego zostaną wyłonieni zwycięzcy turnieju,  odbędzie się 8 lutego 2024 r. w godz. 15.00 – 17.00.  Zapraszamy wszystkich zawodników.

Organizatorzy turnieju

• Przypomnienie - Budżet Uczniowski

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Przypominamy, że zostało już tylko niecałe dwa tygodnie na zgłaszanie projektów w Budżecie Uczniowskim. Prosimy, wesprzyjcie swoje dzieci i pomóżcie im przedstawić ciekawe pomysły i złożyć projekty. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie www szkoły w zakładce BUDŻET UCZNIOWSKI.

Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie na adres: bu-spzaborow@googlegroups.com.

Pamiętajcie, że Formularze zgłoszeniowe projektów należy złożyć do 21 grudnia w Sekretariacie szkoły.

Rada Rodziców

• Wiecie, wiecie, wiecie?....A u nas, czyli w klasach 2a i 2b Mikołajki zaczęły się już we wtorek😊!

• Ubieraliśmy z zapałem swoje choinki klasowe, mając nadzieję , że pod  choinkę zajrzy Mikołaj,

i nie pomyliliśmy się ! Sami zobaczcie😊!

A w środę pojechaliśmy na zajęcia do centrum zabaw i rozwoju sensorycznego, Sensorysie,

w Warszawie. To pierwsza , tak duża przestrzeń, zaprojektowana w taki sposób, aby pobudzać wszystkie zmysły u dzieci.  Przeżyliśmy ciekawe przygody z królową lasu, Micellą; obserwowaliśmy, dotykaliśmy, oglądaliśmy, wąchaliśmy, słuchaliśmy. A potem, oczywiście, nie zabrakło zabawy! ( jak to w niespodziance mikołajkowej bywa…) w wypasionej Sali zabaw, szaleliśmy do upadłego, co widać.

Było naprawdę super, dziękujemy Mikołajowi i naszym RodzicomJ

• BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĄTECZNY WITRAŻ” ROZTRZYGNIĘTY!!!!

BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĄTECZNY WITRAŻ” ROZTRZYGNIĘTY!!!!

Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym talentem i stworzyli wyjątkowe bożonarodzeniowe witraże.  Prace będzie można oglądać podczas Jasełek w dniu 22.12.2023r.

Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Wyniki konkursu kształtują się następująco:

wyróżnienie

Wiktor Świtakowski kl.2a
            Przemysław Mostek kl.3a

• Czytanie uskrzydla

• Nie trzeba nikogo przekonywać, że czytanie książek ma wiele zalet. Wszyscy doskonale wiemy, że dobra książka rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, uwrażliwia na problemy innych, daje wiedzę o ludziach i świecie.

O tym, że czytanie dodaje skrzydeł, mogą przekonać się wszyscy, którzy odwiedzają bibliotekę szkolną. Skrzydła dla wszystkich pasjonatów oraz nowych odkrywców szelestów kartek zaprojektowała i wykonała p. Agnieszka Zabłocka-Osial.

PS Zapraszamy wszystkich chętnych na skrzydlate zdjęcia i lektury w bibliotece szkolnej. Czas rozwinąć skrzydła w bibliotece!

• Mikołajki w klasie 1b

• Dziś w klasie 1B dzieci od samego przyjścia do klasy wyczekiwały na Mikołaja

Mikołaj miał bardzo dużo pracy dlatego też zostawił dla dzieci list i prezenty a sam pojechał dalej.

Klasa 1B najpierw ubrała choinkę, wysłuchała listu od Mikołaja a następnie dzieci dostały wyczekane prezenty. Tego dnia również robliśmy swoje bombki na choinkę, Mikołaja, oglądaliśmy film świąteczny i zdjęcia gdzie każdy mógł wcielić się w Mikołaja ze swoimi okularami

• Podziękowanie dla firmy Styrnet.pl Damian Mangold., PSB Styrnet z Leszna

• Bardzo dziękujemy firmie Styrnet.pl Damian Mangold., PSB Styrnet z Leszna, za ufundowanie i przekazanie na rzecz szkoły zestawów szachowych wraz z tablicą demonstracyjną. Wyposażanie te zasili szkolne koło szachowe i będzie służyć wszystkim chętnym uczniom w poznawaniu i pogłębianiu pasji tej wspaniałej gry, jaką są szachy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy dzieci do wspólnej gry i do udziału w turniejach szachowych.

Rada Rodziców

• Wycieczka do Showroomu Laboratorium Przyszłości

• W dniu 14.11.2023 r. klasa IV a wzięła udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w Showroomnie #LaboratoriumPrzyszłości. Uczestnicy świetnie bawili się konstruując ruchome obrazy oraz pojazdy z użyciem Korbo. Uczniowie mieli również możliwość poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą druku 3D i używania długopisów 3D.

• Wyniki konkursu na przestrzenny układ słoneczny

• Uczniowie konkursu na przestrzenny układ słoneczny stanęli na wysokości zadania. Wszystkie prace można podziwiać na dolnym korytarzu.

Zwycięzcy konkursu:

Miejsce 1

Judyta Wyrębiak

Adam i Agata Szkudlarek

Weronika Bęza

Krzysztof Proczek

Miejsce 2

Gabriela Jończyk i Maja Ustaszewska

Magdalena Naskręt

Amelia Szarek

Mikołaj Tciapko

Miejsce 3

Wiktor Faluszewski i Adrian Sobiecki

Jan Antoszek

Mikołaj Skorupski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!