• Bezpieczni w sieci

• 1. Szkoła sieci społecznościowych:

Szkoła Sieci Społecznościowych to europejska inicjatywa non profit prowadzona przed eduPad w partnerstwie    z European Schoolnet. Polską wersję materiału prowadzi Polskie Centrum Programu "Safer Internet"  współtworzone przez NASK  oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Projekt jest laureatem programu Google.org Impact Challenge na rzecz bezpiecznego internetu dla wszystkich.

2. Bądź z innej bajki:

Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.

W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem                              o cyberzagrożeniach - można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić. Atrakcyjna forma współczesnych animacji opartych na znanych baśniach sprawi, że kampania zainteresuje wszystkie pokolenia odbiorców. Bajki uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami oraz broszurę z gotowymi              do zastosowania poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu lub szkole.

Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury - zwycięzcą konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO            na najlepszą kampanię edukacyjną”.

3. Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu

Cyberbezpieczeństwo

Kurs pogłębia wiedzę z zakresu zagrożeń w internecie, wspiera budowanie cyfrowych nawyków pozwalających    na bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z sieci, przybliża zagadnienia związane z ochroną prywatności, kontaktami online, dostępem do szkodliwych treści, netykietą, nadużywaniem internetu i urządzeń cyfrowych, cyberzagrożeniami oraz bezpiecznym

4. Asy z internetu

Aby w pełni korzystać z zalet internetu, dzieci powinny umieć podejmować mądre decyzje. Dzięki programowi Asy Internetu poznają podstawy bezpieczeństwa i udziału w społeczności internetowej, by bez obaw poruszać się po świecie online.
        Program zawiera zestaw pomysłów na zajęcia, a także program szkoleń nauczycieli szkół podstawowych. A każdy młody użytkownik internetu ma szansę zmierzyć się z wyzwaniami cyberświata w interaktywnej grze Interlandia.

5. Pakiet edukacyjny Przygody Plika i Foldera w sieci

Serie filmów Przygody Plika i Foldera w sieci, Plik i Folder na ścieżkach internetu, a także audiobook Poznaj internet, scenariusze zajęć dla nauczycieli i zeszyt ćwiczeń dla dzieci dostępne są w postaci elektronicznej oraz jako płyty DVD.