• Zajęcia w ramach Laboratoriów Przyszłości

• 08.02.2023 12:22
          • Podczas zeszłotygodniowych zajęć koła poczuliśmy się jak na planie filmowym. Rozłożyliśmy green screen i za pomocą aplikacji Chromavid przenosiliśmy się w najróżniejsze miejsca. Nasze fotograficzne podróże uwieczniliśmy za pomocą tabletów. Na zdjęciach ułamek naszych eksperymentów.
          • Laboratoria Przyszłości - Świąteczne dekoracje z długopisami 3D

• 02.01.2023 13:22
          • Uczniowie klasy 3a, 4a i 4b na lekcjach informatyki i zajęć matematyczno-informatycznych, w ramach programu „Laboratoria Przyszłości" wykorzystali długopisy 3D do tworzenia pięknych dekoracji i ozdób świątecznych.
            Zabawa długopisami sprawiła wszystkim wiele radości oraz pobudziła wyobraźnię do tworzenia kreatywnych prac.
            Z pewnością wykorzystamy je, jeszcze wiele razy! Prace ozdobiły szkolną choinkę🙂
            #laboratoriaprzyszłości
          • Drukarka 3d - bombki

• 02.01.2023 12:41
          • Podczas zajęć koła informatycznego zajęliśmy się projektowaniem 3D. W aplikacji tinkercad zaprojektowaliśmy swoje bombki choinkowe. Następnie zaimplementowaliśmy prace w slicerze, aby przygotować je do wydrukowania. Teraz, po kilku godzinach pracy drukarki 3D możemy pochwalić się efektami naszej pracy.
            Nasze projekty ozdobiły również szkolną choinkę. #laboratoriumprzyszlosci
            Magdalena Dolota
          • Koło Poszukiwaczy Wiedzy w klasie 2b

• 09.11.2022 11:37
          • Uczniowie klasy 2b z Klubu Poszukiwaczy Wiedzy podczas cyklicznych zajęć z robotami Photonami uczą się czytania ze zrozumieniem, programowania, planowania, współpracy, wyciągania wniosków i wytrwałości w dążeniu do celu. Dzięki udziałowi w programie #LaboratoriaPrzyszłości wymienione umiejętności zdobywają w atmosferze zabawy, tolerancji, zdrowej rywalizacji.
            Opiekun KPW Renata Rykowska
        • Taniec Skribotów

• Z okazji trwającego Karnawału Uczniowie zaangażowani w kółko informatyczne zaprosili nasze Skriboty do samby. Napisali kod, który wprowadził roboty w ruch. Dzięki temu możemy podziwiać piękny, zsynchronizowany taniec.

Magdalena Dolota

• Zajęcia z Photonem klasy 3a

• W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 3a z pomocą interaktywnego robota Photon na lekcji matematyki i zajęć matematyczno - informatycznych poznawali podstawowe umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Zajęcia miały na celu wspieranie dzieci w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznanie podstaw programowania oraz zrozumienie działania czujników, w które robot został wyposażony. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, dlatego roboty systematycznie będą urozmaicać nasze lekcje😉 #laboratoriaprzyszlości