• Poprawna polszczyzna rządzi!

          • 19 października w naszej szkole 30 uczniów zmierzyło się z konkursowymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę o poprawności językowej. Kontynuować dalej czy po prostu kontynuować? Ubierać ciepły sweter czy ubierać się? Z tymi pytaniami oraz innymi językowymi zawiłościami zmierzyła się młodzież szkolna. Aby poprawne formy stały się uczniom bliższe, górny korytarz zdobi od kilku dni wyjątkowa gazetka. Wszak wszyscy staramy się być z poprawną polszczyzną na co dzień!

            Polonistki

          • Podsumowanie Akcji Dzień Piżamy/Kiermasz ciast.

          • Chciałam serdecznie podziękować wspaniałej i jak zawsze niezawodnej zaborowskiej społeczności szkolnej i lokalnej za ogromne serca! Udział w akcji przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Dzięki Waszemu wsparciu do chorych onkologicznie dzieci trafi 3215,45 zł!!! To o 1200 zł więcej niż w zeszłym roku! Ciast było tak dużo, że musieliśmy stworzyć dodatkowe stoisko w holu szkoły. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, kiermasz został przedłużony do godz. 17.00 co umożliwiło nie tylko szkolnej ale i lokalnej społeczności odwiedzenie naszej szkoły. Serdecznie dziękuję moim wspaniałym Wolontariuszom za tak cudowną współpracę. Swoim zaangażowaniem wzruszyli każdego, kto mógł obserwować ich radość z bezinteresownego niesienia pomocy, nikt i nic nie było w stanie tego zakłócić. Wolontariusze przygotowywali i obsługiwali stoiska, estetycznie i jak najlepiej potrafili kroili ciasta, przeliczali pieniądze, sprzątali po kiermaszu. Szczególnie dziękuję Wolontariuszkom Wiktorii Pytlakowskiej, Aleksandrze Polit i Julii Ptaszyńskiej za obecność do samego końca trwania akcji. Dziękuję małym Wolontariuszkom z klasy 3a za zbiórki do skarbonek. Dziękuję za ogromną pomoc wspaniałym nauczycielkom p. Małgorzacie Mikołajewskiej i p. Jolancie Zdanowskiej. To był wyjątkowy dzień! Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

            Wioletta Dziedzic

            Koordynator Akcji/ opiekun SKW

          • Lekcje chemii w klasie 2b

          • Dnia 13 października 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Państwa Patrycję i Jarosława Kowalskich z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Szkoły Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Państwo Kowalscy poprowadzili zajęcia w klasie 2b, w trakcie których uczniowie poznali nowe dla nich pojęcia z zakresu chemii, obserwowali widowiskowe eksperymenty i przeprowadzili ciekawe doświadczenia. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonanie „Chemicznych ogródków” i „Pasty do zębów dla słonia”. Niebywałe emocje wywołała „Ciuchcia” i „Duch w butelce”.

            Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

            Renata Rykowska

          • Koło informatyczne ze SkriBotami

          • W trakcie zajęć koła informatycznego skorzystaliśmy z pomocy edukacyjnych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się ze SkriBotami. Obejrzeliśmy dokładnie części z jakich się składają (m. in. czujniki, diody led, silniki oraz mikrokontrolery) i omówiliśmy ich funkcje. Następnie przeszliśmy do konstruowania robotów. To nie koniec naszej robotycznej przygody.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Magdalena Dolota

          • Wierni tradycji - 14 października br. - obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

          • W części oficjalnej Dyrektor szkoły p. Joanna Buniowska powitała wszystkich zgromadzonych. Swoje słowa skierowała do nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, ale przede wszystkim do dzieci, które chętnie wymieniały się spostrzeżeniami dotyczącymi szkoły. Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, który pod okiem p. Michaliny Mikołajczak-Król wykonał wspaniały plakat motywacyjny dla nauczycieli. Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i wyrazów wdzięczności.

            Przedstawiciele RR wręczyli nauczycielom dyplomy uznania w plebiscycie Top5 dla najbardziej zaangażowanych, wyróżniających się swoją pracą nauczycieli. W tym roku nagrodę otrzymali: Pani Joanna Buniowska, Pani Renata Bujak, Pani Wioletta Dziedzic, Pani Jolanta Zdanowska oraz zespół polonistek - Pani Liliana de Vacqueret, Pani Edyta Sawicka-Miodek i Pani Iwona Jezdychowicz. W imieniu Wójta Gminy Leszno Pana Grzegorza Banaszkiewicza, Pani Renacie Bujak i Pani Magdalenie Dolocie Nagrodę Wójta wręczyła Pani sekretarz Monika Jaskulska.

            Podczas tej uroczystości na stanowisko wicedyrektora szkoły powołana została p. Jolanta Zdanowska, której serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

          • W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 3a, 4b i nasi Wolontariusze

          • Wzięli dziś udział w zajęciach z robotyki zintegrowali się i wspólnymi siłami zbudowali SkriBota

            SkriBot to nie tylko robot do programowania, edukacja zaczyna się na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware mogliśmy poznać podstawy mechaniki i elektroniki. Rozwinąć kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Robot edukacyjny SkriBot jest wspaniałym narzędziem, ktore pomogło nam stworzyć fascynujące zajęcia, ucząc poprzez zabawę

            #LaboratoriumPrzyszlosci

            Wioletta Dziedzic

          • Dzień 3 - wizyta włoskiej młodzieży w naszej szkole

          • Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizacji dnia w szkole nauczycielom: Pani Joannie Buniowskiej, Pani Wioletcie Dziedzic, Pani Angelice Mazurek-Zacharek, Panu Robertowi Rokoszowi, Pani Joannie Jaroszkiewicz, Pani Jolancie Zdanowskiej, Pani Agnieszce Zabłockiej-Osial, Pani Katarzynie Stańczuk, Pani Edycie Sawickiej-Miodek.

            #LaboratoriumPrzyszlosci

          • Wizyta włoskiej młodzieży z Livorno

          • Od 2-5 października gościliśmy grupę młodzieży z Livorno, z którą współpracowaliśmy przez ostatni rok w ramach projektu "Niesamowita podróż śladami Leonardo Da Vinci", finansowanego z programu Ponadnarodowa Mobliność Uczniów. W kwietniu i w maju nasi uczniowie byli we Włoszech, teraz udało nam się zorganizować rewizytę. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie pomoc Wójta Gmina Leszno Pana Grzegorza Banaszkiewicza, Dyrektora Świetlicy w Zaborowie Świetlice Gminy Leszno Pani Kai Kata-Walichnowskiej, Państwa Wojtczak z Karczmy Zaborów Karczma Zaborów, Pani Katarzyny Pawlikowskiej, za co serdecznie dziękujemy.

            Dzień pierwszy wizyty włoskiej młodzieży - Warszawa Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówka

            Joanna Buniowska

          • Laboratoria Przyszłości - Photon na lekcjach klasy 3a

          • W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klasy 3a z pomocą interaktywnego robota Photon na lekcji matematyki i zajęć matematyczno - informatycznych poznawali podstawowe umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Zajęcia miały na celu wspieranie dzieci w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznanie podstaw programowania oraz zrozumienie działania czujników, w które robot został wyposażony. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, dlatego roboty systematycznie będą urozmaicać nasze lekcje #laboratoriaprzyszlości

            Wioletta Dziedzic

          • Projekt (Nie)zwykła matematyka w kl. 8a i 8c

          • W ramach projektu (Nie) zwykła matematyka klasy 8a i 8c realizowały zadanie projektowe Wielka, większa, największa – zapis w notacji wykładniczej dużych i małych wielkości.

            Uczniowie w grupach wykonali plakaty prezentujące różnie ciekawostki przyrodnicze przedstawiając wielkości w notacji wykładniczej oraz w zapisie dziesiętnym.

            Magdalena Dolota

          • Integracja klasy 6b

          • Integracja klasy 6b podczas gry "Tajna misja w szkole" na godzinie wychowawczej.

            Uczniowie w grupach rozwiązywali zagadki i rebusy. 

            Musieli współpracować, aby rozwiązać wszystkie zadania.

            Można powiedzieć, że są ZGRANĄ DRUŻYNĄ. 🙂

             

            Anna Dębowska

          • „Wkręceni w miganie”

          • W związku z przypadającym na wrzesień Międzynarodowym Dniem Języków Migowych w naszej szkole po raz trzeci wystartował projekt „Wkręć się w miganie”. Akcja miała na celu uwrażliwienie społeczeństwa na barierę w komunikacji z osobami głuchymi i słabosłyszącymi oraz otworzenie się na kulturę tych, którzy „słyszą ciszę”. W tym roku postawiliśmy na „migane piosenki”. I tym razem odzew był ogromny  Nasi niesamowici uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń stworzyli wielkie filmowe cuda !

            Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w akcję uczniom oraz wychowawczyniom klas 1 - p. Agnieszce Lasockiej i Bogusławie Ciupie, klas 2 - p. Annie Połeć, Renacie Rykowskiej oraz Justynie Ignatowicz, kl. 3 - p. Wioletcie Dziedzic i Jolancie Zdanowskiej , a także kl. 5 a -p. Iwonie Jezdychowicz i kl. 8 b - p. Joannie Buniowskiej.

            Liczymy na wasz udział w czwartej edycji projektu, który odbędzie się niebawem, bo ... już za rok 

            Serdecznie dziękujemy

            Jolanta Zdanowska, Ewelina Zalewska

            Poniżej projekt klasy 1a "Cztery pory roku" i 1b " Dzień dobry"

          • Wyjątkowa wizyta

          • Dnia 27 września 2022 r. uczniowie klasy 2b odwiedzili Posterunek Policji w Lesznie. Zostali bardzo serdecznie przyjęci przez policjantów, którzy przygotowali dla nich liczne niespodzianki.

            Najpierw dzieci zwiedziły cały budynek w towarzystwie Smoka Wuzetka, obejrzały wyposażenie i zapoznały się z pracą policjanta. Następnie funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady obowiązujące pieszych podczas poruszania się po drogach, wspomnieli również o elementach odblaskowych. Mówili również o bezpieczeństwie w domu i szkole. Na koniec dzieci rozwiązywały quiz, który sprawił im wiele radości. Obejrzały również ciekawy film stworzony w ramach kampanii społecznej pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję”, która jest wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Celem filmu było pokazanie uczniom, jak radzić sobie z hejtem i gdzie szukać pomocy.

            Jeszcze więcej radości dostarczył dzieciom policyjny sprzęt. Dzięki życzliwości gospodarzy każde dziecko miało okazję przymierzyć policyjną kamizelkę i kask z osłoną twarzy oraz sprawdzić jak działają symulatory – alkogogle.

            Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały odblaski, a policjantom przekazały przygotowany obraz przedstawiający radiowóz, do którego dołączyły życzenia spokojnej i bezpiecznej służby dla stróżów prawa.

            Do szkoły drugoklasiści wrócili autobusem linii 719, w którym mogli wykorzystać umiejętności związane z przemieszczaniem się publicznymi środkami transportu. Była to bardzo radosna i pouczająca wyprawa.

            Renata Rykowska