• Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
     • Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 5a i 5b przygotowali krótki występ, którego celem było przypomnienie społeczności szkolnej znaczenia daty 11 listopada.

      Na scenie wybrzmiały słowa narodowych poetów oraz teksty znanych pieśni patriotycznych. Zgromadzona przy zaimprowizowanym ognisku harcerska brać przypomniała, iż Polskę, choć nie było jej na mapie przez 123 lata, można było znaleźć w sercu każdego patrioty, który za nią „walczył, kochał i wierzył.” O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

    • 18 października klasa 4 była w Teatrze Capitol na spektaklu "Friends".
     • 18 października klasa 4 była w Teatrze Capitol na spektaklu "Friends".

     • Był to szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl poruszał ważne tematy, mówił o przyjaźni, tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka, czyli wartościach ciągle aktualnych, szczególnie w szkole. Korzystając z pięknej pogody odbyliśmy spacer po Parku Saskim, obserwowaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec mieliśmy mnóstwo ruchu i śmiechu na placu zabaw.

    • Festiwal Żytniego Chleba
     • Festiwal Żytniego Chleba


     • 6 listopada, w szary, zwykły dzień, na śniadaniowej przerwie, w naszej szkole zawrzało…Przed każdą klasą tradycyjnie , jak co roku, stanęły stanowiska z różnymi rodzajami ciemnego pieczywa. Słuchajcie, powiecie, samo pieczywo? e tam…to nic takiego.., nic takiego?!

      Było mnóstwo różnych rodzajów zdrowego chleba, i razowy i żytni i orkiszowy, i graham, i z ziarnami słonecznika, i z pestkami z dyni a nawet był całkiem zielony z dodatkiem szpinaku… I trzeba powiedzieć, że dużo z nich było z własnego wypieku naszych mam :), którym serdecznie dziękujemy. Ale to nie koniec, do tego „suchego” pieczywa nasi uczniowie poprzynosili zdrowe dodatki , z własnych spiżarni i własnej roboty. Czy uwierzycie że było co tylko dusza zapragnie , takie smaki, że aż pachniało przy stolikach. Dżemy pachnące latem , z moreli, brzoskwiń, truskawek i konfitury malinowe. A jakie powidła śliwkowe , palce lizać Ale to nie wszystko, były pasty twarogowe o różnych smakach , nawet z tuńczyka. Były humusy i słuchajcie, nie uwierzycie, nawet smalec domowy pojawił się w kilku odsłonach. Pysznych!!! Każdy uczeń mógł spróbować wszystkiego i niektórzy próbowali…oj próbowali…Nie możemy się doczekać następnego Festiwalu Żytniego Chleba, szkoda, że aż za rok…:)

       

    • Aktywna 7A
     • Aktywna 7A


     • Od rozpoczęcia naszego przedostatniego roku w zaborowskiej szkole minęły dopiero dwa miesiące, a za nami już naprawdę wiele wydarzeń. We wrześniu zaproponowaliśmy naszej wychowawczyni nocowanie w szkole. Ta integracyjna impreza odbyła się 20 września. Obejrzeliśmy dwa filmy, jedni zamówili pizzę, a inni woleli kolację z mikrofalówki przydźwiganej przez jednego z ojców. Około północy zakończyły się sesje fotograficzne i próbowaliśmy zasnąć. Kilka dni później pod opieką przewodnika z działu edukacji KPN-u przeszliśmy ponad 8 km po lesie. W tym czasie rozpoznawaliśmy różne rośliny, rozmawialiśmy o typach krajobrazu, ingerencji człowieka, piętrach roślinności i zasadach obowiązujących w parkach narodowych. W październiku pojechaliśmy na maraton filmowy w Cinema City. Ponad cztery godziny spędziliśmy w kinowych fotelach, poznając losy Piłsudskiego i jego legionistów. Pod koniec miesiąca stworzyliśmy w sali nr 4 galerię naszych projektów okładki omawianej na j.polskim książki pt. " Oskar i pani Róża". Przed nami kolejne wydarzenia, o których wkrótce napiszemy.

    • List kl. 6c
     • List kl. 6c

     • W październiku uczniowie klasy 6c na kole języka angielskiego pod opieką pani Marty Ochmańskiej napisali list do Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. W korespondencji Uczniowie wspomnieli m. in. o tym, jak bardzo lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać kulturę Zjednoczonego Królestwa. Opisali również swoją szkołę, okolicę, zainteresowania, a do listu dołączyli też plakat ze zdjęciami szkoły i okolicy. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Po dwóch tygodniach od wyprawy na pocztę list trafił już do Zaborowa. Widząc go ogarnęła nas euforia i duma. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz pracowitość uczniów. Ponadto, wyraziła zadowolenie za otrzymaną pracę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Cieszyła się, że uczniowie lubią lekcje języka angielskiego. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone informacje o Buckingham Palace, The Queen’s Working Day i Royal Pets. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość i z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego.

     • Wyniki konkursu plastycznego na LOGO KLASY

     •  

      Klasa IV Julia Religa

      Klasa Va Oskar Tołczyk

      Klasa Vb Oliwia Narożnik

      Klasa Vc Sonia Wasilewska-Pilut

      Klasa VIa Joanna Sałek

      Klasa VIb Zuzanna Majcher

      Klasa VIc Oliwia Ociesała

      Klasa VIIa Barbara Derezińska

      Klasa VIIb Wiktoria Skowrońska

      Laureatom serdecznie gratulujemy!

    • 31 października odbyła się Plejada Świętych i Aniołów.
     • 31 października odbyła się Plejada Świętych i Aniołów.

     • przedstawiamy wyniki konkursu:

      Miejsce I- Maciej Sobiecki jako św. Piotr

      Miejsce II- Weronika i Dominik Makowscy jako św. Klara i św. Franciszek oraz Kłódkiewicz Filip jako św. Filip Apostoł

      Miejsce III- Przybylińska Katarzyna jako św. Zyta oraz Julia Straczuk jako Matka Boża z Fatimy

      Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

    • „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.
     • „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.

     • W dniu 16 października uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu statystyki publicznej organizowanych w ramach akcji „Zrozumieć statystykę  – VII edycja”.
      Akcja ta, objęta honorowym  patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, prowadzona jest przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja wiedzy o statystyce publicznej oraz zachęcanie do korzystania z zasobów informacyjnych Urzędu Statystycznego. Nasze zajęcia przeprowadził pan Tomasz Kalbarczyk, pracownik Urzędu Statystycznego w Warszawie. Na zajęciach pt. „Podstawowe pojęcia demograficzne na przykładzie województwa mazowieckiego i Warszawy” uczniowie poznali demograficzny portret regionu, uzyskali wiedzę z zakresu ruchu naturalnego ludności oraz migracji. Ponadto dowiedzieli się ilu jest mieszkańców Mazowsza i ilu ich będzie za 20 lat, co to jest gęstość zaludnienia, jakie są najpopularniejsze kierunki migracji ludności Mazowsza. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które bardzo im się podobały.

    • Dzień otwarty
     • Dzień otwarty

     • Szanowni Państwo, zapraszamy na dzień otwarty w czwartek 14 listopada w godz. 16.30- 18.30

       

    • Dzień Komisji Edukacji Narodowej
     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej


     • W Dniu Komisji Edukacji Narodowej, 14 października br., uczniowie przychodzą ubrani w strój galowy. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. Zajęcia opiekuńcze odbywać się będą od 8.00 do 12.30. Obiady dla uczniów klas 1-3 wydawane będą od godziny 12.10 a dla uczniów klas 4-8 od 12.30. Odwozy dzieci bez zmian.

      Z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie składamy serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

       

       

      Dyrekcja Szkoły