Makieta Układu Słonecznego w wykonaniu uczniów klasy II b:
Marceliny, Leny Ł., Marleny, Basi, Gabrysi, Krzysia K
Makieta Układu Słonecznego w wykonaniu uczniów klasy II b:
Marceliny, Leny Ł., Marleny, Basi, Gabrysi, Krzysia K
Z dumą informujemy, że w dniu 13 grudnia 2022 roku nasza nauczycielka i koleżanka Pani Wioletta Dziedzic po raz drugi została laureatką w plebiscycie Polska Times i uzyskała tytuł: "Nauczyciel Roku klas 0-III 2022r" w powiecie warszawskim zachodnim. Zdobyła również IV miejsce w województwie mazowieckim. 15 lutego nauczycielka razem z p. wicedyrektor Jolantą Zdanowską, odebrała nagrodę na uroczystej gali w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. W gazecie Metropolia Warszawska ukazał się również krótki artykuł na temat naszej nauczycielki:)
Cieszą nas innowacyjne metody
w nauczaniu i wychowaniu oraz nieszablonowe pomysły Pani Wioletty, które wzbogacają naukę naszych uczniów i sprawiają im wiele radości.
Gratulujemy zdobycia nagrody i tak wspaniałego wyróżnienia. Pani Wioletta to nauczycielka, która z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje swoją pracę, a uczniowie darzą ją ogromną sympatią.
Dyrekcja Szkoły
link do gali:
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie! Listy pisaliśmy na zajęciach rewalidacyjnych, aby uwrażliwić dzieci na potrzebę innych oraz zwiększyć empatię. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji całą społeczność szkolną. Pamiętajcie dobro wraca!
M. Mikołajewska i E.Zalewska
W zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowali się wolontariusze z naszej szkoły. Mimo niesprzyjającej pogody z puszkami w rękach przemierzali ulice gminy Leszno. Dziękujemy serdecznie za wasze zaangażowanie,a całej społeczności za hojność.
W dniu 03.02.2023r odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas 1-3 ,którzy brali udział w konkursach organizowanych przez świetlice szkolną.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i gratulujemy zwycięzcom.
Renata Bujak
.
Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Akcji Bezpieczne ferie zdobyli wiele informacji, relacja zdjęciowa kl. 1a, 1b, 3a, 3b, 4b i 5a i 6b
Pewnego październikowego poranka nasz kolega, Krzysztof Kowalski, przyniósł do klasy swoją pracę konkursową (wcześniej nasza pani proponowała nam wszystkim udział w konkursie plastycznym „Spotkanie ze sztuką”, ale tylko Krzyś zareagował na tę prośbę).
To, co zobaczyliśmy zdumiało nas i zachwyciło. Nie mogliśmy uwierzyć, że zwykłymi kredkami pastelowymi można namalować tak niezwykły obraz do złudzenia podobny do oryginału. Krzyś był dumny ze swojej pracy i nieco obruszony naszym niedowierzaniem. Szybko zaproponował nam, że pokaże, jak można namalować pracę inspirowaną obrazem „Dwaj mali przyjaciele” Tadeusza Makowskiego. Zarówno my jak i nasza pani chętnie na to przystaliśmy. Zapakowaliśmy pracę Krzysia i przekazaliśmy szkolnemu koordynatorowi konkursu (według regulaminu był to ostatni dzień na wysłanie pracy ) i z entuzjazmem przystąpiliśmy do pracy. Krzyś z zapałem demonstrował jak krok po kroku tworzył swoje dzieło. Korzystając z jego wskazówek podążaliśmy za nim krok w krok i nie do końca wierzyliśmy, że osiągniemy podobny efekt. Ale już po godzinie nasze prace zaczęły nabierać kształtów i kolorów. Ostatecznie wszyscy byliśmy zachwyceni z tego, co namalowaliśmy. Krzyś doceniał nasze wysiłki, motywował nas i dodawał pewności siebie. Na koniec wszystkie nasze prace znalazły się w klasowej galerii. Nie mogliśmy się z nimi rozstać, zachwycały wszystkich, którzy odwiedzali naszą salę.
Po miesiącu jak grom z jasnego nieba spadła na nas niespodzianka. Krzyś wygrał konkurs !!!! Życzyliśmy mu tego z całego serca i życzenie to spełniło się. Z radości nosiliśmy naszego laureata na rękach. Radość była tym większa, że my również partycypowaliśmy w wygranej. Cała nasza klasa dostała szansę wyjazdu do Muzeum Narodowego w Lublinie. Nie mogliśmy się doczekać. Już kilka dni przed wyjazdem ubieraliśmy się w fantastyczne koszulki, które otrzymaliśmy od organizatora konkursu i odliczaliśmy dni i godziny do wyjazdu. Aż 7 lutego 2023 r. ruszyliśmy w podróż na spotkanie ze sztuką. Gościliśmy w Muzeum Narodowym w Lublinie, gdzie podziwialiśmy obrazy słynnych malarzy.
Uczniowie klasy 2b
Uczniowie klasy 5a w czasie zajęć techniki wykonali medaliony z plasteliny lub gliny samoutwardzalnej. Formy miały zawierać motyw roślinny.
Agnieszka Zabłocka
21 stycznia 2023r w ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego nasi Wolontariusze pod opieką p. Wioletty Dziedzic i p. Eweliny Zalewskiej, a także delegaci z Pocztu Sztandarowego z p. Michaliną Mikołajczak-Król wzięli udział w rajdzie styczniowym organizowanym przez Ruch Samorządowy Wspólny Głos, by w uroczysty sposób uczcić pamięć Powstańców. Uczniowie zrobili przemarsz do Mogiły Powstańców Styczniowych z oddziału „Dzieci Warszawy” mjr. Walerego Remiszewskiego w Zaborowie Leśnym.
Po oficjalnych uroczystościach na uczestników na polanie czekał : ciepły poczęstunek i prelekcja historyczna, wystawa artefaktów z okresu Powstania Styczniowego oraz pokaz sztuki kowalskiej. Mogliśmy posłuchać również pieśni powstańczych przy ognisku. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2008 roku. Ideą rajdu jest propagowanie pamięci o bohaterach poległych w Powstaniu Styczniowym ze szczególnym uwzględnieniem bitwy pod Budą Zaborowską.
W ramach obchodów święta patrona naszej szkoły , chętni uczniowie z klas 1-8 wzięli udział w projekcie „Powstanie styczniowe okiem dziecka”. Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej życia codzinnego uczestników Powstania 1863 Roku.
Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się ogromnym talentem i zaangażowaniem. Jest nam niezmiernie miło zaprezentować przyniesione prace.
Serdecznie dziękujemy
Jolanta Zdanowska, Michalina Mikołajczak-Król, Ewelina Zalewska
Podczas zeszłotygodniowych zajęć koła poczuliśmy się jak na planie filmowym. Rozłożyliśmy green screen i za pomocą aplikacji Chromavid przenosiliśmy się w najróżniejsze miejsca. Nasze fotograficzne podróże uwieczniliśmy za pomocą tabletów. Na zdjęciach ułamek naszych eksperymentów.
W dniu 6 lutego 2023r. w Centrum Sportu w Błoniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju udział wzięło 7 zespołów. Najpierw odbyły się rozgrywki w 2 grupach. Nasza drużyna rozegrała w swojej 2 mecze. W pierwszym wygrała dwa sety ze szkołą z Łomianek, w drugim zremisowała z Duchnicami. Ostatecznie dziewczyny zdobyły najwięcej punktów w grupie, co otworzyło im drogę bezpośrednio do walki o 1 miejsce. Nasze zawodniczki rozegrały bardzo dobre zawody, ulegając jedynie w finale zespołowi
z Bieniewic. Na srebrny medal zapracowały:
Jaskulska Nikola
Denis Małgorzata
Fryczyńska Aleksandra
Jasińska Laura
Miszczak Karolina
Narożnik Oliwia
Polit Aleksandra
Ratajczak Julia
Regulska Natasza
Sumińska Magdalena
Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1miejsce – SP Bieniewice
2 miejsce – SP Zaborów
3 miejsce - SP 1 Ożarów Mazowiecki
4 miejsce – SP Duchnice
5 miejsce – SP Zielonki Parcela
6 miejsce SP 3 Łomianki
7 Miejsce SP Kampinos
Ogromne gratulacje dla dziewcząt, tym bardziej, że był to ich debiut w tego typu zawodach.
Robert Rokosz
Komponowanie i wykonywanie pieśni w okresie poprzedzającym wybuch powstania i podczas jego trwania wymagały nie lada odwagi. Władze carskie w Królestwie Polskim były na ich punkcie szczególnie wyczulone, obawiając się, zresztą i słusznie, ich niezwykłej siły w pobudzeniu uczuć patriotycznych Polaków. Festiwal już po raz siódmy miał na celu kształtowanie postawy patriotycznej uczniów oraz oddanie hołdu powstańcom poległym w obronie wolności, cieszymy się, że stał się tradycją w naszej szkole.
23 stycznia 2023 r. społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji po raz siódmy w szkole odbył się Festiwal Pieśni Powstańczej.
Wydarzenie historyczno – muzyczne otworzyła Pani Katarzyna Stańczuk wprowadzając poczet sztandarowy.
Po tej części organizator uroczystości P. Wioletta Dziedzic powitała całą społeczność szkolną przypomniała zasady konkursu i przedstawiła komisję, która czuwała nad poprawnością konkursu i oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - III, IV - VI kl.7 i 8. Uroczystość poprowadziła Pani wicedyrektor Pani Jolanta Zdanowska. Przedstawiciele klas w pięknych strojach powstańców znakomicie zaprezentowali zdolności wokalne i zobrazowali w pieśniach niepodległościowe dążenia Polaków oraz ich ówczesne nastroje. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja ogłosiła wyniki:
w kategorii I główną nagrodę - Grand Prix zdobyła kl. III b z p. Jolantą Zdanowską, II miejsce kl. 2c z p. Justyną Ignatowicz i III miejsce kl. 3a z p. Wiolettą Dziedzic.
W kategorii II - Grand Prix wywalczyła kl. Va z p. Iwoną Jezdychowicz, II miejsce kl 5 b z p. Robertem Rokoszem i III miejsce kl 4b z p. Angeliką Łakomską.
W kategorii III Grand Prix zdobyła kl. 7 z wychowawczynią p. Lilianą de Vacquerete, II miejsce kl 8b z wychowawczynią p. Joanną Buniowską i III miejsce kl. 8c z p. Magdaleną Dolotą.
Na zwycięzców czekają Vouchery do pizzerii.
Na zakończenie p. Wioletta Dziedzic podziękowała komisji w składzie p. Elżbieta Wachnik, p. Urszula Cyga i p. Agnieszka Skop, a także nauczycielom, którzy pomogli w organizacji festiwalu: p. Jolancie Zdanowskiej, p. Agnieszce Skop, p. Renacie Rykowskiej i p. Justynie Ignatowicz.
Pewnego poniedziałkowego ranka uczniowie z klas 3a i 3b wyruszyli w na wycieczkę do największego parku rozrywki znajdującego się „pod dachem” w Europie. Wystrój parku oparty jest na tematyce średniowiecznych miast handlowych. Obejrzeć można było stragany z średniowieczną bronią , strojami. Spotkaliśmy damy dworu, księżniczki, ale ku rozczarowaniu wychowawczyń nie doczekaliśmy się księcia na białym rumaku … Jednak dzieci były wniebowzięte, a to najważniejsze. Korzystały ze wszystkich atrakcji i sądząc po uśmiechach na twarzach baaaaardzo im się podobało. Poniżej krótka relacja z wyjazdu
Powered by aSc EduPage