• Dzień Gier Planszowych

          • Dnia 10.10.2022 roku obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych, który świętować można tylko w jeden właściwy sposób - grając w planszówki! Nasza społeczność szkolna ochoczo włączyła się do akcji. Szczególne podziękowania należą się klasom, które podzieliły się zdjęciami ze wspólnej zabawy oraz ich wychowawcom - klasie II a, II b, IV b, VI b oraz VIII c.

            Magdalena Dolota

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

          • Z ogromną przyjemnością przekazuję informację o sukcesie uczniów w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację PGE pt:„Spotkania ze sztuką”. Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieło można obejrzeć w jednym z następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Lublinie lub Muzeum Narodowym w Krakowie.

            Dwoje uczniów naszej szkoły, zostało laureatami konkursu:

            Krzysztof Kowalski z klasy II b

            Anita Sokołowska z klasy II c

            Oprócz nagrody rzeczowej w formie bonu o wartości 300 złotych otrzymują coś jeszcze... Zabiorą swoje klasy w niezapomnianą podróż do świata sztuki. Uczniowie klasy II b pojadą do Muzeum Narodowego w Lublinie, a klasy II c do Muzeum Narodowego Warszawie (koszt pokrywa organizator) na zajęcia muzealne. Z pewnością oprócz walorów integracyjnych będzie to okazja do lepszego poznania dzieł znanych artystów i uwrażliwienia na otaczający świat.

            Galerię nagrodzonych prac można obejrzeć pod adresem: https://www.spotkaniazesztuka.pl/wyniki

            Serdecznie gratuluję i życzę niezapomnianych wrażeń,

            Agnieszka Zabłocka- Osial

          • Innowacja pedagogiczna pt. „Weekendowe podróże szczura Artura”

          • Dnia 25 lutego 2022r. do naszej klasy zawitał szczur Artur. Przyniosła go nasza pani Renata. Obecność Artura zaskoczyła nas. Bardzo szybko zadomowił się u nas. Co piątek Artur jeździ w odwiedziny do naszych domów. Podczas weekendowych wizyt poznaje nasze rodziny, znajomych, sąsiadów. Uczestniczy w naszych obowiązkach, zabawach, podróżach. Wspomnienia i wrażenia z każdego radosnego weekendu zapisuje w swojej kronice. A kiedy wraca z nią do klasy, to wspólnie przeglądamy kronikę jak rodzinny album. Dzięki Arturowi poznaliśmy się bliżej i każdy z nas nie może doczekać się jego kolejnej wizyty. Aż trudno uwierzyć, że taka skromna szara pacynka wnosi tyle radości do naszej klasy i naszych domów.

            Uczniowie klasy 2b

          • Zdrowe śniadanie w klasach pierwszych

          • Cóż może tak poprawić humor jesiennego dnia jak nie pełne kolorowych kanapek talerze?!! A jeszcze własnoręcznie przygotowanych…! Uczniowie klas pierwszych ćwiczyli sprawności Master Chief’a i naprawdę niewiele im brak…Było pysznie i zdrowo…

          • Klub Poszukiwaczy wiedzy w klasie 2b

          • Uczniowie klasy 2b z Klubu Poszukiwaczy Wiedzy podczas cyklicznych zajęć z robotami Photonami uczą się czytania ze zrozumieniem, programowania, planowania, współpracy, wyciągania wniosków i wytrwałości w dążeniu do celu. Dzięki udziałowi w programie #LaboratoriaPrzyszłości wymienione umiejętności zdobywają w atmosferze zabawy, tolerancji, zdrowej rywalizacji.

            Opiekun KPW Renata Rykowska

          • Zajęcia integracyjno-jesienne w klasie 4b

          • W dniu dzisiejszym klasa 4b miała lekcję integracyjno - jesienną. Dzieci przyniosły napoje, domowe wypieki oraz gry zespołowe. Szczęśliwie, do zdarzenia 'dołączyły' się urodziny Kacpra, któremu cała klasa złożyła życzenia. Na początku wszyscy usiedli w kółku i każdy uczeń, razem z wychowawca, powiedział jedną miłą rzecz na temat kolegi/ koleżanki obok. Potem wszyscy wspólnie jedli, bawili się oraz rozmawiali pod opieką wychowawcy, Pani Angeliki Łakomskiej. Oby więcej takich lekcji!

          • Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

          • Miło nam ogłosić, że konkurs na szkolne logo akcji czytelniczej "Czytamy z sercem" oraz wykonanie selfie z książką został właśnie rozstrzygnięty.

            Laureaci w klasach I-III:

            I miejsce - Aleksandra Kowalska (1b)

            II miejsce - Kacper Kowalski (3b)

            III miejsce - Julia Grenda (1b)

            Laureaci w klasach IV-VIII:

            I miejsce - Aleksander Bocheński (8a)

            II miejsce - Karolina Stanuch (6a)

            III miejsce - Wiktoria Kisiel (5b) oraz Mikołaj Skorupski (5a)

            Bezkonkurencyjna w przygotowaniu selfie z książką była: Helena Szłyk (5b)!

            Gratulujemy pomysłowości i kreatywności! Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i przypominamy, że ogólnopolska akcja czytelnicza miała zachęcać wszystkich do głośnego czytania wybranych książek oraz zwrócenia uwagi na problematykę serca podejmowaną w literaturze.

            Bibliotekarki

        • Nasza szkoła dołącza do Akcji Pozytywna Uwaga:)
          • Nasza szkoła dołącza do Akcji Pozytywna Uwaga:)

          • Listopad to najsmutniejszy miesiąc w roku szkolnym, ale wspólnymi siłami możemy to zmienić!

            Cudownie byłoby: żeby każdy uczeń w SZKOLE LUB KLASIE Z POZYTYWNĄ UWAGĄ dostał w listopadzie minimum jedną pozytywną uwagę do dzienniczka

            Chwalmy tak, jak sami byśmy chcieli być chwaleni – by pochwały dodawały skrzydeł i motywowały do cięższej pracy. Chwalmy tak, by uczeń pomyślał: „Angażuję się bo chcę. Bo ktoś mnie tu docenia”. Jak tak chwalić? Nie będzie prosto bo nas dorosłych też mało kto tak chwali prawda?

            Zaczynamy od listopada i pochwał w e-dzienniczku, ale w Pozytywnej Uwadze chodzi o coś znacznie ważniejszego – relacje. Jesteśmy ludźmi i dobre relacje napędzają nas do budowania, tworzenia, zdobywania. To, jak będzie wyglądała nasza przyszła praca, związek i życie w dużym stopniu kształtuje także szkoła. To nierzadko nauczyciel podaje pomocną dłoń, gdy inni stracili w nas wiarę. To nauczyciel motywuje, gdy widzi błysk zainteresowania w oku. Wspierając uczniów szkoła towarzyszy ich rodzinom w najlepszych i najgorszych momentach, bo dobro uczniów to wspólna sprawa – uczniów, nauczycieli i rodziców.

            Uwaga:)

            Listopad miesiącem chwalenia. Nauczycielu pochwal swojego ucznia!

            Bycie dobrym dla innych pomaga być lepszym człowiekiem.

            A wszyscy lubimy być dobrymi ludźmi.

            Koordynator Akcji : Wioletta Dziedzic

          • Coraz bliżej Święta

          • W dniach 20 i 21 października 2022r. uczniowie klas pierwszych i drugich odwiedzili Fabrykę Bombek „Gepard” w Wołominie. Dzieci obserwowały powstawanie szklanych bombek na każdym etapie produkcji. Przyglądały się pracy dmuchacza szkła, następnie odwiedziły srebrzalnię i lakiernię. Ostatnim etapem było dekorowanie bombek , w którym dzieci wzięły bezpośredni udział podczas warsztatów plastycznych. Zwiedzanie fabryki zakończyło się słodkim poczęstunkiem i projekcją filmu o świątecznej tematyce. Wszyscy uczestnicy wycieczki z radością nawiązywali do świątecznych tradycji.

            Wychowawcy klas pierwszych i drugich

          • Ślubowanie klas 1

          • W dniu 26 października 2022r. szeregi uczniów naszej szkoły zasilił potężny zastrzyk przyszłych lekarzy, adwokatów oraz ministrów…a także youtuberów, weterynarzy i policjantów, co najmniej w randze detektywów. Przyjęliśmy w poczet szkolnej braci kolejne klasy pierwsze; klasę 1 a i klasę 1 b. Nasi kandydaci na uczniów dali z siebie wszystko, w krótkim programie artystycznym, a potem godnie uczestnicząc w pasowaniu i ślubując uroczyście, zostali uczniami :)). Pociekły łzy wzruszenia obecnym gościom i rodzicom, część nieoficjalna i rozdanie upominków osłodziły trudy. A rodzice zafundowali pierwszakom w klasach super poczęstunek.

            Ciupa Bogusława, Lasocka Agnieszka, Bobin Marzena, Słomka Maria.

          • Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 3 B.

          • Wyobraźmy sobie sytuację... Idziemy ulicą i widzimy leżącego na chodniku człowieka. Co zrobić ? Jak się zachować? Jak wezwać pomoc ? A może pójść dalej, bo co się stanie jeśli nieumiejętnie udzielę pomocy a jedynie zaszkodzę poszkodowanemu ?

            Na te pytania podczas warsztatów uzyskali odpowiedź uczniowie klasy 3B. W czasie ich trwania pani Ewelina Jamka, wieloletni szkoleniowiec WOPR w Sochaczewie opowiadała uczniom jak powinniśmy zachować się w określonych sytuacjach. Zaznaczyła, że podczas udzielania pomocy najważniejsze jest NASZE bezpieczeństwo. Dzięki zajęciom praktycznym wiemy jak zastosować zdobytą wiedzę.

            Potrafimy sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny. Za pomocą metody WIDZĘ, SŁYSZĘ , CZUJĘ monitorowaliśmy oddech . Wiemy czym jest pozycja boczna ustalona i potrafimy ją prawidłowo wykonać. Za pomocą odgrywanych scenek rodzajowych umiemy skutecznie i właściwie wezwać pomoc medyczną. Sprawdziliśmy jak z zachowaniem szczególnej ostrożności w praktyce obsługiwać defibrylator AED . Na koniec czterogodzinnego szkolenia uczniowie otrzymali dyplomy za udział w warsztatach.

            Najważniejsze jest jednak to, że zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą zaowocować w przyszłości tym, że dzieci będą umiały odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznej sytuacji.

            Jolanta Zdanowska

          • Robimy dobro na rzecz cyberbezpieczeństwa w naszej szkole!

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w projekcie OSEhero – bezpieczny internet.

            O tytuł OSEhero czyli szkolnego superbohatera nowych technologii, przewodnika po internecie, wspierającego środowisko szkolne w odkrywaniu cyfrowego świata, będzie walczyła koordynator projektu Pani Wioletta Dziedzic.

            "Cyfrowy świat z jednej strony ułatwia nam naukę, pracę, kontakt z bliskimi, ale z drugiej może nieść za sobą pewne zagrożenia. Młodzi ludzie, uczniowie, którzy w sieci spędzają coraz więcej czasu, są grupą szczególnie na nie narażoną. Świadomość zagrożeń oraz znajomość sposobów zapobiegania im są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych. Ważną rolę w tym procesie pełnią nauczyciele, którzy przekazują wiedzę i pokazują konkretne narzędzia ochrony. Dlatego tworzymy OSEhero – grupę zaangażowanych nauczycieli, którzy we współpracy z ekspertami OSE będą przekazywać wiedzę o bezpieczeństwie w internecie społeczności szkolnej.

            Dzięki projektowi OSEhero zwiększy się świadomość dotycząca cyberzagrożeń w szkołach oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia".

            Udział w projekcie pozwoli całej społeczności szkolnej wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie.