• Turniej Szachowy Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

• Dnia 26 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się otwarty Turniej Szachowy, w którym zmierzyli się uczniowie szkół: Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie, Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Lesznie, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Borzęcinie Dużym, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim – Twierdza Modlin, Szkoła Podstawowa nr 72 im. Przyjaciół Grochowa w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie, Szkoła Podstawowa nr 303 im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41 w Warszawie.

Celem turnieju było umożliwienie uczniom uzyskania piątej i czwartej kategorii szachowej. Aż czternastu osobom udało się zdobyć wspomniane kategorie. Piątą kategorię szachową zdobyli uczniowie: Adam Smardzewski, Gustaw Szłyk, Antoni Wieteska, Krzysztof Siemiradzki, Karol Krakowski, Jan Kulawiak, Jan Leśniewski, Krzysztof Czerny, Julian Ustaszewski, Maria Szuszczewicz, Nela Jędrych, Pola Tomaszewska. Zdobywcami czwartej kategorii szachowej byli Dominik Makowski i Piotr Przybyliński.

Rangę Turnieju znacząco podniosła obecność zawodników z trzecią kategorią szachową i to do nich należały zwycięskie miejsca: I miejsce – Aleksander Tokarczyk, II miejsce – Jakub Kulawiak, III miejsce – Jan Bandysiak. Nagrodzeni zostali również: najlepszy zawodnik ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie - Dominik Makowski, najlepsza zawodniczka turnieju – Pola Tomaszewska, najmłodszy zawodnik turnieju – Wojciech Majdak.

Wszystkim laureatom gratulujemy zwycięstwa, a uczestnikom odwagi i sportowej postawy, które przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery i umożliwiły nawiązanie nowych znajomości.

Organizatorzy: Renata Rykowska, Agnieszka Lasocka, Sędzia Główny - Dariusz Gajewski.

• Prezentacja uczennicy klasy 8a o autyzmie

• Uczennica klasy 8a, Natalia Stępniewska, przygotowała interesującą prezentację na temat autyzmu.  Podczas prezentowania, oraz szczegółowego omawiania zagadnienia, uczennica odpowiadała na pojawiające się pytania kolegów z klasy, wychowawcy - Pani Angeliki Łakomskiej oraz Pani Pedagog, Violetty Zysik. Natalia wykazała się ogromną wiedzą na wyżej wymieniony temat. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożoną pracę!

• Podróż do Livorno:) Dzień pierwszy:)

• W ramach programu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" realizując projekt "Niesamowita Podróż - Śladami Leonarda Da Vinci" uczniowie wraz z opiekunami Panią Joanną Buniowską, Joanną Jaroszkiewicz i Katarzyną Stańczuk wyruszyli po włoską przygodę:) W maju do Włoch wyrusza druga grupa uczniów:)

• Profilaktyka w marcu

• 16. 03.2022r. uczniowie klas VIII obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Dopalacze. Siedem stopni donikąd” wystawiany w teatrze Kamienica w Warszawie. Spektakl w przystępny i rzetelny sposób przekazuje wiedzę na temat zagrożeń związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych, mechanizmów ich działania na organizm oraz konsekwencji, czasami nieodwracalnych.

24.03. oraz 25.03 2022r. w szkole podstawowej w Zaborowie odbyły się warsztaty „ Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom”. Wzięli w nich udział uczniowie kl. III – VIII. Zajęcia prowadzili specjaliści z Fundacji „Dbam o mój zasięg”. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się co to jest fonoholizm, jakie są objawy nadużywania internetu i smartfona, dlaczego nadużywanie ich może mieć negatywny wpływ na naukę czy relacje społeczne oraz co zrobić by korzystanie z nowoczesnych technologii było bezpieczne.

Zorganizowanie i sfinansowanie spektaklu oraz warsztatów możliwe było dzięki współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lesznie.

• Informacja

• Od poniedziałku 4 do 6 kwietnia br. w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaborowie odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.

W tych dniach lekcje odbywają się wg planu. uczniowie pod opieką nauczycieli wychodzą do kościoła podczas zajęć. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii pozostaną w szkole pod opieką nauczyciela w świetlicy.

I tura klasy I – IV      godz. 10.45

II tura klasy V – VIII  godz. 12.00

Harmonogram:

I tura

O godzinie 10.30 (na 3 lekcji) nauczyciele sprowadzają dzieci do szatni. Uczniowie, którzy pozostają w szkole idą na świetlicę.

Nauczyciele, którzy mają klasy pod opieką na 4 godz. lekcyjnej, przejmują klasy w szatni podczas przerwy i wychodzą z dziećmi do kościoła. Po powrocie do szkoły lekcje odbywają się wg planu.

II tura

O godzinie 11.45 na 5 godz. lekcyjnej wyjście nauczycieli z klasami do kościoła, po powrocie lekcje odbywają się wg planu.

• Informacja

• OPŁATA PODSTAWOWA ZA OBIADY

W KWIETNIU 2022 roku wynosi  :

( 17 dni „roboczych x 4,5 zł / obiad  za okres od 01.04 do 30.04 )

Termin płatności upływa w dniu : 10.04.2022 roku

Dziękujemy za terminowe wpłaty .

Nieuregulowanie płatności w terminie skutkować będzie wstrzymaniem wydawania obiadów.

Administracja Szkoły