Integracja klasy 6b podczas gry "Tajna misja w szkole" na godzinie wychowawczej.
Uczniowie w grupach rozwiązywali zagadki i rebusy.
Musieli współpracować, aby rozwiązać wszystkie zadania.
Można powiedzieć, że są ZGRANĄ DRUŻYNĄ. 🙂
Anna Dębowska
Integracja klasy 6b podczas gry "Tajna misja w szkole" na godzinie wychowawczej.
Uczniowie w grupach rozwiązywali zagadki i rebusy.
Musieli współpracować, aby rozwiązać wszystkie zadania.
Można powiedzieć, że są ZGRANĄ DRUŻYNĄ. 🙂
Anna Dębowska
W piosence Julii "Za każdym razem"
W piosence P. Przybysz "Nie bój się chcieć" i 3b w piosence 2 plus 1 "Iść w stronę słońca"
W piosence T Love "Chłopaki nie płaczą", 2b w utworze Ani Wyszkoni "Czy ten Pan i Pani" i 2c - "Serduszko"
W związku z przypadającym na wrzesień Międzynarodowym Dniem Języków Migowych w naszej szkole po raz trzeci wystartował projekt „Wkręć się w miganie”. Akcja miała na celu uwrażliwienie społeczeństwa na barierę w komunikacji z osobami głuchymi i słabosłyszącymi oraz otworzenie się na kulturę tych, którzy „słyszą ciszę”. W tym roku postawiliśmy na „migane piosenki”. I tym razem odzew był ogromny Nasi niesamowici uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń stworzyli wielkie filmowe cuda !
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w akcję uczniom oraz wychowawczyniom klas 1 - p. Agnieszce Lasockiej i Bogusławie Ciupie, klas 2 - p. Annie Połeć, Renacie Rykowskiej oraz Justynie Ignatowicz, kl. 3 - p. Wioletcie Dziedzic i Jolancie Zdanowskiej , a także kl. 5 a -p. Iwonie Jezdychowicz i kl. 8 b - p. Joannie Buniowskiej.
Liczymy na wasz udział w czwartej edycji projektu, który odbędzie się niebawem, bo ... już za rok
Serdecznie dziękujemy
Jolanta Zdanowska, Ewelina Zalewska
Poniżej projekt klasy 1a "Cztery pory roku" i 1b " Dzień dobry"
Dnia 27 września 2022 r. uczniowie klasy 2b odwiedzili Posterunek Policji w Lesznie. Zostali bardzo serdecznie przyjęci przez policjantów, którzy przygotowali dla nich liczne niespodzianki.
Najpierw dzieci zwiedziły cały budynek w towarzystwie Smoka Wuzetka, obejrzały wyposażenie i zapoznały się z pracą policjanta. Następnie funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady obowiązujące pieszych podczas poruszania się po drogach, wspomnieli również o elementach odblaskowych. Mówili również o bezpieczeństwie w domu i szkole. Na koniec dzieci rozwiązywały quiz, który sprawił im wiele radości. Obejrzały również ciekawy film stworzony w ramach kampanii społecznej pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję”, która jest wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Celem filmu było pokazanie uczniom, jak radzić sobie z hejtem i gdzie szukać pomocy.
Jeszcze więcej radości dostarczył dzieciom policyjny sprzęt. Dzięki życzliwości gospodarzy każde dziecko miało okazję przymierzyć policyjną kamizelkę i kask z osłoną twarzy oraz sprawdzić jak działają symulatory – alkogogle.
Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały odblaski, a policjantom przekazały przygotowany obraz przedstawiający radiowóz, do którego dołączyły życzenia spokojnej i bezpiecznej służby dla stróżów prawa.
Do szkoły drugoklasiści wrócili autobusem linii 719, w którym mogli wykorzystać umiejętności związane z przemieszczaniem się publicznymi środkami transportu. Była to bardzo radosna i pouczająca wyprawa.
Renata Rykowska
3 października z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas siódmej i czwartej b wzięli udział w ciekawej wycieczce integrującej oddziały klasowe. Wyjechali do Tepfactor - parku rozrywki w Warszawie. Doskonalili umiejętności pracy zespołowej i kreatywności, współdziałając podczas rozwiązywania zadań w labiryncie pokoi wykutych w skale. Zainstalowane w każdym z pomieszczeń ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody sprawdzały siłę fizyczną uczniów, zręczność, logiczne myślenie i cierpliwość. To był udany poniedziałek, pełen emocji i satysfakcji.Opiekunowie - p. Liliana de Vacqueret, p. Małgorzata Mikołajewska, p. Ewelina Zalewska
29 września był w naszej szkole świętem głośnego czytania. W ramach II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem" uczniowie podjęli sporo wyzwań. Sympatycy książek włożyli czerwone koszulki i uważnie słuchali tekstów czytanych przez nauczycieli. Chętni uczniowie sami wcielali się w rolę lektorów lub projektowali szkolne logo akcji (wkrótce wyłonimy najlepsze pomysły). Starsi natomiast wertowali tomiki wierszy w poszukiwaniu serc skrytych w poezji, a niektórzy przeszli mały kurs book origami (book folding art), by wydobyć serce z książek już nieco zapomnianych. W czasie świętowania nie zabrakło filmów, quizów, kolorowanek, które przybliżały zakamarki serca oraz wskazywały jego znaczenie w naszym życiu. Szkolne gazetki zamieniły się w wystawy książek z sercem w tytule, galerię frazeologizmów bardzo sercowych czy ciekawostek, jak na co dzień dbać, by serce było zdrowe.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!
Edyta Sawicka-Miodek, Bogusława Ciupa, Agnieszka Lasocka, Iwona Jezdychowicz
Galeria zdjęć i prac: https://wakelet.com/wake/c2_zk5CTXyZ5tsiJUmt22
W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 3a za pomocą klocków SkriKit i maty inżynieryjnej budowali różne konstrukcje, nie tylko zgodne z instrukcją ale również wykorzystując własną wyobraźnię i kreatywność, na którą szczególnie zwracamy uwagę podczas naszych lekcji #laboratoriaprzyszłości
Wychowawczyni
Wioletta Dziedzic
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła bierze udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej Czytamy z sercem. 29 września obchodzimy jednocześnie Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w szkolne aktywności.
Na szkolnych korytarzach pojawią się stacje czytelnicze z sercem, przy których będzie można wysłuchać głośno czytanych tekstów.
Wariant dla sympatyków: włóż czerwoną koszulkę na znak przyłączenia się do akcji.
Wariant dla zaangażowanych: zaprojektuj logo szkolnych obchodów akcji, przygotuj 10 sztuk swojego projektu i złóż w czwartek w bibliotece.
Wariant dla bardzo zaangażowanych: przeczytaj głośno koledze/koleżance fragment książki z sercem w tytule, zrób selfie i prześlij bibliotekarzowi.
Życzymy wszystkim udanej zabawy! Czytajmy z sercem!
Edyta Sawicka-Miodek, Bogusława Ciupa, Agnieszka Lasocka, Iwona Jezdychowicz
15 września uczniowie klas 1 i 2 wybrali się do Domu Pracy Twórczej, który znajduje się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w Józefowie.
W tym urokliwym miejscu spędziliśmy całe przedpołudnie spacerując ścieżką dydaktyczną z audioprzewodnikami , która prowadziła przez zróżnicowane krajobrazowo obszary Puszczy Kampinoskiej. Wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych, na których ulepiliśmy mydelniczki w kształcie liścia dębu. Niesamowitą atrakcją były warsztaty muzyczno-sensoryczne z misami tybetańskimi, gdzie zdobyliśmy podstawową wiedzę na temat odbioru muzyki. Na koniec pobytu uczestniczyliśmy w grze terenowej. A jak się bawiliśmy obrazują zamieszczone poniżej zdjęcia.
Organizator :Bogusława Ciupa
22 września dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Joanny Buniowskiej w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie odbyła się II Olimpiada Dzieci Mazovia Cup 2022 – gry i zabawy. Organizatorem zawodów w tym roku szkolnym, była gmina Leszno, Zespół Sportowo – Rekreacyjny z Panią Dyrektor Edytą Przybysławską, sędzią głównym był Pan Filip Bąk. W rywalizacji sportowej wzięło udział 8 szkół reprezentujących gminy Stowarzyszenia „Mazovia”.
Uczestnicy zawodów startowali w różnych konkurencjach sprawnościowych w pierwszej części zawodów były to m.in. bieg z pałeczką sztafetową, bieg z piłką koszykową, bieg z toczeniem piłki siatkowej, bieg z kijem do unihokeja, bieg z piłką nożną, bieg z piłką ręczną. Następnie po krótkiej przerwie odbył się wyścig z siłowaniem próba zwinnościowa, próba skocznościowa, bieg z rakietką tenisową.
Po sportowych zmaganiach ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
1. msc. – Michałowice
2. msc. – Brwinów
3. msc. – Błonie
4. msc. – Milanówek
5. msc. – Nadarzyn
6. msc. – Podkowa Leśna
7. msc. – Zaborów
8. msc. – Leszno
Wszystkie zespoły tego dnia świetnie się bawiły wykonując bardzo ambitnie
i sumiennie ćwiczenia. Każdy z uczestników otrzymał upominek a zwycięskie drużyny puchary i medale.
W naszej szkole od rana trwa kiermasz ciast. Ilość wypieków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Jesteście wspaniali! Dziękujemy! Jednocześnie informujemy, że od godziny 11.35 będzie przygotowane stoisko dla rodziców. Bedziecie mogli Państwo zakupić ciasto do godz. 14.30 Zapraszamy! Czyńmy razem dobro! Wspierajmy chorych onkologicznie.
Koordynator Akcji
Wioletta Dziedzic
Wolontariusze SP Zaborów
Drodzy Państwo, pod koniec roku szkolnego zorganizowaliśmy kiermasz książek. Celem kiermaszu była pomoc potrzebującym zwierzętom. Z kiermaszu udało się zebrać 2920zł! Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy pomóc aż dwóm Azylom dla zwierząt! Pierwsze miejsce to Azyl Pani Joanny Prus z Budek Żelazowskich. Pani Joanna dzielnie walczy o zwierzęta każdego dnia. Pod opieką ma ponad 60 psów. Większość z nich mieszka w domu. Zwierzęta mają stworzone wspaniałe warunki, natomiast największym zmartwieniem Pani Joasi jest codzienne wyżywienie psów. Potrzebuje systematycznej pomocy dobrych serc. Zakupiliśmy 12 sztuk 15 kg worków karmy wskazanej przez Panią Joannę. Drugie miejsce jakie odwiedziliśmy to Azyl Pani Anny Szukiewicz z Teresina, która opiekuje się prawie 40 psów, w tym szczeniętami. To również wspaniałe miejsce, pełne miłości do zwierząt. Wszystkie psy mieszkają w domu. Pani Ania potrzebowała dla swoich zwierząt DryBedy - antypoślizgowe posłania dla zwierząt. Wspólnie pomogliśmy prawie setce psów.
Bardzo dziękuję w imieniu naszych wspaniałych Pań i czworonożnych przyjaciół całej społeczności szkolnej za Wasze ogromne serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Na Was zawsze można liczyć!
Razem możemy więcej! Czyńmy dobro
Koordynator Akcji
Wioletta Dziedzic
W tym roku szkolnym nasza Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka. Projekt realizowany będzie na lekcjach matematyki w klasach 4-8.
Szkolny koordynator
Magdalena Dolota
Powered by aSc EduPage