• Rozgrywki sportowe w hali w Lesznie

     •  

      Rozgrywki sportowe uczniów klas 2a, 2b i 3b. Uczniowie klas cyklicznie uczestniczą w sportowych rozgrywkach międzyklasowych w hali w Lesznie. Sportowa rywalizacja dostarcza wielu wrażeń, a przede wszystkim dużo radości. 

       

    • Savoir vivre
     • Savoir vivre

     • W dniu 6 grudnia klasy 6b, 6c, 7b uczestniczyły w lekcji "Savoir vivre - zachowanie w hotelu i przy stole". W tajniki wiedzy z zakresu zachowania się przy stole wprowadził uczniów menager hotelu Pan Marcin Rudzki. Uczniowie zostali zapoznani z pracą hotelu Splendor na różnych poziomach organizacyjnych oraz z zasadami nakrywania do stołu w zależności od podawanych posiłków i zasadami konsumpcji. Uczestnicy lekcji uczyli się m.in. składania serwetek, nakrywania do stołu oraz spożywania posiłków według przyjętych zasad.

    • Dzień życzliwości
     • Dzień życzliwości

     • 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i miło. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. Uczniowie mieli okazje napisać coś miłego do siebie nawzajem, pamiętali również o swoich nauczycielach i pracownikach szkoły. Miło widzieć, że listy są nadal w modzie, a uczniowie tak chętnie uczestniczyli w Dniu Życzliwości.

    • Nasi drugoklasiści na prestiżowych turniejach szachowych
     • Nasi drugoklasiści na prestiżowych turniejach szachowych

     • Uczniowie klas drugich biorą udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. W ramach projektu uczęszczają na zajęcia logicznego myślenie z elementami nauki gry w szachy. W tym roku szkolnym po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności podczas Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego, który odbył się 17 listopada 2019 r. w Borzęcinie Dużym. Już dwa dni później, 19 listopada 2019 r. reprezentowali naszą szkołę w I Turnieju Szachowym „Szachy w Mazowieckiej Szkole” w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Sportową rywalizację kontynuowali dnia 24 listopada 2019r., zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami w Mikołajkowym Turnieju dla zawodników ur. 2011 r. i młodszych zorganizowanym w Dzielnicy Bemowo. Podczas zawodów wykazali się sportową postawą i osiągnęli wysokie wyniki. Gratulujemy!

    • Uczniowie klas szóstych w Warszawskim Instytucie Bankowości -Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży „Bakcyl”.
     • Uczniowie klas szóstych w Warszawskim Instytucie Bankowości -Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży „Bakcyl”.

     • Zajęcia zatytułowane „Twoje pieniądze” odbyły się 19 listopada. Zostały przeprowadzone przez specjalistkę z banku p. Katarzyną Myszkowską. Uczniowie usłyszeli, jak ważne jest oszczędzanie i planowanie własnych finansów. Dowiedzieli się jak organizować: finanse osobiste z uwzględnieniem przychodów (np. kieszonkowego), wydatki. Uczyli się, jak planować oszczędności i tworzyć fundusz bezpieczeństwa. Poznali różnorodność sposobów płacenia kiedyś i dziś oraz na czym polega obrót bezgotówkowy. Zajęcia bardzo się podobały. Kto wie może wśród nas są przyszli bankierzy, finansiści lub ekonomiści:)  

    • Obycie umila życie
     • Obycie umila życie


     • 13 listopada uczniowie klas 2b i 3b wzięli udział w kursie savoir-vivre Esteta, który pozwolił zrozumieć starą prawdę, że „obycie umila życie”. W trakcie zajęć uczniowie jedli specjalnie przygotowany dla nich posiłek, dzięki czemu mogli w praktyce wykorzystać nabytą podczas kursu wiedzę o eleganckich manierach przy stole. Zajęcia odbyły się w pięknych i gościnnych wnętrzach Villi Montemarco na terenie kompleksu hotelowego DEDEK PARK w Parku Skaryszewskim w Warszawie. 

       

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie! dziękujemy serdecznie za liczny udział w zbiórce dla Hospicjum Onkologicznego oraz udział w akcji "opatrunek na ratunek".

       

    • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
     • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 5a i 5b przygotowali krótki występ, którego celem było przypomnienie społeczności szkolnej znaczenia daty 11 listopada.

      Na scenie wybrzmiały słowa narodowych poetów oraz teksty znanych pieśni patriotycznych. Zgromadzona przy zaimprowizowanym ognisku harcerska brać przypomniała, iż Polskę, choć nie było jej na mapie przez 123 lata, można było znaleźć w sercu każdego patrioty, który za nią „walczył, kochał i wierzył.” O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

    • 18 października klasa 4 była w Teatrze Capitol na spektaklu "Friends".
     • 18 października klasa 4 była w Teatrze Capitol na spektaklu "Friends".

     • Był to szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl poruszał ważne tematy, mówił o przyjaźni, tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka, czyli wartościach ciągle aktualnych, szczególnie w szkole. Korzystając z pięknej pogody odbyliśmy spacer po Parku Saskim, obserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec mieliśmy mnóstwo ruchu i śmiechu na placu zabaw.

    • Festiwal Żytniego Chleba
     • Festiwal Żytniego Chleba


     • 6 listopada, w szary, zwykły dzień, na śniadaniowej przerwie, w naszej szkole zawrzało…Przed każdą klasą tradycyjnie , jak co roku, stanęły stanowiska z różnymi rodzajami ciemnego pieczywa. Słuchajcie, powiecie, samo pieczywo? e tam…to nic takiego.., nic takiego?!

      Było mnóstwo różnych rodzajów zdrowego chleba, i razowy i żytni i orkiszowy, i graham, i z ziarnami słonecznika, i z pestkami z dyni a nawet był całkiem zielony z dodatkiem szpinaku… I trzeba powiedzieć, że dużo z nich było z własnego wypieku naszych mam :), którym serdecznie dziękujemy. Ale to nie koniec, do tego „suchego” pieczywa nasi uczniowie poprzynosili zdrowe dodatki , z własnych spiżarni i własnej roboty. Czy uwierzycie że było co tylko dusza zapragnie , takie smaki, że aż pachniało przy stolikach. Dżemy pachnące latem , z moreli, brzoskwiń, truskawek i konfitury malinowe. A jakie powidła śliwkowe , palce lizać Ale to nie wszystko, były pasty twarogowe o różnych smakach , nawet z tuńczyka. Były humusy i słuchajcie, nie uwierzycie, nawet smalec domowy pojawił się w kilku odsłonach. Pysznych!!! Każdy uczeń mógł spróbować wszystkiego i niektórzy próbowali…oj próbowali…Nie możemy się doczekać następnego Festiwalu Żytniego Chleba, szkoda, że aż za rok…:)

       

    • Aktywna 7A
     • Aktywna 7A


     • Od rozpoczęcia naszego przedostatniego roku w zaborowskiej szkole minęły dopiero dwa miesiące, a za nami już naprawdę wiele wydarzeń. We wrześniu zaproponowaliśmy naszej wychowawczyni nocowanie w szkole. Ta integracyjna impreza odbyła się 20 września. Obejrzeliśmy dwa filmy, jedni zamówili pizzę, a inni woleli kolację z mikrofalówki przydźwiganej przez jednego z ojców. Około północy zakończyły się sesje fotograficzne i próbowaliśmy zasnąć. Kilka dni później pod opieką przewodnika z działu edukacji KPN-u przeszliśmy ponad 8 km po lesie. W tym czasie rozpoznawaliśmy różne rośliny, rozmawialiśmy o typach krajobrazu, ingerencji człowieka, piętrach roślinności i zasadach obowiązujących w parkach narodowych. W październiku pojechaliśmy na maraton filmowy w Cinema City. Ponad cztery godziny spędziliśmy w kinowych fotelach, poznając losy Piłsudskiego i jego legionistów. Pod koniec miesiąca stworzyliśmy w sali nr 4 galerię naszych projektów okładki omawianej na j.polskim książki pt. " Oskar i pani Róża". Przed nami kolejne wydarzenia, o których wkrótce napiszemy.

    • List kl. 6c
     • List kl. 6c

     • W październiku uczniowie klasy 6c na kole języka angielskiego pod opieką pani Marty Ochmańskiej napisali list do Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. W korespondencji Uczniowie wspomnieli m. in. o tym, jak bardzo lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać kulturę Zjednoczonego Królestwa. Opisali również swoją szkołę, okolicę, zainteresowania, a do listu dołączyli też plakat ze zdjęciami szkoły i okolicy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Po dwóch tygodniach od wyprawy na pocztę list trafił już do Zaborowa. Widząc go ogarnęła nas euforia i duma. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz pracowitość uczniów. Ponadto, wyraziła zadowolenie za otrzymaną pracę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Cieszyła się, że uczniowie lubią lekcje języka angielskiego. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone informacje o Buckingham Palace, The Queen’s Working Day i Royal Pets. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość i z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.

     • Wyniki konkursu plastycznego na LOGO KLASY

     •  

      Klasa IV Julia Religa

      Klasa Va Oskar Tołczyk

      Klasa Vb Oliwia Narożnik

      Klasa Vc Sonia Wasilewska-Pilut

      Klasa VIa Joanna Sałek

      Klasa VIb Zuzanna Majcher

      Klasa VIc Oliwia Ociesała

      Klasa VIIa Barbara Derezińska

      Klasa VIIb Wiktoria Skowrońska

      Laureatom serdecznie gratulujemy!

    • 31 października odbyła się Plejada Świętych i Aniołów.
     • 31 października odbyła się Plejada Świętych i Aniołów.

     • przedstawiamy wyniki konkursu:

      Miejsce I- Maciej Sobiecki jako św. Piotr

      Miejsce II- Weronika i Dominik Makowscy jako św. Klara i św. Franciszek oraz Kłódkiewicz Filip jako św. Filip Apostoł

      Miejsce III- Przybylińska Katarzyna jako św. Zyta oraz Julia Straczuk jako Matka Boża z Fatimy

      Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

    • „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.
     • „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.

     • W dniu 16 października uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu statystyki publicznej organizowanych w ramach akcji „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.
      Akcja ta, objęta honorowym  patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, prowadzona jest przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja wiedzy o statystyce publicznej oraz zachęcanie do korzystania z zasobów informacyjnych Urzędu Statystycznego. Nasze zajęcia przeprowadził pan Tomasz Kalbarczyk, pracownik Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na zajęciach pt. „Podstawowe pojęcia demograficzne na przykładzie województwa mazowieckiego i Warszawy” uczniowie poznali demograficzny portret regionu, uzyskali wiedzę z zakresu ruchu naturalnego ludności oraz migracji. Ponadto dowiedzieli się ilu jest mieszkańców Mazowsza i ilu ich będzie za 20 lat, co to jest gęstość zaludnienia, jakie są najpopularniejsze kierunki migracji ludności Mazowsza. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które bardzo im się podobały.

    • Dzień Komisji Edukacji Narodowej
     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej


     • W Dniu Komisji Edukacji Narodowej, 14 października br., uczniowie przychodzą ubrani w strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. Zajęcia opiekuńcze odbywać się będą od 8.00 do 12.30. Obiady dla uczniów klas 1-3 wydawane będą od godziny 12.10 a dla uczniów klas 4-8 od 12.30. Odwozy dzieci bez zmian.

      Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

       

       

      Dyrekcja Szkoły