• Plan uroczystości, konkursów i wydarzeń w  Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

    w roku szkolnym 2020/2021

     

    Plan jest dokumentem otwartym, może być modyfikowany i uzupełniany w miarę bieżących potrzeb szkoły

    oraz dostosowany do sytuacji  epidemiologicznej

     

    W R Z E S I E Ń

     

    Data

                    Wydarzenie

    Odpowiedzialni - osoba/zespół

    01.09

    Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Spotkanie ogólne, spotkania wychowawców z uczniami. Pogadanki nt. bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

    Dyrektor, wychowawcy

    wrzesień

    Dostosowanie Programu wychowawczo-profilaktycznego do aktualnych potrzeb i zapisów prawa oświatowego.

    Zespół specjalistów

     

     

    Zapoznanie uczniów z dokumentami prawa wewnątrzszkolnego, warunkami i trybem uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania. Wybór Samorządu klasowego.

    Zapoznanie uczniów z wymaganiami edukacyjnymi z poszczególnych przedmiotów, sposobami sprawdzania osiągnięć uczniów, warunkami i trybem uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych; bezpieczne korzystanie z hali sportowej, boiska szkolnego, placu zabaw, sal lekcyjnych, szkolnych korytarzy, zasady bezpieczeństwa podczas lekcji chemii, fizyki, informatyki i zajęć technicznych.

    Wychowawcy

     

    Nauczyciele, wychowawcy

     

    Nabór do Szkolnego Klubu Wolontariusza

    p. Joanna Buniowska

     

    Prawa dziecka. Prawa ucznia. Obowiązki ucznia. Zajęcia na godzinie wychowawczej.

    Wychowawcy

     

    Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybór opiekuna Samorządu

    p. Katarzyna Stańczuk

    Wrzesień/

    październik

    Przypomnienie uczniom zasad ewakuacji (godzina z wychowawcą, zajęcia techniczne, technika).

    Próba ewakuacji z budynku.

    Wychowawcy klas I – VIII szkoły, podstawowej

    p. Janusz Pałka - na zajęciach techniki

     

    Wydarzenie w ramach projektu Drogi do wolności

    „Ukryte w Puszczy”- interaktywna wycieczka po miejscach pamięci znajdujących się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego

    p. Joanna Buniowska

     

    Świetlica - Konkurs techniczny pt. „Jesienne ludziki”

    p. Renata Bujak, p. Aneta Jaworska

     

    Akcja edukacyjna propagująca dbanie o środowisko  przyrodnicze „Sprzątanie okolic Zaborowa”

    p. Urszula Cyga, p. Hanna Szymańska

     

     

    XVI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”  dla klas I-VIII.

    p. Edyta Sawicka-Miodek, p. Liliana de Vacqueret, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Bitwa warszawska 1920-2020 – Papież Pius XII i ks. Ignacy Skorupka – zwykli ludzie, niezwykli bohaterowie. Konkurs na pracę przestrzenną dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Rajd po KPN kl.4-6

     p. Alina Peryt, p. Krzysztof Romanowski

    24.09

    Olimpiada Matematyczna Juniorów – etap szkolny

    p. Magdalena Dolota

     

    Konkurs plastyczny – Logo klasy  - dla klas IV – VIII.

    p. Agnieszka Zabłocka-Osial

    29.09

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    p. Agnieszka Lasocka, p. Małgorzata Cwynar, p. Bogusława Ciupa, p. Edyta Saiwcka – Miodek, p. Katarzyna Stańczuk, nauczyciele pełniący dyżury międzylekcyjne

     

    Sporządzenie list uczniów przystępujących do konkursów przedmiotowych. Zebranie pisemnych zgód od rodziców uczniów przystępujących do udziału w konkursach przedmiotowych.

    Nauczyciele przedmiotów

     

    Sprawdziany diagnozujące wiedzę i umiejętności uczniów. Ustalenie wniosków.

    Nauczyciele przedmiotów

    cały rok szkolny

    Ogłoszenie akcji pomocy chorym i niepełnosprawnym – zbiórka nakrętek (akcja międzyklasowa)

    Psycholog  p. Joanna Choszczyk

     

     

     

     

     

    P A Ź D Z I E R N I K

    Data

                Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    Październik

    Wydarzenie w ramach projektu Drogi do wolności

    Wernisaż prac „ Czym jest dla mnie wolność’ w projekcie szkolnym „Drogi do wolności” – prezentacja multimedialna

    p. Bogusława Ciupa, p. Agnieszka Zabłocka – Osial

     

    Międzypokoleniowy Konkurs Recytatorski Poezji o tematyce niepodległościowej (nagrania recytacji on-line)

    Zespół edukacji wczesnoszkolnej

     

    Konkurs „Rozważania ponowne. Poezja/Sztuka/Natura”, prace plastyczne.

    Zespół edukacji wczesnoszkolnej

     

    X Światowy Dzień Tabliczki mnożenia

    p. Anna Dębowska, p. Magdalena Dolota, p. Justyna Kłos

     

    Bezpieczeństwo, pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

     

    Pielęgniarka, dyrektor,  zaproszony przedstawiciel instytucji pozaszkolnej

     

    I etap szkolny konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 dla uczniów szkół

    podstawowych

    Wicedyrektor

     

    Ustalenie harmonogramu współpracy z Biblioteką Publiczną w Zaborowie

    p. Renata Rykowska

    10.10

    XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dzieci i młodzieży „Tęczowy Kalendarz”

    p. Renata Bujak, p. Monika Wiankowska

    14.10

    Uroczyste spotkanie uczniów z nauczycielami z okazji Święta Edukacji Narodowej.

    p. Wioletta Dziedzic, p. Joanna Jaroszkiewicz

    Październik

    Europejski Dzień Języków obcych

    p. Joanna Jaroszkiewicz, Angelika Łakomska, p. Renata Sajda, p. Julia Karwowska

     

    „Bezpieczny Internet” – rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci.

    Szkolny Klub Wolontariusza, nauczyciel zajęć komputerowych,

     

    XIX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” dla uczniów klas

    1-8 – zgłoszenie uczniów chętnych do 15 października

    p. Liliana de Vacqueret, p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Poczet Świętych i Aniołów – konkurs o świętych i błogosławionych XX i XXI wieku dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Konkurs „Drzewo Genealogiczne” – praca plastyczna – uczniowie klas 1-8

    p. Michalina Mikołajczak - Król

    26.10

    I Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla.

    p. Renata Bujak, p. Monika Wiankowska

    28. – 31.10

    Prace porządkowe na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły

    Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariusza

    Październik

    Projekt międzyprzedmiotowy „Apteczka babuni” – klasa VIb

    p. Urszula Cyga, p. Hanna Szymańska

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

     

     

     

    L I S T O P A D

    Data

                Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    listopad

    Akcja „Kość i kocyk” – pomoc zwierzętom ze schroniska.

    Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariusza

     

    Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    p. Wioletta Dziedzic, p. Jolanta Zdanowska

     

    Olimpiada wiedzy Archimedes plus- matematyka plus – klasy III - VIII

    Przewodnicząca zespołu, nauczyciele matematyki

     

    Olimpiada wiedzy Archimedes Lingua – Plus – klasy IV – VIII

    p. Joanna Jaroszkiewicz, p. Angelika Łakomska, p. Julia Karwowska

     

    Ogólnopolski konkurs matematyczny „Alfik matematyczny” – klasy I-VIII

    p. Joanna Buniowska, nauczyciele matematyki

    21.11

    Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras” – etap szkolny

     p. Anna Dębowska, p. Magdalena Dolota

     

    Udział w akcji „Góra Grosza” – zgodnie z harmonogramem organizatora.

    Szkolny Klub Wolontariusza

     

    Festiwal Żytniego Chleba

    p. Agnieszka Lasocka, wychowawcy

     

    Konkurs - Orszak Trzech Króli – klasy I - VIII

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Wydarzenie w ramach projektu Drogi do wolności

    Turniej szachowy

    p. Renata Rykowska

     

    Świetlicowy Konkurs plastyczno-techniczny „Malowany ul”

    p. Renata Bujak, p. Aneta Jaworska

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

     

     

     

    G R U D Z I E Ń

    Data

                         Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    grudzień

    Konkurs recytatorski o tematyce bożonarodzeniowej – klasy I - III

    p. Bogusława Ciupa, p. Anna Połeć

     

    Kiermasz bożonarodzeniowy

    nauczyciele świetlicy, wicedyrektor, Szkolny Klub Wolontariusza,

     

    Konkurs na wiersz z historią naszej szkoły w tle – dla uczniów klas 1-8

    p. Liliana de Vacqueret, p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Zajęcia: Bezpieczne święta i Nowy Rok (godzina wychowawcza, zajęcia świetlicowe).

    Wychowawcy klas

     

    Konkurs kolęd i pastorałek

    p. Wioletta Dziedzic

     

    Obchody Bożego Narodzenia – akcja (ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami)

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

    grudzień

    styczeń

    Próbny egzamin dla uczniów klas ósmych

    Wicedyrektor, nauczyciele przedmiotu

    Próbny egzamin dla uczniów klas ósmych

    Wicedyrektor, nauczyciele przedmiotu

    Próbny egzamin dla uczniów klas ósmych

    Wicedyrektor, nauczyciele przedmiotu

     

    Świetlicowy Konkurs warcabowy

    p. Justyna Ignatowicz, p. Aneta Jaworska

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    S T Y C Z E Ń

    Data

                             Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    styczeń

    „Karnawałowy zawrót głowy” zabawy klasowe

    Wychowawcy

     

    Święto Patrona Szkoły.  Podsumowanie projektu Drogi do wolności

    Koordynator p. Joanna Buniowska

     

    Festiwal Pieśni Powstańczej

    p. Wioletta Dziedzic, wychowawcy

     

    Konkurs logicznego myślenia – klasy 2-3

    p. Renata Rykowska

     

    Ogólnopolska Olimpiada Logicznego Myślenia Olimpus kl.4-8

    p. Justyna Kłos, nauczyciele matematyki

     

    Zajęcia: Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe (godziny wychowawcze, zajęcia świetlicowe).

    Wychowawcy, nauczyciele świetlic

     

    Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Zimowy pejzaż”

    p. Justyna Ignatowicz,  p.Aneta Jaworska

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

     p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

     

     

     

     

    L U T Y

    Data

                         Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    luty

    Konkurs „Santo Subito” – Święty Jan Paweł II – przyjaciel świętych i błogosławionych (uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8)

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Dzień Języka Ojczystego – klasy I - VIII

    p. Liliana de Vacqueret, p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Iwona Jezdychowicz

     

    „Gdy myślę misje…” – konkurs organizowany przez Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie (uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8)

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    „Love letters” – konkurs na najlepszy list miłosny w języku angielskim (uczniowie klas 4-6, 7-8)

    p. Julia Karwowska, p. Joanna Jaroszkiewicz, p. Angelika Łakomska

     

    Konkurs na wiersz walentynkowy

    p. Liliana de Vacqueret, p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Iwona Jezdychowicz

    luty

    Olimpus. Ogólnopolska Olimpiada Historyczna (uczniowie klas 7-8)

    p. Michalina Mikołajczak - Król

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

     

     

     

     

    M A R Z E C

    Data

                             Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    marzec

    Dzień Świętego Patryka – klasy I - VIII

    p. Angelika Łakomska, p. Joanna Jaroszkiewicz,  p. Julia Karwowska

     

    Konkurs ogólnopolski „Savoir vivre na co dzień” – klasy 4-6, 7-8

    p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Liliana de Vacqueret, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Kangur matematyczny – klasy 2-8

    p. Joanna Buniowska, nauczyciele matematyki

     

    Dzień Liczby π

    p. Magdalena Dolota, nauczyciele matematyki

     

    Gala Piosenki Dziecięcej

    p. Wioletta Dziedzic

     

    I Mistrzostwa Szkoły w Interpunkcji

    p. Liliana de Vacqueret, p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Iwona Jezdychowicz

     

    XVIII Mistrzostwa Szkoły w Ortografii

    p. Iwona Jezdychowicz, p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Liliana de Vacqueret

     

    Prowadzenie w szkole zajęć otwartych dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Zaborowie.

    Zespół ds. promocji szkoły

     

    Konkurs „Co w puszczy piszczy?” – szkolny i powiatowy

    p. Urszula Cyga, p. Hanna Szymańska

     

    Eliminacje do „Konkursu Pięknego Czytania” klasy I - VIII

    p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Liliana de Vacqueret, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Wojewódzki konkurs recytatorski polskiej poezji patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” – kl. I - VIII

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

    marzec

    Olimpus. Ogólnopolska Olimpiada z języka angielskiego

    p. Joanna Jaroszkiewicz, p. Angelika Łakomska, p. Julia Karwowska

     

    Konkurs pięknego czytania i opowiadania w języku niemieckim dla uczniów klas 7-8

    p. Renata Sajda

     

    Świetlicowy Konkurs plastyczno-techniczny „Ekologiczna marzanna”

    p. Monika Wiankowska, p. Justyna Ignatowicz

     

     

     

    K W I E C I E Ń

    Data

                            Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    kwiecień

    Ogólnopolski konkurs leksykalny z języka angielskiego- Memory masters – klasy IV - VIII

    p. Joanna Jaroszkiewicz, p. Angelika Łakomska,  p. Julia Karwowska

     

    Podsumowanie akcji „Najlepszy czytelnik”

    p. Edyta Sawicka – Miodek

     

    Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Święto Flagi

    p. Michalina Mikołajczak - Król

     

    Akcja „Mój region”

    p. Urszula Cyga, Zespół przyrodniczy

    Zespół ds. promocji szkoły

     

    Dzień Ziemi – wystawa prac

    p. Urszula Cyga, p. Hanna Szymańska

     

    Konkurs „Woda źródłem życia” kl.1-3 -praca plastyczna, kl.4-6  i 7-8 -konkurs wiedzy

    p. Beata Walczak, p. Urszula Cyga, p. Hanna Szymańska

     

    Rajd po KPN kl.7-8

    p. Alina Peryt, p. Krzysztof Romanowski

     

    VI Zaborowski Tydzień Biblijny – klasy IV - VIII

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Konkurs plastyczny „Wielkanocny Kogucik”

    p. Jolanta Zdanowska

     

    „Konkurs mitologiczny” – klasy VI - VII

    p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Liliana de Vacqueret, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Konkurs czytelniczy „Wydajemy własną książkę”

    p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Liliana de Vacqueret, p. Iwona Jezdychowicz

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

    kwiecień

    Konkurs na komiks w języku angielskim (dla uczniów klas 4-8)

    p. Joanna Jaroszkiewicz, p. Angelika Łakomska, p. Julia Karwowska

     

    Konkurs „Mam Talent”

    p. Anna Połeć, p. Bogusława Ciupa

     

    Świetlicowy konkurs recytatorski „Wiosna wierszem pisana”

    p. Renata Bujak, wychowawcy

     

     

     

     

    M A J

    Data

                             Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    25.05

    Egzamin ósmoklasisty – język polski

    Dyrektor

    26.05

    Egzamin ósmoklasisty – matematyka

    Dyrektor

    27.05

    Egzamin ósmoklasisty – język obcy nowożytny

    Dyrektor

    maj

    Święto Konstytucji 3 Maja - dzień wolny. Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach w kościele

    p. Katarzyna Stańczuk

    08.05

    Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras” – etap rejonowy

    p. Anna Dębowska, p. Magdalena Dolota

     

    Konkurs recytatorski z języka angielskiego – klasy I-8

    p. Angelika Łakomska, p. Joanna Jaroszkiewicz, p. Julia Karwowska

     

    Konkurs. Laurka dla mamy.

    p. Edyta Sawicka – Miodek, p. Liliana de Vacqueret, p. Iwona Jezdychowicz, p. Katarzyna Stańczuk

     

    Mam talent – klasy I - VIII

    p. Bogusława Ciupa, p. Anna Połeć

     

    Cross z historią w tle – konkurs polonistyczny, historyczny i plastyczny (gminny).

    p. Michalina Mikołajczak-Król, nauczyciele języka polskiego, historii i plastyki

     

    Promocja zdrowia – przygotowanie gazetki o zdrowym trybie życie.

    p. Urszula Cyga

     

    Zajęcia terenowe po KPN dla kl 4a i 4b

    p. Urszula Cyga

     

    Konkurs o Marii Skłodowskiej-Curie

    p. Beata Walczak, p. Urszula Cyga, p. Hanna Szymańska

    maj

    Majówka Zaborowska – impreza integrująca środowisko lokalne.

    p. Joanna Buniowska, zespół ds. promocji

     

    Zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez uczniów

    p. Violetta Zysik, p. Joanna Choszczyk

     

    Konkurs wiedzy o Niemczech (dla klasy 7-8)

    p. Renata Sajda

     

    Kapliczki Maryjne – praca przestrzenna – konkurs szkolny

    p. Katarzyna Stańczuk, ks. Maciej Szymański

     

    Świetlicowy konkurs taneczny „Magia tańca”

    p. Monika Wiankowska, wychowawcy

     

     

     

    C Z E R W I E C

    Data

                           Wydarzenie

    Odpowiedzialny

    czerwiec

    Dzień Dziecka. Impreza rodzinna - Piknik sportowy

    Wychowawcy klas, Opiekunowie Klubu Wolontariusza

     

    Klasowe obchody Dnia Dziecka - wycieczki

    Wychowawcy klas  1-3

     

    Egzamin na kartę rowerową.

    p. Janusz Pałka

     

    Konkurs mody przeprowadzony w języku niemieckim

    p. Renata Sajda

     

    Zajęcia: Bezpieczne wakacje (godzina wychowawcza, zajęcia świetlicowe).

    Wychowawcy klas, nauczyciele

    świetlicy

    25.06

    Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    Dyrektor, nauczyciele