Na lekcji w 6a uczniowie sklejali modele ostrosłupów, które zostały doklejone do wielościanu i powstała gwiazda morawska.
W klasie 5b uczniowie tworzyli wyszywanki matematyczne w kształcie choinki.
Anna Dębowska
Na lekcji w 6a uczniowie sklejali modele ostrosłupów, które zostały doklejone do wielościanu i powstała gwiazda morawska.
W klasie 5b uczniowie tworzyli wyszywanki matematyczne w kształcie choinki.
Anna Dębowska
W środę 18.01.2023 odbył się drugi etap świetlicowego konkursu układania puzzli na czas. Uczestnicy wykazali się sokolim wzrokiem i szybkością układania.
Wyniki:
I miejsce – Leon Sochocki – klasa 1b
Gabryś Zaraś – klasa 1b
Alan Pakieła - klasa 2b
Janek Fiedorowicz – klasa 2b
Maksymilian Makowski – klasa 3a
Piotr Naculak – klasa 3a
II miejsce – Olek Sidwa – klasa 1a
Anna Ziętek – klasa 1a
Pawla Dibura – klasa 2a
Tomek Wicik – klasa 2a
Julia Suchta – klasa 3b
Krysia Kacprzak – klasa 3b
III miejsce – Kalina Dąbrowska – klasa 2c
Staś Stańkowski – klasa 2c
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. R. Bujak
14 stycznia z inicjatywy naszego nauczyciela p. Wioletty Dziedzic, przy współpracy ze Świetlicą w Zaborowie i Przedszkolem w Zaborowie w naszej szkole odbył się Wieczór z kolędą. Możemy powiedzieć śmiało, że był to dla nas wszystkich wyjątkowy i urokliwy czas, bo spędzony w gronie wspaniałych ludzi. Na początek p. Kaja i p. Kinga ze Świetlicy w Zaborowie przygotowały warsztaty na których dzieci stworzyły fantastyczne maski karnawałowe. Tuż po nich dzieci z przedszkola w Zaborowie przedstawiły wzruszające jasełka. Kolędowanie rozpoczął szkolny zespół wokalny "Zaborówki", który przygotował wspaniały program pastorałek. Mogliśmy posłuchać również fantastycznych występów Radnych Gminy Leszno w towarzystwie posłanki p. Anity Czerwińskiej, p. Liliany Dudy, księdza Parafii w Zaborowie Sławomira Cieślaka, sołtysów Gminy Leszno, KGW - Wyględne Dziewczyny, nauczycieli ze szkoły w Zaborowie, a także Duetu Muzycznego "Wiola&David". Do wspólnego kolędowania dołączyła również cudowna publiczność:)
Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w naszym spotkaniu.
Dziękujemy za przybycie całej społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękujemy posłance p. Anicie Czerwińskiej, Wójtowi Gminy Leszno Grzegorzowi Banaszkiewiczowi, p. Lilianie Dudzie, przewodniczącemu Rady Gminy p. Michałowi Dominiakowi, radnym p. Ewie Latoszek, p. Mariannie Malarowskiej i p. Lesławowi Kuczyńskiemu, Wyględnym Dziewczynom, p. Igorowi Jakubiakowi, p. Kai Kata-Walichnowskiej, p. Kindze Tomaszewskiej-Bagan, sołtysom: p. Katarzynie Oleksiewicz, p. Martynie Witkowskiej, p. Mirosławie Dymek, p. Piotrowi Sucharskiemu. Dziękujemy p. Dawidowi Ferszter, p Dyrektor p. Joannie Buniowskiej, nauczycielom p. Katarzynie Stańczuk, p. Jolancie Zdanowskiej, p. Wioletcie Dziedzic, p. Annie Dębowskiej, p. Angelice Mazurek- Zacharek, p. Irenie Ciapko, p. Renacie Rykowskiej, zespołowi wokalnemu "Zaborówki", wolontariuszom, szczególnie Aleksandrze Polit, dzieciom z przedszkola w Zaborowie, ich nauczycielom i rodzicom. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy osłodzili nasz wieczór pysznym ciastem, pracownikom szkoły p. Wiesławie Skłodowskiej, p. Mariuszowi Oleksiewiczowi, p. Ryszardowi Dmoch. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ta impreza długo została w pamięci. Możemy obiecać, że na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez:) Do zobaczenia za rok!
Relacja filmowa podzielona została na 3 części:)
Kim była piąta babcia Dominika? Jaką tajemnicę skrywa studnia babci Augusty albo kosmos nieustraszonej babci Adeli? Mój dziadek był drzewem czereśniowym, a moja babcia kocha Chopina, prawda? Promenada czy chusta babci? Oto są pytania! Gdy sięgniesz po książkę, poznasz świat według babci i dziadka albo nawet superdziadka.
W bibliotece czytamy sobie o babci i dziadku,
I zachęcamy Cię i mały czytelniku, i nastolatku!
19 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień popcornu. Uczniowie mieli okazję spróbować popcornu przygotowanego przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza. Serdecznie dziękujemy. Zjedliśmy osiem kilo pysznych ziaren kukurydzy:)
Składamy podziękowania za wypożyczenie maszyny do popcornu Pani Kai Kata-Walichnowskiej.
Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe.
Samorząd Uczniowski
Szkolny Klub Wolontariusza
Dnia 12 grudnia 2022 r. odbył się Szkolny Turniej Szachowy w Borzęcinie Dużym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Grupy Kampinos, w którym nasi uczniowie zmierzyli się z zawodnikami ze Szkół Podstawowych z miejscowości: Borzęcin Duży, Leszno, Babice Stare, Zielonki Parcela i zdobyli puchar za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii zespołowej. Do naszych uczniów należały również wszystkie nagrodzone miejsca w rozgrywkach indywidualnych w kategorii wiekowej klas pierwszych i drugich oraz kategorii wiekowej klas trzecich, czwartych i piątych.
Kategoria wiekowa klasy 1 – 2:
miejsce I – Piotr Przybyliński kl. 2b
miejsce II – Adam Smardzewski kl. 2b
miejsce III – Jan Fiedorowicz kl. 2b
Kategoria wiekowa klasy 3-5:
miejsce I – Antoni Fiedorowicz kl. 5a
miejsce II – Julian Ustaszewski kl. 4b
miejsce III – Franciszek Mączyński kl. 4a
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju.
Organizatorzy
Z okazji trwającego Karnawału Uczniowie zaangażowani w kółko informatyczne zaprosili nasze Skriboty do samby. Napisali kod, który wprowadził roboty w ruch. Dzięki temu możemy podziwiać piękny, zsynchronizowany taniec.
Magdalena Dolota
Drodzy Uczniowie i Rodzice! Rada Rodziców ogłasza listę projektów które przeszły pozytywnie weryfikację przed Komisją Budżetu Uczniowskiego i zostały dopuszczone do głosowania. Teraz jest czas na przygotowanie prezentacji i kampanii promujących projekty. Po feriach zimowych ruszacie z promocją a po niej głosowanie na najlepszy i najpotrzebniejszy, według Was, projekt. Trzymamy kciuki!
W razie pytań wchodźcie na stronę Szkoły, w zakładkę Budżet Uczniowski, zgłaszajcie się do szkolnych koordynatorów (Pani Michalina Mikołajczak-Król, Pani Wioletta Dziedzic), przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego lub koordynatora Rady Rodziców (Pani Katarzyna Fiedorowicz).
19 stycznia organizujemy w szkole Dzień popcornu, w związku z czym ogłaszamy konkurs na plakat z popcornem w tle.Technika dowolna, może być komputerowo, format- co najmniej A-3. Termin składania prac do 18 stycznia 2023.
Samorząd Uczniowski
Szkolny Klub Wolontariusza
Nasi uczniowie mają okazję rozwijać w szkole swoje umiejętności wokalne. Grupa liczy 20 osób i cały czas się rozrasta Wokalistów będzie można posłuchać na żywo w sobotę 14 stycznia na naszym Wieczorze z Kolędą
Wioletta Dziedzic
Uczniowie klasy 3b podczas zajęć muzycznych rozwijają swoje zdolności wykorzystując m.in. bum bum rurki Wśród nocnej ciszy w wykonaniu dzieci.
Wioletta Dziedzic
Akcja Lidla „Szkoły pełne talentów” została zakończona.
Przez ostatnie tygodnie wszyscy aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły w tej akcji.
Poniżej przedstawiamy zdjęcie wybranych nagród za udział w projekcie.
20 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na pluszaka uszytego z niepotrzebnych materiałów, nienoszonych już ubrań. Zadanie miało na celu propagowanie idei "Nie wyrzucaj- wykorzystaj" oraz rozbudzanie zdolności manualnych uczniów.
I miejsce- Nela Jędrych, klasa 5b
II miejsce- Anna Manowska, klasa 5a
III miejsce- Cezary Pyrka, klasa 4b
Wyróżnienia:
Iga Rusztecka, klasa 5a
Katarzyna Przybylińska, klasa 5b
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratuluję,
Agnieszka Zabłocka
Szkolny Klub Wolontariuszy apeluje o powstrzymanie się przed zakupem petard i fajerwerków !
Fajerwerki w tak potężnej ilości w sylwestra sprawiają zwierzakom ból. Jest to dla nich ogromny stres. Część z nich umiera na zawał, przerażone zrywają się ze smyczy, przeskakują ogrodzenia. Część z nich wraca do domu, część nie. Jeśli uświadomimy sobie to, że domowym zwierzętom możemy w jakiś sposób pomóc, podając im środki uspokajające, to scenariusze dla dzikich zwierząt są przerażające. Fajerwerki są szczególnie niebezpieczne dla ptaków. Podczas eksplozji spanikowane zwierzęta wzbijają się w powietrze i bardzo często zderzają się z szybami czy drzewami. Problemem są nie tylko wybuchy, ale także toksyczne substancje, które unoszą się w powietrzu, a także zanieczyszczenia pozostające na ulicy. To szkodliwe nie tylko dla zwierząt, które mogą pomylić je z pokarmem, ale dla całej planety. Petardy negatywnie oddziałują też na ludzi. Przez fajerwerki cierpią szczególnie osoby w spektrum autyzmu oraz te, które mają nadwrażliwość na dźwięki. Świętować można na różne sposoby. Zachęcamy do zakupu zimnych ogni. Zaoszczędzicie nie tylko pieniądze – fajerwerki, to nie jest najtańsza "przyjemność" – ale i zmniejszycie cierpienie ludzi i zwierząt.
Zamiast strzelać petardami, strzel dobrymi uczynkami!
Plakaty przygotowane przez Wolontariuszy.
Wioletta Dziedzic
Szkolny Klub Wolontariuszy
Powered by aSc EduPage