• Gala wręczenia Oskarów Nauczycielskich w naszej szkole!!!
     • Gala wręczenia Oskarów Nauczycielskich w naszej szkole!!!

     • W naszej szkole po raz pierwszy odbędzie się gala wręczenia OSKARÓW NAUCZYCIELSKICH. To Wy Uczniowie, będziecie mogli wybrać nauczycieli w następujących kategoriach:

      1)"GŁOS ROKU" - Nauczyciel, który przekazuje swoją wiedzę głosem bardzo donośnym.

      2) "CHODZIARZ ROKU" – czyli Nauczyciel, który bardzo szybko zmienia miejsce swojego pobytu, szczególnie na dyżurze. Trudno go zlokalizować, potrafi zaskoczyć, uczniów najbardziej wtedy, gdy odpisują zadanie.

      3) "SOKOLE OKO", czyli Nauczyciel posiadający bardzo wyostrzone zmysły. W grę może wchodzić słuch, wzrok, węch oraz tak zwany "szósty zmysł. Widzi wszystko, co się dzieje w klasie.

      4) "MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY” - Nauczyciel, który potrafi znaleźć odpowiedź na każdą, nawet najbardziej żenującą zaczepkę, krótko mówiąc niczym nie można go zaskoczyć.

      5) „Luzak Roku” – czyli nauczyciel, który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się znośniejszy.

      6) „Moralizator Roku” – czyli Nauczyciel, który sporo czasu poświęca na dawanie dobrych rad, wskazywanie , co jest dobre, a co złe, co wolno, a czego nie wypada.

      Głosowanie rozpoczyna się w środę 26 lutego i kończy w piątek. Możecie głosować na trzech przerwach: na przerwie śniadaniowej, na przerwie od 11.35-11.45 oraz na przerwie obiadowej. Każdy z Was może oddać tylko jeden głos.

      Jak to zrobić?

      Na korytarzu przy pokoju nauczycielskim znajdziecie Członków Zespołu nadzorujących poprawność przebiegu głosowania. Musicie najpierw zgłosić się do stanowiska po kartę do głosowania i potwierdzenia odebrania karty. Na karcie wpisujecie w danej kategorii imię i nazwisko nauczyciela, na którego chcecie zagłosować. Następnie oddzielacie karty na poszczególne kategorie i wrzucacie do poprawnej urny.

      Brzmi skomplikowanie?

      Niekoniecznie. Jesteśmy po to, aby pomóc! Nie wiesz? Zapytaj Członków Samorządu Uczniowskiego. Przemyśl koniecznie swój głos, bo jeśli raz zagłosujesz – nie możesz zrobić już tego drugi raz.

      Powodzenia ;-)

      Opiekunami akcji jest p. Monika Spychalska i p. Marta Ochmańska oraz Samorząd Uczniowski :)

    • Hiszpania 2020
     • Hiszpania 2020

     • Drodzy Państwo, w związku z dużym zaintersowaniem wakacyjnym obozem młodzieżowym do Hiszpanii dla klas 4-8 w dniach 27.06 - 06.07.2020r. ogłaszamy, że utworzyliśmy drugą grupę, dzięki czemu mamy jeszcze 10 wolnych miejsc !!!

      Zapisy na obóz i szczegóły wyjazdu : Wioletta Dziedzic 571 379 912, wiolka83@op.pl

      Hiszpania 2019 była hitem! Oprócz wypoczynku na wysokim poziomie w Blanes, mogliśmy zwiedzić Barcelonę, Wenecję, Monako, Lloret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Padwę, San Remo. Podziwialiśmy widoki Czech, Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Monako.

     • Zbiórka makulatury

     • Ogłaszamy zbiórkę makulatury!!!!!24 lutego do 31 marca 2020. W ramach XVI edycji "Konkursu - zbiórka surowców wtórnych" dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

    • 21 lutego to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.
     • 21 lutego to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

     •  

      My obchodzimy go po feriach –

      - 25 lutego.

       

      Z tej okazji prosimy każdą klasę o wykonanie przydzielonych zadań do 24 lutego.

      Klasy 1 – 3 przygotowują  plakaty ilustrujące wyrazy pochodzenia polskiego i zawierające nasze znaki diakrytyczne: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż

      lub liter: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż do dekoracji korytarza.

      Klasy 4 – 8 przygotowują plakaty zachęcające do używania znaków diakrytycznych w polskich literach.

          

      25 lutego odbędzie się konkurs na przebranie za postać literacką z utworu polskiego pisarza lub poety.

      Osoby przebrane prosimy o zaprezentowanie strojów w bibliotece na przerwie śniadaniowej.

       

      W tym dniu na korytarzach szkolnych pojawią się cztery stanowiska, przy których będzie można wykonać zadania z gramatyki, ortografii, literatury i frazeologii.

      Zostały przewidziane nagrody za poprawne odpowiedzi !

      Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Języka Ojczystego!

       

      polonistki

       

    • VIII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863
     • VIII Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863

     • 26 stycznia 2020 roku klasy 3a i 5b wraz z rodzicami i wychowawczyniami p. Joanną Buniowską i p. Wiolettą Dziedzic, nauczycielem wspomagającym p. Jolantą Zdanowską a także szkolnymi Wolontariuszami, wzięli udział w VIII Rajdzie Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r - Nordic Walking. Impreza miała charakter rekreacyjny i nie miała elementów rywalizacji. Cudowna atmosfera, wspaniała integracja klas sprawiła, że trasa 5,5 km nie była trudnością nawet dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać uroki leśniej przyrody, ponieważ trasa przebiegała szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego, ze startem na terenie Parku Rozrywki Julinek. Po zmaganiach sportowych, na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, ognisko a także bardzo ciekawy pokaz historyczny - grupy rekonstrukcyjnej  z okresu Powstania Styczniowego. 

      Wśród przyjaciół miło płynie czas:)

      Dziękujemy!

      Wioletta Dziedzic

      Joanna Buniowska

      Jolanta Zdanowska

     • 30 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

     • Uczniowie bawili się przy najnowszych hitach, nie zabrakło układów tanecznych i pozytywnego humoru. W salach klasy zorganizowały sobie poczęstunek, dzięki któremu mogli nabrać sił do tańca. Nie zabrakło uczniów w maskach. Uczestnicy dyskoteki byli poczęstowani cukierkami. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli w organizacji opieki nad uczniami: p. Agnieszce Krogulec, p. Edycie Sawickiej-Miodek, p. Monice Spychalskiej, p. Lilianie de Vacqueret, p. Katarzynie Stańczuk, p. Angelice Łakomskiej oraz p. Agnieszcze Zabłockiej-Osial, p. Joannie Buniowskiej. Dziękujemy również uczniom z klasy 6c, 7a i 7b zaangażowanym w dekoracje sali oraz p. Wioletcie Dziedzic za oprawę muzyczną.

      W imieniu SU – Marta Ochmańska

    • Radosna rewizyta – sparing szachowy
     • Radosna rewizyta – sparing szachowy

     • Dnia 28 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2b zorganizowali sparing szachowy, do którego zaprosili  szachistów z klas 2a i 2c oraz koleżanki i kolegów z klas drugich  ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Borzęcinie Dużym. Sparing rozpoczął się humorystyczną prezentacją bierek szachowych w wykonaniu uczennic: Neli Jędrych, Marii Szuszczewicz, Aleksandry Kubackiej i Wiktorii Kisiel. Po prezentacji  gospodarze i goście przystąpili do rozegrania partii szachowych , którym towarzyszyły miłe rozmowy, wymiana doświadczeń i umiejętności. Następnie wszyscy szachiści w radosnej i koleżeńskiej atmosferze bawili się podczas gier  „Kopiec kreta” i  „Kloc”. Gospodarze pożegnali miłych gości, planując kolejne spotkania, o których będziemy informować już wkrótce.

      Renata Rykowska

    • VI Festiwal Pieśni Powstańczej w Szkole Podstawowej
     • VI Festiwal Pieśni Powstańczej w Szkole Podstawowej

     • 24 stycznia 2020r r. społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji po raz szósty w szkole odbył się Festiwal Pieśni Powstańczej.

      Wydarzenie historyczno – muzyczne otworzyła Pani Dyrektor Agnieszka Olczak, która powitała wszystkich zebranych gości i zaprosiła do ceremoniału przekazania pocztu sztandarowego.

      Prowadzący uroczystość uczniowie kl. 3a Franciszek Wereski i Karolina Stanuch a także Natalia Przyborska i Zuzanna Majcher - uczennice kl. 6b, przypomnieli zasady konkursu i przedstawili komisję w składzie: p. Justyna Kłos, p. Dyrektor Agnieszka Olczak, p. Marta Derdońska i p. Renata Bujak. Komisja czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - II, III-V, VI-VIII. Uczniowie wszystkich klas w pięknych strojach powstańców, znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Przed wykonaniem poszczególnych utworów wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać ciekawe informacje na temat pochodzenia pieśni. W III części uroczystości, bardzo ciekawą prezentację na temat powstania styczniowego, zaprezentowali uczniowie klasy 8 przygotowani przez p. Marcina Pietrzaka i p. Edytę Sawicką- Miodek.

      Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki:

      W kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyli uczniowie kl. IIa z wychowawczynią p. Anną Połeć, II miejsce kl. 2c z p. Moniką Strakowską  i III miejsce kl. 1a z p. Agnieszką Lasocką.

      W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. IIIa z wychowawczynią p. Wiolettą Dziedzic, II miejsce kl. IIIb z wychowawczynią p. Bogusławą Ciupą i III miejsce kl. Vc. z p. Aliną Peryt.

      W kategorii III - Grand Prix zdobyła kl. 6c z wychowawczynią p. Martą Ochmańską, II miejsce kl. 8 z p. Lilianą de Vacqueret, III miejsce kl. VI b, której wychowawcą jest p. Monika Spychalska. Wyróżnienie otrzymał przedstawiciel kl. 7b Kacper Miedzierski.

      Zwycięzcy – otrzymali puchary i medale a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone wszystkim uczestnikom, standardowo podczas uroczystego podsumowania I semestru.

       

       http://szkolazaborow.edupage.org/album/                                                                                                                                            

      Organizator Festiwalu

                                                                                                                                                                                         Wioletta Dziedzic

       

    • Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • 10 stycznia, tuż po przerwie świątecznej w naszej szkole odbył się IV Konkurs Kolęd i Pastorałek. Dzięki wyjątkowej atmosferze, konkurs od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Tym razem na scenie wystąpiło aż 33 uczestników! Uczniowie zaprezentowali wspaniałe utwory świateczne, także w językach obcych. Mogliśmy usłyszeć między innymi: "Merry christmas everyone" - utwór wykonany przez Franciszka Wereskiego czy "Feliz Navidad" w odsłonie Karoliny Stanuch i Julii Kamińskiej i wiele innych ciekawych utworów świątecznych i kolęd. Na koniec wszyscy zaśpiewali hit przeglądu czyli     "Skrzypi wóz" w aranżacji grupy ENEJ. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę od Pani Wioli i Moniki. Do usłyszenia za rok:)

       

      Wioletta Dziedzic

      Monika Strakowska

       

      http://szkolazaborow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=36

       

    • 24 stycznia - VI Festiwal Pieśni Powstańczej
     • 24 stycznia - VI Festiwal Pieśni Powstańczej

     • 24 stycznia w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, odbędzie się VI Festiwal Pieśni Powstańczej. Z tej okazji obowiązuje strój galowy.

      Harmonogram występów:

      8.55 - 9.40 - Występ uczniów kl. 1-2

      9.50 - 10.35 - Występ uczniów kl. 3-5

      10.50 - 11.35 - Występ uczniów kl. 6-8

      Lekcje odbywaja się zgodnie z planem.

    • Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w  akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie.
     • Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczy w  akcji „Zrozumieć statystykę” organizowanej przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

     •   To już VII edycja  projektu realizowanego w ramach Systemu Edukacji Statystycznej. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów z terenów województwa mazowieckiego i ma na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej. W naszej szkole, na zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego w Warszawie, tajniki statystyki zgłębiali uczniowie klas piątych. Dzieci  uczestniczyły  w warsztatach STATspotkanie – „Na tropie danych”, dzięki którym rozpoczęli swoją statystyczną przygodę. Uczniowie poznali  podstawowe pojęcia z obszaru statystyki, a także rynku pracy i demografii.

    • Podziękowanie za udział w WOŚP
     • Podziękowanie za udział w WOŚP

     • W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy brali udział w tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli bardzo dzielni, zaangażowani i zawsze uśmiechnięci.

      Postawą godną naśladowania mogą poszczyć się:

      Mateusz SmętekMiłosz Bieniek, Igancy PływaczHubert GóralHubert Kosiński, Natalia Koncman, Gabriela Kóżlik, Hubert Sroczyński, Zofia Kowalska, Danuta Nietubyć, Dominik Denis

      a także ich pomocnicy:

      Lewandowska Magda, Kowalska Marysia, Budzinska Zofia, Bartczak Filip, Sokołowski Kacper, Czerniewska Martyna, Głowacka Oliwia, Marszałkowski Michał, Sosnowski Maksymilian, Baranowska Julia, Góral Hubert, Kląskała Stanisław, Nowak Julia, Zalewski Marcin, Majcher Zuzanna, Głowacka Magda, Straczuk Julia, Poznańska Zuzia, Jankowska Gabrysia, Sosnowska Marysia, Zając Kasia, Fryczyńska Aleksandra, Polit Aleksandra, Stańkowska Sylwia, Denis Małgorzata, Jasińska Laura, Ratajczak Julia

      Łącznie ze skarbonek uzbierali kwotę 8616zł.

      Największą zawartością puszki może pochwalić się Zosia Kowalska z klasy 7b - zebrała 1570zł.

      Gratulujemy!!!!!

       

      Dziękujemy również Panu Tomaszowi Wojtczakowi, który zasponsorował naszym wolontariuszom ciepły posiłek na wzmocnienie oraz Panu Andrzejowi Adamowiczowi, który smacznymi słodkościami umilił czas spędzony na kwestowaniu.

       

       

         

      Dyrektor szkoły Agnieszka Olczak

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:

      Pani Joanna Buniowska

      Pani Wioletta Dziedzic

      Pani Monika Strakowska

       

       

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI ODBĘDZIE SIĘ 16 STYCZNIA:

      DLA KLAS I-III O GODZ. 17.00

      DLA KLAS IV-VIII O GODZ. 17.30

      Przydział sal lekcyjnych:

      1a sala 6

      1b sala 17

      2a sala 3

      2b sala 3a

      2c sala 8

      3a sala 5

      3b sala 7

      4 sala 15

      5a sala 13

      5b sala 9

      5c sala 16

      6a sala 2

      6b sala 12

      6c sala 10

      7a sala 4

      7b biblioteka

      8 sala 1

       

    • Międzynarodowy Dzień Koszuli
     • Międzynarodowy Dzień Koszuli

     • Samorząd Uczniowski zachęca do świętowania Międzynarodowego Dnia Koszuli, który przypada na 13.01.W poniedziałek zakładamy ulubione koszule i jednoczymy się jako społeczność szkolna :-)Serdecznie zapraszamy do świętowania razem z nami.

    • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
     • 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Siema! Zapraszamy na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku – ze względu na zamknięcie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zaborowie – organizujemy wspólny gminny finał w Lesznie. Zaczynamy od godziny 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej 10.

      Jeśli mieliby Państwo życzenie wesprzeć WOŚP zapraszamy do kwestowania od jutra, czyli od czwartku 9 stycznia w naszej Szkole w Zaborowie! Wolontariusze będą zbierali pieniądze do jednej wielkiej szkolnej  puszki!

      "Rzeczy od serca" można przynosić do sekretariatu SP w Zaborowie do 10 stycznia 2020 do godziny 14:00. Zostaną one przekazane na licytację. Z góry dziękujemy za zaangażowanie!

       

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu 

      Monika Strakowska, Wioletta Dziedzic

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • W imieniu całej Społeczności Szkolnej

      bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym

      w przygotowanie ozdób,  

      które uświetniły nasz szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

      Dziękuję organizatorom, szczególnie Pani Renacie Bujak

       oraz uczniom pomagającym przy sprzedaży ozdób.

      Udało nam się zebrać 1.057,10 złotych, które przekazano Radzie Rodziców,

      w celu wydatkowania na doposażenie naszej szkoły w pomoce dydaktyczne.

      Świąteczny nastrój zagościł w naszych sercach!

       

                                                                                   Dyrektor Szkoły

                                                                                  Agnieszka Olczak

    • Akcja dla Azorka w Sochaczewie!
     • Akcja dla Azorka w Sochaczewie!

     • Tuż przed świętami do schroniska Azorek w Sochaczewie, dotarły wszystkie dary dla zwierząt przekazane przez naszych wspaniałych uczniów i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy również pracownikom sklepu odzieżowego CARRY w Sochaczewie, za wsparcie naszej akcji dużą ilością karmy:)

      Ps: Przypominamy również, że schronisko jest na etapie wygaszania do 30.06.2020 r co oznacza, że wszystkie psy, które zostały przyjęte do Azorka do 31 sierpnia 2019 szukają nowych domów.

      APELUJEMY O DOMY DLA PODOPIECZNYCH SCHRONISKA AZOREK ! 
      "Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa".
      Dziękujemy!!!


      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
      Wioletta Dziedzic, Monika Strakowska, Joanna Buniowska