• Bezpieczny internet

• 02.04.2023 19:13
        • 1. Dziecko i media

Dziecko-i-media-19-09-2017_broszura.pdf

Publikacja poświęcona bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, korzystających z urządzeń elektronicznych, przygotowana we współpracy z Fundacją Orange.

Zawiera zarówno informacje teoretyczne jak i praktyczne rozwiązania dotyczącebezpieczeństwa sprzętowego.

2.Chroń dziecko w sieci

chron-dziecko-w-sieci_broszura.pdf

Broszura kampanii "Chroń dziecko w sieci", mającej na celu uświadomienie rodzicom problemu szkodliwych treści w sieci,  dotyczącego również dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak również podkreślenie odpowiedzialności rodziców za bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Broszura dostarcza rodzicom informacji o konkretnych zasadach i narzędziach ograniczających ryzyko kontaktu dzieci z nieodpowiednimi treściami online.

3. Domowe zasady ekranowe

Domowe-zasady-ekranowe-broszura_OST-07.2022.pdf

Domowe Zasady Ekranowe pomagają regulować to, w jaki sposób dzieci oraz pozostali domownicy korzystają z urządzeń ekranowych, takich jak smartfon, laptop, czy telewizor.

Broszura podpowiada jak ustalić i wprowadzić  takie zasady w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom nadmiernego korzystania z ekranów.

4. Pomyśl zanim kupisz...

Pomysl-Zanim-Kupisz-A5-v8-26-11-2015_Broszura_(1).pdf

5. Twoje dziecko bezpieczne w sieci

twoje_dziecko_bezpieczne_w_sieci-FDDS-12042017_ulotka.pdf

Publikacja wprowadzająca rodziców w internetowy świat ich dzieci. Opisane zostały w niej zarówno podstawowe zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, jak i sposoby im zapobiegania, czy możliwości wsparcia i pomocy w trudnych sytuacjach.

uwazni-rodzice-FDDS-1-12-2017_broszura.pdf

Kampania zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online. Jej przekazy koncentrują się na problemie uwodzenia w sieci.

W broszurze, poza opisem procesu uwodzenia online, podkreślona została rola relacji rodzic-dziecko, jako jeden z głównych czynników chroniących młode osoby przed angażowaniem się w ryzykowne sytuacje. Rodzice znajdą w broszurze także praktyczne porady, jak prowadzić rozmowy na tzw. "trudne tematy":

- relacji z innymi i związanymi z tym różnymi uczuciami,
          - stosunku do swojego ciała i wyglądu,
          - poczuciu samotności,
          - niebezpiecznych kontaktów online.

Kampania "Uważni Rodzice" adresowana jest przede wszystkim do rodziców nastolatków. Towarzyszące jej hasło brzmi:

"Dzieci pozostawione ze swoimi problemami są łatwiejszym celem uwodzenia w sieci. Rodzicielstwo to wyzwanie. Uważaj, żeby czegoś nie przegapić."