• KONKURS SPORTOWY „AKTYWNY POCZĄTEK WIOSNY” – WYNIKI

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs sportowy „AKTYWNY POCZĄTEK WIOSNY” został rozstrzygnięty!

             

            Celem konkursu było planowanie i monitorowanie dziennej aktywność fizycznej na poziomie minimum 10.000 kroków za pomocą wybranej aplikacji mobilnej( np. krokomierz), propagowanie zdrowego stylu życia, kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej, rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnych.

            Oto lista zwycięzców:

            • Kategoria dziewcząt:

            I miejsce- LENA SKALSKA KL. 6 A

            II miejsce- AGATA SZKUDLAREK KL. 6 B oraz LAURA BIEREK KL. 6 A

            III miejsce- KAMILA REGULSKA KL. 4 B, KRYSTYNA KACPRZAK KL. 4 B oraz KAROLINA STANUCH KL.7 A

            • Kategoria chłopców:

            I miejsce- ALEKSANDER STANUCH KL. 4 A

            II miejsce- KACPER KOWALSKI KL. 4B

             

            Dziękujemy za udział w konkursie! I już teraz zapraszamy na II edycje konkursu za rok J

             

            Organizatorzy: Marta Berska, Justyna Ignatowicz

             

          • Akcja "Żonkile "

          • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła dołączyła w  do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej w ramach obchodów 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Relacja z przeprowadzonego przedsięwzięcia wkrótce. Inicjatorem  szkolnej akcji i  jej koordynatorem jest pani Michalina  Mikołajczak-Król.

          • Słodka Piniata w klasie 6 A

          • Słodka piniata rozbrojona! Klasa 6a z radością przyjęła, ugościła i oswoiła słodką lamę, która podzieliła się z nami swoim wnętrzem. W głosowaniu jawnym piniata zyskała wdzięczne imię Gienia i pozostanie z uczniami jako klasowa maskotka. Zapewniamy, że w trakcie rozbrajania nie ucierpiało żadne zwierzę!

             

            A w krótce relacja z rozbijania piniary w klasie 1B !

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

             

            Dzień Świadomości Autyzmu

            Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.

            Polska na niebiesko i różowo

            W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko i różowo. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Kolory te symbolizują fakt, że autyzm dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  

            Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. 

             

            Żródło : Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

             

          • Wiosenny spacer ;)

          • W dniu 28 marca uczniowie klasy 4 B, chcąc spalić kalorie po klasowym spotkaniu wielkanocnym wraz z opiekunami oraz  instruktor Nording Walking p. Agnieszką Stanicką wybrali się wiosenny spacer po najbliższej okolicy podziwiając piękno budzącej się do życia przyrody. Zanim jednak wyruszyliśmy  na wędrówkę „ z kijkami” przeszliśmy profesjonalną rozgrzewkę. Wyprawa okazała się być  doskonałą alternatywą dla lekcji  wychowania fizycznego oraz godziny wychowawczej , okazją do integracji zespołu klasowego, a także świetną zabawą .

             

          • Wyniki konkursu plastycznego „Kolorowa Wielkanoc”

          •  

            Kategoria: klasy 1-3

            I miejsce: Maria Skóra kl.2a

                              Jan Osiadacz kl.2b

            II miejsce: Matvii Tsiapko kl.2a

                               Aleksandra Malarowska kl.3a

            III miejsce: Michał Tomasik kl.3a

                                 Wiktor Świtakowski kl. 2a

            Wyróżnienie:

            Zuzanna Pyrka kl.1a

            Amelia Martyńska kl.1a

             

            Kategoria: klasy 4-7

            I miejsce: Kacper Grzelak kl.5b

                              Nela Jędrych kl. 6b

            II miejsce: Agata Szkudlarek kl.6b

                               Adam Szkudlarek kl.7b

            III miejsce: Cezary Pyrka kl.5b

                                 Szymon Przyborski kl.4a

            Wyróżnienie: Kacper Kowalski kl.4b

                                     Jędrzej Zaremba kl.4a

            W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace. Laureaci otrzymają nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

            Prosimy o odbiór swoich prac, które mogą być ozdobą na świątecznym stole.

                                                                                                          Organizatorzy

          • "Dzień kolorowej skarpetki"

          • 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa tzw. "Dzień kolorowej skarpetki", a solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa mieliśmy na sobie skarpetki nie do pary.

            Dzień ten  został wybrany z kilku względów: skarpetki kształtem przypominają chromosomy, a brak pary symbolizuje odmienność, zróżnicowanie. Data 21 marca też nie jest przypadkowa. Zespół Downa, czyli Trisomia 21 oznacza, że 21. chromosom występuje w trzech kopiach. 

          • WYCIECZKA DO AIRO PARK TRAMPOLIN

          • 27 lutego 2024r. klasa V a  wraz ze swoją wychowawczynią p. Michaliną Mikołajczak - Król oraz p. Robertem Rokoszem wybrali się do Parku Trampolin AIRO w Warszawie. Po rozgrzewce  pod okiem instruktorów uczniowie wykonywali różne ćwiczenia, pokonywali tory przeszkód, skakali do basenów z gąbkami, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą i doskonałą alternatywą do szkolnych zajęć wychowania fizycznego.

            Robert Rokosz

             

          • Wycieczka do Sądu klas 3 A i 3 B

          •  

                 W dniu 15.03.2024r. uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego dla miasta Warszawy Woli. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bezpośrednie przebywanie

            na sali sądowej, doświadczenie emocji wywołanych uczestnictwem w rozprawie (symulowanej), poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela, kształtowanie szacunku dla wymiaru sprawiedliwości.
                  Na spotkanie z uczniami czekali pracownicy IV Wydziału Karnego, m.in. Pani Agnieszka Skory, mama uczennicy, która była współorganizatorem tej wycieczki. Po przejściu przez bramki, sprawdzeniu zawartości plecków uczniowie przeszli do jednej z sal rozpraw, gdzie Pani Sędzia zapoznała ich z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków, itd. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli uczestniczyć czynnie w symulowanej rozprawie sądowej, w której oskarżano Wilka, za pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka. Świadkiem był oczywiście Leśniczy. Wszyscy w skupieniu obserwowali i przysłuchiwali się zeznaniom świadków oraz mowom końcowym oskarżyciela, obrońcy oraz sędziów. Uczestnictwo w sprawie dostarczyło wiele emocji Po fantastycznym przedstawieniu – rozprawie uczniowie mogli przymierzyć sędziowskie i adwokackie togi oraz usiąść za stołem sędziowskim.

                   Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie potocznie zwanego „dołka”, czyli policyjnej izby zatrzymań. Uczniowie siedzieli w celi, wcielając się w podejrzanych lub oskarżonych. Odważniejsi trafili do wnętrza samochodu policyjnego przewożącego oskarżonych.

                   Z wycieczki każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie i z sądu wszyscy wychodziliśmy zadowoleni i z poczuciem dobrze spędzonego czasu.

                                                                                                                  Wychowawca klasy

                                                                                                                  Anna Połeć

          • Wiosna w klasie 1a i 1b

          • Wczoraj do drzwi szkoły zawitała wiosna. Od samego rana uczniowie klasy 1a i 1b witali wiosnę prezentując swoje stroje na pokazie mody wiosennej, następnie wspólnie zasadziliśmy hiacynty, żonkile i stokrotki. Następnie uczniowie słuchali wiosennych zagadek, robili zdjęcia w wiosennej ramce a na koniec uczestniczyli w wiosennym balu.

            Aneta Jaworska

            Marta Antoniak

          • Program Stypendialny Horyzonty

          • Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
            i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

             

            Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. W Warszawie współpracujemy z XIV LO im. Stanisława Staszica, LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Technikum Mechatronicznym nr 1.
            Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

            • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 
            • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
            • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
            • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
            • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

            Zapraszamy uczniów i uczennice klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

            Rekrutacja trwa do 31 marca!
            Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

             

             Więcej informacji udziela Andrzej Piękoś, apiekos@efc.edu.pl, tel. 696 649 036

            ***

            Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

            Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

            Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

          • Londyńska przygoda . Dzień 2.

          • A dziś nasi niestrudzeni uczniowie i ich opiekunowie dotarli  do Muzeum Historii Naturalnej, Opery Narodowej. Zwiedzili Houses of Parliment , zobaczyli London Eye, Big Ben, Tower Bridge i wieeeele więcej . Niecierpliwie czekamy na część trecią relacji  ;)

          • ROZPOCZYNAMY LONDYŃSKĄ PRZYGODĘ !!!

          • W dniu 13.03.2024r. uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Angeliką Łakomską oraz  Joanną Buniowską ruszyli na podbój Londynu ;)

            Pełna relacja z wyprawy niebawem, zaś dziś zamieszczamy fotorelację z pierwszego dnia wyjazdu.