• Koncert Mai Wicik

          • ,, Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają.

            Źli ludzie - wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają..."

            Zapraszamy na koncert naszej uczennicy klasy 8c Mai Wicik, którą będziemy mogli posłuchać w repertuarze Sanah!

            Do zobaczenia!

          • Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

          • 13 marca uczniowie klas 4a i 7 wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium uczestniczyli w projekcji filmu „Narodziny Ziemi”. Przenieśli się miliardy lat wstecz i dowiedzieli się, jak to możliwe, że po tak burzliwych narodzinach Układu Słonecznego na Ziemi narodziło się życie. Dlaczego powstało akurat tutaj?

            Wizyta w centrum była także okazją do spotkania z robotem humanoidalnym porozumiewającym się ze światem za pomocą najpopularniejszego obecnie modelu językowego GPT3 – Kopernikiem, który dzięki sztucznej inteligencji potrafi rozmawiać z każdym.

            Uczniowie odwiedzili Strefę Eksperymentowania, w której z bliska zaobserwowali różne zjawiska fizyczne, a także lepiej poznali swoje zmysły, zwiedzali również pokój iluzji, obserwowali ruchy wahadła Foucaulta, obejrzeli samochód przyszłości i wiele innych atrakcji.

            Liliana de Vacqueret

          • Podsumowanie konkursów za I semestr

          • W dniu 03.03.2023 r. odbył się apel podsumowujący konkursy , które zorganizowane były w ciągu pierwszego półrocza. Organizatorzy wręczyli dyplomy i nagrody laureatom. Z dumą możemy napisać, że w murach naszej szkoły odnajdziemy wiele talentów. Nasi uczniowie pięknie śpiewają, grają na instrumentach,

            wspaniale

            recytują i wykazują się zdolnościami plastyczno - technicznym , a także umiejętnościami gry w szachy na bardzo wysokim poziomie.

            Serdecznie dziękuję nauczycielom za stworzenie okazji do zaprezentowania licznych uzdolnień naszych dzieci.

            Jolanta Zdanowska

          • Wyniki Budżetu Uczniowskiego

          • Uwaga! Uwaga!

            Ogłaszamy wyniki głosowania w projekcie Rady Rodziców pod nazwą Budżet Uczniowski. Gratulujemy pomysłodawcom zwycięskich projektów, uczniom którym w tym roku niestety nie udało się, ale również wszystkim dzieciom, które wzięły udział w głosowaniu i które będą korzystać z elektrycznych piekarników, siedzisk na korytarzach i zegara na sali gimnastycznej! To m.in. dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, naszych uczniów, Szkoła w Zaborowie zmienia się na lepsze.

            Brawo!!

            Bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę szkolnym koordynatorom Pani Wioletcie Dziedzic, Pani Michalinie Mikołajczak-Król i v-ce Dyrektor Pani Jolancie Zdanowskiej oraz oczywiście Samorządowi Uczniowskiemu.

            Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy wsparli nas finansowo i dzięki którym możemy realizować takie przedsięwzięcia. Bardzo prosimy o dalsze wsparcie w postaci wpłat składek na Radę Rodziców oraz 1,5% przy rozliczeniu podatkowym.

            koordynator Budżetu Uczniowskiego z ramienia Rady Rodziców

            Katarzyna Fiedorowicz

          • Epickie Pi

          • Drodzy uczniowie, dziękujemy za Wasze piękne, ciekawe, czasem bardzo pracochłonne prace przygotowane na konkurs. Wykazaliście się ogromną kreatywnością realizując zadania w różnych technikach i materiałach. Niestety nie udało się wygrać, ale jesteśmy z Was bardzo dumne. Organizatorzy mięli duże wyzwanie, ponieważ na konkurs wpłynęło ponad dwa tysiące prac. Konkurencja ogromną.

            Dziękujemy: Agnieszka Zabłocka, Magdalena Dolota, Anna Dębowska

          • Międzynarodowy Dzień Logopedy

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Logopedy, który obchodzony jest 6 marca uczniowie wzięli udział w szkolnej akcji z logopedycznymi wyzwaniami pt."Quest logopedyczny". Na uczniów czekało kilka stanowisk z proponowanymi ćwiczeniami i wyzwaniami logopedycznymi. Zaliczenie zadań odnotowane było na indywidualnej karcie. Pomyśł spotkał się z dużym zaangażowaniem uczniow.

            Agnieszka Skop, Ewelina Zalewska, Małgorzata Mikołajewska, Angelika Mazurek-Zacharek,Marzena Bobin

          • "Tandem matematyczny"

          • Z okazji obchodzonego dziś Dnia Liczby Pi zachęcamy uczniów klas IV - VII do udziału w szkolnym konkursie - "Tandem matematyczny".

            Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie chętni uczniowie samodzielnie rozwiązują test dostosowany do poziomu klasy. Ważna będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas ukończenia pracy. 

            Na podstawie wyników I etapu komisja wyłoni 2 osoby z klasy, które wezmą udział w drugim etapie konkursu. Wyjątek stanowi klasa 7, którą reprezentować będą dwie grupy. Na tym poziomie zespoły dwuosobowe reprezentujące każdą klasę będą rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Są nimi: tangram, krzyżówka liczbowa, domino matematyczne, zadania logiczne, zadania geometryczne: punktowce dla klas 4-5, układanie figur przestrzennych (trzy widoki) dla klasy 6-7. Zadania będą dostosowane do poziomu klasy.

            I etap dla klas 4 odbędzie się w najbliższy czwartek (16 marca br.) na 6 i 7 godzinie lekcyjnej, dla klas 5-7 w piątek (17 marca br.)  na 7 godzinie lekcyjnej. Wyniki I etapu: 20 marca 2023 r.

            II etap konkursu odbędzie się w czwartek 23 marca br. na 5 godzinie lekcyjnej w salach 12 i 13.Ogłoszenie wyników 30 marca br.

            Matematyczki 

            Regulamin_2022_2023.pdf​​​​​​​

          • Klocki Gigo - zestawy do programowania S4A w klasie 3a

          • Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć matematyczno-informatycznych nie próżnują tylko zestawy Gigo budują i programują

            Inteligentny kontroler zawiera Bluetooth (CB1), który współpracuje z aplikacją opartą na blokowym interfejsie graficznym "GigoBlockly" (oparta o język programowania open source "GoogleBlockly"), wykorzystującą funkcję przeciągania w celu łatwego programowania na tablecie. Dzieci mogą uczyć się praktycznych umiejętności programowania, budując 10 modeli za pomocą CB1 GigoBlockly. Uproszczony język programowania jest oparty na Javie i można go przekonwertować na JavaScript. Dzieci mogą tworzyć własne roboty (z silnikami i czujnikami) i wydawać polecenia za pomocą "GigoBlockly". Praca z zestawem rozwija logiczne myślenie i kreatywność poprzez budowanie różnych typów robotów.

            #Laboratoriaprzyszlosci

            Wioletta Dziedzic

          • Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP

          • Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP. 10 marca br. klasa 8 uczestniczyła w zajęciach pt. "Pieniądz. Mały przedmiot, wielka historia".

            Podczas lekcji odkryliśmy różne znaczenie pieniądza w historii Polski. Poznaliśmy monety i banknoty obowiązujące w naszym kraju przez ostatnie tysiąc lat. Niesamowite było to jak wygląd pieniędzy korelował z wydarzeniami historycznymi. Okryliśmy, że pieniądze pełnią również rolę propagandową.

            W skarbcu każdy z obecnych przez chwilkę miał w dłoniach sztabkę złota, wartką około 3 mln. złotych.

            Na wystawie Twórca pieniądza i produkcja pieniądza dowiedzieliśmy w jaki sposób projektuje się banknoty oraz jak się je wytwarza. Podziwialiśmy również banknoty kolekcjonerskie emitowane z okazji ważnych wydarzeń.

            Na koniec porozmawialiśmy o przyszłości systemu bankowego, o pomysłach wprowadzenia pieniędzy wirtualnych oraz najnowocześniejszej technologii związanej z implantami płatniczymi.

            Skąpani w pieniądzach, z nowymi doświadczeniami opuściliśmy pilnie strzeżony budynek NBP.

            Zajęcia w Cenrum Pieniądza były relalizacją zadania z Modułu: Kasa rządzi światem w ramach ogólnopolskiego projektu matematycznego "(Nie)zwykła matematyka".

            Magdalena Dolota

          • Lapbooki klasy 2b

          • Lektura „ Zaczarowana zagroda” zainspirowała klasę 2b do wykonania lapbooka. Znalazły się w nim informacje na temat Antarktydy, żyjących zwierząt, a przede wszystkim na temat pingwinów. Lapbooki ozdabialiśmy pingwinami różnych gatunków.

          • Już wkrótce w Szkole w Zaborowie odbędzie się głosowanie w Budżecie Uczniowskim

          • W projekcie Rady Rodziców, w którym to dzieci i młodzież zgłaszają swoje projekty i sami decydują które chcą zrealizować. Środki na ten cel pozyskujemy głównie ze składek rodziców. W tym roku mamy wsparcie również z funduszy sołeckich Sołectwa Wyględy. 

            Przypominamy wszystkim uczniom, którzy zgłosili swoje projekty, że mogą promować je w szkole oraz zachęcać do głosowania. Wszystkich uczniów naszej szkoły prosimy o przemyślenie swojego wyboru i w dniu głosowania poparcie dla projektów, które ich zdaniem najbardziej przydadzą się w naszej szkole. Przypominamy projekty, które będą poddanie pod głosowanie:

             

            PROJEKTY ZGŁOSZONE PRZEZ KLASY 1-3:

            MOJA ZALEGOWANA SZKOŁA  - Kontener wypełniony klockami Lego

            PIEC SERCEM – Dwa elektryczne piekarniki do przygotowywania pyszności

             

            PROJEKTY ZGŁOSZONE PRZEZ KLASY 4-8:

            DUŻA SIATKA – Siatka do gry w siatkówkę na całej sali gimnastycznej

            GŁOŚNIK JBL- Przenośny głośnik używany na przerwach i lekcjach

            KOLOROWA NAUKA – Drukarka A3, tonery, papier

            LŻEJSZE PLECAKI- Podręczniki do języka polskiego dostępne na lekcjach

            PALETKI DO PING-PONGA – 30 nowych paletek na lekcje w-f

            STREFA RELAKSU – Siedziska na korytarzu

            SZKOLNE NAKLEJKI – Naklejki edukacyjne na schodach i korytarzach

            WSPÓLNIE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU – Stół piknikowy z siedziskami

            ZEGAR – Elektroniczny zegar na sali gimnastycznej

             

            Życzymy wszystkim projektom powodzenia w głosowaniu a uczniom mądrych wyborów! :)

            Rada Rodziców

             

          • Sukces naszej nauczycielki p. Wioletty Dziedzic

          • Z dumą informujemy, że w dniu 13 grudnia 2022 roku nasza nauczycielka i koleżanka Pani Wioletta Dziedzic po raz drugi została laureatką w plebiscycie Polska Times i uzyskała tytuł: "Nauczyciel Roku klas 0-III 2022r" w powiecie warszawskim zachodnim. Zdobyła również IV miejsce w województwie mazowieckim. 15 lutego nauczycielka razem z p. wicedyrektor Jolantą Zdanowską, odebrała nagrodę na uroczystej gali w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. W gazecie Metropolia Warszawska ukazał się również krótki artykuł na temat naszej nauczycielki:)

            Cieszą nas innowacyjne metody

            w nauczaniu i wychowaniu oraz nieszablonowe pomysły Pani Wioletty, które wzbogacają naukę naszych uczniów i sprawiają im wiele radości.

            Gratulujemy zdobycia nagrody i tak wspaniałego wyróżnienia. Pani Wioletta to nauczycielka, która z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje swoją pracę, a uczniowie darzą ją ogromną sympatią.

            Dyrekcja Szkoły

            link do gali:

            Najlepsi nauczyciele, przedszkola, szkoły i uczelnie na Mazowszu, relacja z gali podsumowującej Plebiscyt Edukacyjny

          • Marzycielska poczta

          • Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie! Listy pisaliśmy na zajęciach rewalidacyjnych, aby uwrażliwić dzieci na potrzebę innych oraz zwiększyć empatię. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji całą społeczność szkolną. Pamiętajcie dobro wraca!

            M. Mikołajewska i E.Zalewska

             

          • Wolontariusze dla WOŚP

          • W zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowali się wolontariusze z naszej szkoły. Mimo niesprzyjającej pogody z puszkami w rękach przemierzali ulice gminy Leszno. Dziękujemy serdecznie za wasze zaangażowanie,a całej społeczności za hojność.

          • Rozdanie nagród za konkursy świetlicowe

          • W dniu 03.02.2023r odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas 1-3 ,którzy brali udział w konkursach organizowanych przez świetlice szkolną. 

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i gratulujemy zwycięzcom. 

             

            Renata Bujak