• Oskary Nauczycielskie 2020

• 24.04.2020 13:24
        • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie głosowali na swoich faworytów. Wyróżniono nauczycieli w następujących kategoriach:

I kategoria - „Luzak Roku”

Każdego dnia napotykamy na swej drodze większe lub mniejsze problemy. Są nauczyciele, którzy potrafią swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powodują, że świat staje się znośniejszy.

Zaszczytny tytuł Luzaka Roku otrzymuje
          Pan Janusz Pałka.

II kategoria "GŁOS  ROKU"

Nauczyciel, który przekazują swoją wiedzę głosem bardzo donośnym. Dzięki temu uczniowie mają  znakomity posłuch i dzięki temu informacje łatwiej docierają do ich szarych komórek.  Nawet wtedy, gdy pojemnik na te komórki, czyli uczniowska głowa, znajduje się na drugim końcu klasy. Nauczyciel, którego słychać wszędzie.

Głosem Roku 2020 ostaje Pan Marcin Pietrzak.

III kategoria "CHODZIARZ  ROKU"

Nauczyciela, który bardzo szybko zmienia miejsce swojego pobytu, szczególnie na dyżurze. Trudno go zlokalizować,  potrafi  zaskoczyć, uczniów najbardziej wtedy, gdy odpisują zadanie. Chodzi tempem równym, szybkim i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Slalom korytarzem między grupką uczniów jest czymś normalnym i nie powodującym u niego zadyszki. Plotki mówią, że w ciągu jednego roku szkolnego potrafi wykończyć kilkanaście par butów. Ale to tylko plotki...

Chodziarzem Roku została Pani Angelika Łakomska

IV kategoria „Moralizator Roku”

Nauczyciele, którzy sporo czasu poświęcają na dawanie dobrych rad, wskazywanie , co jest dobre, a co złe, co wolno, a czego nie wypada.

Moralizatorem Roku została Pani Katarzyna Stańczuk.

V kategoria – „ Mistrz Ciętej Riposty”

"Mowa jest srebrem a milczenie złotem". Czy to na zajęciach czy na przerwie nauczyciel który sypnie od czasu do czasu jakąś złota myślą lub powiedzeniem. Jego wypowiedzi są ironiczne, błyskotliwe, nietypowe i oryginalne. Potrafi znaleźć odpowiedź na każdą, nawet najbardziej żenującą zaczepkę, krótko mówiąc niczym nie można go zaskoczyć.

Miło nam ogłosić, że wirtualną statuetkę otrzymuje Pani Monika Spychalska.

VI kategoria - "SOKOLE  OKO"

Nauczyciel posiadający bardzo wyostrzony zmysły. W grę może wchodzić słuch, wzrok, węch oraz tak zwany "szósty zmysł". W bojowych warunkach szkolnych najczęściej przydaje sie wzrok. Widzi wszystko, co się dzieje w klasie. Nie prześliźnie się tu nawet niezauważona mucha, nie mówiąc już o odpisaniu czegoś na sprawdzianie!

Sokolim Okiem 2020 została Pani Marta Ochmańska.

Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski i Opiekunowie akcji: Marta Ochmańska i Monika Spychalska.

• Dyskoteka kl. 4-8

• 03.02.2020 10:08
        • 30 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie bawili się przy najnowszych hitach, nie zabrakło układów tanecznych i pozytywnego humoru. W salach klasy zorganizowały sobie poczęstunek, dzięki któremu mogli nabrać sił do tańca. Nie zabrakło uczniów w maskach. Uczestnicy dyskoteki byli poczęstowani cukierkami. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli w organizacji opieki nad uczniami: p. Agnieszce Krogulec, p. Edycie Sawickiej-Miodek, p. Monice Spychalskiej, p. Lilianie de Vacqueret, p. Katarzynie Stańczuk, p. Angelice Łakomskiej oraz p. Agnieszcze Zabłockiej-Osial, p. Joannie Buniowskiej. Dziękujemy również uczniom z klasy 6c, 7a i 7b zaangażowanym w dekoracje sali oraz p. Wioletcie Dziedzic za oprawę muzyczną.