• brak danych
          • Wyniki konkursu plastycznego „Kolorowa Wielkanoc”

            27.03.2024

             

            Kategoria: klasy 1-3

            I miejsce: Maria Skóra kl.2a

                              Jan Osiadacz kl.2b

            II miejsce: Matvii Tsiapko kl.2a

                               Aleksandra Malarowska kl.3a

            III miejsce: Michał Tomasik kl.3a

                                 Wiktor Świtakowski kl. 2a

            Wyróżnienie:

            Zuzanna Pyrka kl.1a

            Amelia Martyńska kl.1a

             

            Kategoria: klasy 4-7

            I miejsce: Kacper Grzelak kl.5b

                              Nela Jędrych kl. 6b

            II miejsce: Agata Szkudlarek kl.6b

                               Adam Szkudlarek kl.7b

            III miejsce: Cezary Pyrka kl.5b

                                 Szymon Przyborski kl.4a

            Wyróżnienie: Kacper Kowalski kl.4b

                                     Jędrzej Zaremba kl.4a

            W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace. Laureaci otrzymają nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

            Prosimy o odbiór swoich prac, które mogą być ozdobą na świątecznym stole.

                                                                                                          Organizatorzy

          • "Dzień kolorowej skarpetki"

            25.03.2024

            21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa tzw. "Dzień kolorowej skarpetki", a solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa mieliśmy na sobie skarpetki nie do pary.

            Dzień ten  został wybrany z kilku względów: skarpetki kształtem przypominają chromosomy, a brak pary symbolizuje odmienność, zróżnicowanie. Data 21 marca też nie jest przypadkowa. Zespół Downa, czyli Trisomia 21 oznacza, że 21. chromosom występuje w trzech kopiach. 

          • WYCIECZKA DO AIRO PARK TRAMPOLIN

            25.03.2024

            27 lutego 2024r. klasa V a  wraz ze swoją wychowawczynią p. Michaliną Mikołajczak - Król oraz p. Robertem Rokoszem wybrali się do Parku Trampolin AIRO w Warszawie. Po rozgrzewce  pod okiem instruktorów uczniowie wykonywali różne ćwiczenia, pokonywali tory przeszkód, skakali do basenów z gąbkami, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą i doskonałą alternatywą do szkolnych zajęć wychowania fizycznego.

            Robert Rokosz

             

          • Wycieczka do Sądu klas 3 A i 3 B

            22.03.2024

             

                 W dniu 15.03.2024r. uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego dla miasta Warszawy Woli. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bezpośrednie przebywanie

            na sali sądowej, doświadczenie emocji wywołanych uczestnictwem w rozprawie (symulowanej), poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela, kształtowanie szacunku dla wymiaru sprawiedliwości.
                  Na spotkanie z uczniami czekali pracownicy IV Wydziału Karnego, m.in. Pani Agnieszka Skory, mama uczennicy, która była współorganizatorem tej wycieczki. Po przejściu przez bramki, sprawdzeniu zawartości plecków uczniowie przeszli do jednej z sal rozpraw, gdzie Pani Sędzia zapoznała ich z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków, itd. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli uczestniczyć czynnie w symulowanej rozprawie sądowej, w której oskarżano Wilka, za pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka. Świadkiem był oczywiście Leśniczy. Wszyscy w skupieniu obserwowali i przysłuchiwali się zeznaniom świadków oraz mowom końcowym oskarżyciela, obrońcy oraz sędziów. Uczestnictwo w sprawie dostarczyło wiele emocji Po fantastycznym przedstawieniu – rozprawie uczniowie mogli przymierzyć sędziowskie i adwokackie togi oraz usiąść za stołem sędziowskim.

                   Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie potocznie zwanego „dołka”, czyli policyjnej izby zatrzymań. Uczniowie siedzieli w celi, wcielając się w podejrzanych lub oskarżonych. Odważniejsi trafili do wnętrza samochodu policyjnego przewożącego oskarżonych.

                   Z wycieczki każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie i z sądu wszyscy wychodziliśmy zadowoleni i z poczuciem dobrze spędzonego czasu.

                                                                                                                  Wychowawca klasy

                                                                                                                  Anna Połeć

          • Wiosna w klasie 1a i 1b

            22.03.2024

            Wczoraj do drzwi szkoły zawitała wiosna. Od samego rana uczniowie klasy 1a i 1b witali wiosnę prezentując swoje stroje na pokazie mody wiosennej, następnie wspólnie zasadziliśmy hiacynty, żonkile i stokrotki. Następnie uczniowie słuchali wiosennych zagadek, robili zdjęcia w wiosennej ramce a na koniec uczestniczyli w wiosennym balu.

            Aneta Jaworska

            Marta Antoniak

          • Program Stypendialny Horyzonty

            21.03.2024

            Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
            i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

             

            Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. W Warszawie współpracujemy z XIV LO im. Stanisława Staszica, LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Technikum Mechatronicznym nr 1.
            Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

            • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 
            • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
            • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
            • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
            • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

            Zapraszamy uczniów i uczennice klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

            Rekrutacja trwa do 31 marca!
            Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

             

             Więcej informacji udziela Andrzej Piękoś, apiekos@efc.edu.pl, tel. 696 649 036

            ***

            Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

            Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

            Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

          • Spotkanie z p. Iloną Grabarczyk

            07.03.2024

            W piątek uczniowie klas 5,7 i 8 odbyli spotkanie z Panią Ilona Grabarczyk, która opowiada im o swojej wyprawie do Nepalu i zdobywaniu szczytu na wysokości: 6165 m.- Island Peak.

            To szczyt, na który wchodzi się od bazy ponad 14 godzinach w bardzo trudnych warunkach dla organizmu człowieka. Wszystko rekompensował jednak widok, który ukazał się po wejściu: można było popatrzeć na Himalaje. Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Boruntse, góry Makalu. 

            Dziękujemy serdecznie za inspirujące spotkanie i życzmy jeszcze więcej metrów nad poziomem marzeń! 

          • “Śpiąca królewna - zabawa w teatr”

            05.03.2024

            Teatr szkolny to świat bardzo wyjątkowy. To miejsce, w którym uczeń ma szansę nauczyć się wrażliwości, rozwinąć umiejętności komunikacyjne i otworzyć się na nowe doświadczenia. Oczywiście wszystko przy dobrej zabawie, bez której nie ma prawdziwej pasji.

                    15 lutego 2024r.  w sali widowiskowej uczniowie klasy 3a, wystawili zabawne przedstawienie pt. “Śpiąca królewna - zabawa w teatr”, przygotowane w ramach koła muzyczno-teatralnego. Odbiorcami widowiska byli koledzy i koleżanki z klas 1-3 oraz rodzice małych artystów. Dzięki ciekawej scenografii, muzyce i fantastycznej grze aktorskiej spektakl spodobał się publiczności, która nagrodziła aktorów gromkimi, długimi brawami.

                                                                                         Anna Połeć - wychowawca klasy

                                                                                 

          • 'Learning through playing games'

            01.03.2024

            Kto powiedział, że lekcje angielskiego polegają na pracy wyłącznie z podręcznikami? Dzieci uwielbiają 'learning through playing games'...miming, drama, aktywność...chociaż chwila bez podręcznika ale w dalszym ciągu produktywna językowo. Klasa 4a, podczas lekcji angielskiego z p. Angeliką Łakomską, ceni sobie takie chwile 🙂🙃

          • Podziękowania

            01.03.2024

            Bardzo dziękujemy firmie Rezaw-Plast z Zaborowa za ufundowanie i przekazanie na rzecz Szkoły tablicy demonstracyjnej, zegara szachowego oraz dwóch zestawów szachów ogrodowych. Wyposażanie te zasili szkolne koło szachowe i będzie służyło wszystkim chętnym uczniom w poznawaniu i pogłębianiu pasji tej wspaniałej gry, jaką są szachy.

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy dzieci do wspólnej gry i do udziału w turniejach szachowych.

            Rada Rodziców SP Zaborów

          • WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

            29.02.2024

            Zachęcamy do udziału w konkursie szkolnym „Kolorowa Wielkanoc”

            Zadanie konkursowe:

            Wykonanie pracy plastycznej inspirowanej świętami wielkanocnymi.

            Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

            - praca płaska (rysunek, malarstwo, kolaż)

            - praca przestrzenna (stroik, pisanka, dekoracja...)

            Zasady uczestnictwa:

            1. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-III oraz IV –VII .

            2. Prace powinny być efektem samodzielnej pracy twórczej uczestników konkursu.

            3. Każda praca powinna być opisana: imię i nazwisko, klasę

            4. Kryterium oceny :

            - trafność i poprawność ukazania tematu pracy

            - estetyka wykonania

            - oryginalność i pomysłowość

            5. Termin oddania prac do 25.03.2024 r.

             

            Organizatorzy konkursu:

            Bogusława Ciupa, Anna Połeć, Agnieszka Lasocka 

          • Co się może zdarzyć w szkole nocną porą ….

            27.02.2024

            Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły w SOBOTĘ?

            Już spieszymy z odpowiedzią – oczywiście, że TAK !

            Właśnie tego dnia wychowawcy klasy 4B i 3C zorganizowali dla swoich uczniów nocowanie w szkole…

             Impreza rozpoczęła się w sobotę10 lutego o godz.19.00 i zakończyła w niedzielę o 9.00 rano. Obowiązywały jedynie zasady, które jak się okazały się  były ...wykonalne, a mianowicie : dobrze się bawimy i staramy się nie korzystać z telefonów komórkowych.

             I co? Okazało się, że można żyć bez  telefonów ,bo zaplanowanych atrakcji było więcej, niż udało się zrealizować. Do naszej dyspozycji była cała szkoła.

            Dla dzieci był to niezapomniany czas pełen radości i emocji. W sali gimnastycznej odbyły się różnorodne gry i zabawy, takie jak siatkówka, badminton, piłka nożna oraz hokej. Dodatkowo dzieci miały okazję obejrzeć bajki w dwóch salach. Wieczór urozmaiciła także zabawa w chowanego z latarkami, która była również okazją do nocnego zwiedzania szkoły. Pyszna pizza, spanie na materacach w śpiworach oraz poranny wyścig w nich dla chętnych uczyniły to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. To był udany czas spędzony razem oraz niezapomniana przygoda !

            Noc spędzona w gmachu szkoły pokazała placówkę zupełnie z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można zorganizować niezwykłe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem i integrując z uczniami z innych klas.

            A do kolejnego nocowania, tym razem w świetlicy w Zaborowie szykują się nasi najmłodsi uczniowie:) klasa 1a:)

          • Bal Karnawałowy

            21.02.2024

            Podczas tegorocznego Balu Karnawałowego uczniowie, którzy chodzą na zajęcia komputerowe zorganizowali fotobudkę. Podczas imprezy wykonywali zdjęcia z użyciem greenscreen oraz sprzętu zakupionego w ramach #LaboratoriumPrzyszlosci . Po uroczystości zajęli się obróbką zrobionych fotografii.

          • Kostiumowy bal karnawałowy klas 1-3

            05.02.2024

            Dnia 2 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się kostiumowy bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3.         Z przyjemnością obserwowaliśmy  jak nasi uczniowie integrowali się w czasie  radosnej  zabawy               i pomagali sobie w zdobywaniu nagród podczas konkurencji  zaproponowanych przez prowadzących          z Agencji Artystycznej „Mosquito”.

            Zapraszamy do oglądania fotograficznej relacji z tego wydarzenia,  przygotowanej przez Panią Agnieszkę Kowalską.

            Wychowawcy i nauczyciele klas 1-3

          • Srebro Dziewcząt w Powiatowym Finale w Mini Piłce Siatkowej, VI Miejsce Chłopców

            05.02.2024

            W dniu 31 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej w Izabelinie rozegrany został Powiatowy Finał w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki :  Judyta Wyrębiak, Lena Skalska, Laura Birek, Milena Religa, Nina Ratkowska, Gabriela Pacek, Martyna Dudkiewicz, Zuzanna Popławska, Helena Szłyk,  Maria Szuszczewicz.  W rywalizacji wzięło udział  10  drużyn ze szkół podstawowych,  które zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów. Nasze siatkarki przeszły jak burza przez swoją grupę, ogrywając wszystkie 4 drużyny, m.in. SP Kampinos, SP 2 Łomianki, SP Bieniewice, SP 1 Ożarów.  Po grach eliminacyjnych w naszej grupie  dziewczęta zakwalifikowały się do półfinału, w którym pokonały SP Duchnice. Dzięki temu dostały się do finału. Po bardzo wyrównanej, emocjonującej i zaciętej grze minimalnie skuteczniejsze okazały się nasze rywalki z SP 1 Łomianki.

            Ostateczna klasyfikacja:

            I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach

            II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

            III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Duchnicach

            IV miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej
            w Łomiankach

            miejsca 5-10 - SP Błonie, SP Bieniewice, SP Kampinos, SP Izabelin,  SP 1Ożarów Mazowiecki

            SP Koczargi Stare

            Kolejnego dnia  odbył się Powiatowy Finał w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W rywalizacji sportowej wzięło udział 10 szkół podstawowych. Naszą  placówkę reprezentowali: Bartosz Skalski, Mikołaj Skorupski, Borys Remiasz, Patryk Maliszewski, Konrad Wytrykus, Konrad Bocheński, Antoni Fiedorowicz,  Mikołaj Podobas, Franciszek Mączyński, Roman Filarski. Spośród 4 rozegranych spotkań chłopcy wygrali w eliminacjach  1 mecz grupowy z gospodarzami turnieju SP Izabelin i tym samym zajęli 6 miejsce w zawodach.

            Serdecznie  dziękujemy zespołom dziewcząt i chłopców za godne reprezentowanie szkoły.

            Naszym siatkarkom gratulujemy ogromnego sukcesu zdobycia tytułu wicemistrza powiatu warszawskiego zachodniego, na który zasłużyły sobie swoją postawą na boisku, skuteczną grą
            i zaangażowaniem.

             

             

            Robert Rokosz

          • Podsumowanie konkursów szkolnych za I semestr

            25.01.2024

            11.01.2024r. odbył się apel podsumuwujący konkursy, które zorganizowane zostały w ciągu pierwszego półrocza.  Ich organizatorzy wręczyli nagrodzonym uczniom dyplomy i nagrody. Śmiało  możemy napisać, że w murach naszej szkoły znajdziemy wiele utalentowanych dzieci.

            Serdecznie dziękujemy nauczycielom za stworzenie uczniom okazji do zaprezentowania swoich zdolności, a  nagrodzonym dzieciom składamy ogromne gratulacje ! 

            J.Zdanowska