• Wolontariusze WOŚP gotowi do akcji!

• Puszki rozdane, pełna gotowosc do niedzielnego finału! Wolontariuszy będziecie mogli spotkać w godzinach 7.30 - 13.00 w centrum Zaborowa oraz w oklicy Karczmy Zaborów.

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

• Mamy wyjątkowy czas, trudny dla nas dorosłych ale przede wszystkim trudny i nie do końca zrozumiały dla dzieci. Jako Rada Rodziców jesteśmy w stałym kontakcie z Panią Dyrektor i staramy się wspierać inwestycje, które są prowadzone w naszej szkole. Do naszych działań należy wspierać organizacyjnie i finansowo szkołę, inicjatywy uczniów i rodziców.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców  Bank Pekao S.A. 05 1240 2164 1111 0010 4489 4356   tak jak miało to miejsce w poprzednich latach.

W 2020r ze środków Rady Rodziców zakupiliśmy zestaw do siatkówki (słupki i siatkę), które są łatwe w montażu, bezpieczne,  znacznie poprawią atrakcyjność zajęć i ułatwią pracę nauczycielom wf.   Dodatkowo wspieramy prace związane z powstaniem ogrodów skrzyniowych, które już niebawem będą mogły ozdobić powstały plac zabaw. Mamy kolejne pomysły jak poprawić atrakcyjność szkoły, wpłynąć na aktywność dzieci po długim siedzeniu w domach. Ale potrzebne są na ich realizację środki finansowe.

Dlatego jeszcze raz zachęcamy by dokonać wpłat. Kwoty są dobrowolne my jako Rada Rodziców sugerujemy 10 zł miesięcznie co da nam wpłatę roczną 100 zł.

Składki na RR należy wpłacać na konto bankowe:

Rada Rodziców przy SP im. Powstańców1863 Roku w Zaborowie

Ul. Stołeczna 182   05-083 Zaborów

Bank Pekao S.A.

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia,

Rada Rodziców

Jeśli macie Państwo pytania proszę je przesyłać przez dziennik Librus do szkolna rada rodziców lub do przedstawiciela Waszej rady klasowej.

• 22 stycznia - Święto Patrona Szkoły

• W bieżącym roku obchodzimy 158. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – narodowego zrywu przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Jednocześnie obchodzimy święto Patrona naszej szkoły, która nosi imię Powstańców 1863 Roku. Pamiętamy!

• Zebranie z Rodzicami odbędzie się w dniu 21 stycznia 2021r.

Zebranie odbędzie się w trybie on-line na platformie Teams. Godzinę spotkania wyznaczy wychowawca klasy.

• Szanowni Rodzice uczniów klas I-III.

• W związku z planowanym od 01 lutego wznowieniem wydawania obiadów, prosimy o złożenie deklaracji poprzez poinformowanie wychowawców klas, czy dzieci będą jadły obiady w lutym. Informację do wychowawcy prosimy przekazać do dnia 22 stycznia br.

• Giganci Programowania zapraszają na warszaty

• Już tradycyjnie, wraz z rozpoczęciem nowego semestru, szkoła Giganci Programowania zaprasza Uczniów na bezpłatną naukę programowania, organizowaną w ramach akcji „Koduj z Gigantami”.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w szkole w Ożarowie Mazowieckim, przy ul. Poznańskiej 258, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Osobom pragnącym zostać w domu umożliwimy wzięcie udziału online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów ze Ożarowa i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch

klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor

klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

Szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

Termin warsztatów to niedziela, 14 lutego.

Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 18. stycznia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Giganci Programowania

Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 258

www.giganciprogramowania.edu.pl

• Powrót uczniów klas I – III do szkoły.

• Zgodnie Z Rozporządzeniem Ministra Edukacji I Nauki z dnia 13 stycznia2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uczniowie klas I-III od dnia 18 stycznia br. wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Od dnia 18 stycznia 2021r.  do  dnia  31 stycznia 2021 r. na obszarze kraju ograniczone jest funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w zakresie klas IV–VIII.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem Organizacja zajęć wg wytycznych MEiN, MZ i GIS od dnia 18 stycznia 2021 roku dla klas I-III w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie.

Do 31 stycznia br. w szkole nie będą wydawane obiady .

Prosimy o zachowywanie wszelkich zasad bezpieczeństwa dla dobra zdrowia wszystkich dzieci, przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli  (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk) oraz zachowywanie zasad dystansu między osobami min. 1,5 m.

Organizacja_zajec_dla_klas_I-III_od_dnia_18_01_20221(1).pdf