• Szanowni Rodzice/Opiekunowie,

• serdecznie dziękujemy za Państwa wpłaty na fundusz Rady Rodziców w roku ubiegłym („wpłacalność” wyniosła 49%). Z tych pieniędzy udało nam się zrealizować wiele projektów i dokonać zakupów niezbędnych do funkcjonowania naszej Szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z  zamieszczonym na stronie internetowej Szkoły Sprawozdaniem z działalności Rady Rodziców, gdzie znajdą Państwo szczegóły dotyczące pracy Rady oraz zrealizowanych projektów, czy dokonanych zakupów.

Działamy dalej, dlatego też prosimy o kolejne Państwa wsparcie.

W tym roku szkolnym, Rada Rodziców uchwaliła kwotę 150-200 pln, jako wysokość proponowanej składki rocznej. W przypadku rodzin wielodzietnych składka ta może być mniejsza i zależna od Państwa możliwości.

Ww. kwota może być wpłacana jednorazowo/miesięcznie/raz na semestr.

Numer rachunku bankowego to:

05 1240 2164 1111 0010 4489 4356

W imieniu Dzieci oraz Szkoły jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Państwa hojność.

Z góry dziękujemy za Państwa zrozumienie oraz liczne wpłaty.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej

im. Powstańców 1863 Roku w Zaborowie

• Informacja rok 2021/2022

• W minionym roku szkolnym Rada Rodziców odbyła 3 zebrania (2 stacjonarne i 1 online) oraz 2 spotkania z Dyrektorem Szkoły, na których omówione zostały potrzeby placówki i oceniony stan sal lekcyjnych.

Z pozostałych środków i wpłat dokonanych przez rodziców w roku szkolnym 2020/2021  zostały sfinansowane:

- zakup zestawu do siatkówki i nowych piłek.

- zakup sprzętu do unihokeja

- zakup lizaków i drobne upominki na Dzień Dziecka

-  zakup tablicy interaktywnej

- zakup projektora Epson

- zakup stołu z piłkarzami

- kwiaty i tort na zakończenie roku

•  Wpłaty w roku szkolnym 2020/21 wyniosły  9800 zł.

Średnia wpłat na klasę to 450 zł to zaledwie 4-5 osób z klasy.

Klasą w której było najwięcej wpłat (1300) była klasa 1a Pani Wioletty Dziedzic.

• Rada Rodziców stara się pozyskiwać sponsorów i aktywnie uczestniczyć w zebraniach sołeckich. Na których przedstawiciele RR przedstawiają potrzeby placówki i proszą o przekazanie środków finansowych na rzecz szkoły.

W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 Rada Rodziców wyznaczyła sobie następujące cele:

1. Budżet uczniowski to nowy projekt, polegający na większym zaangażowaniu Uczniów w życie szkoły. Rada Rodziców przeznacza 4000zł z możliwością zwiększenia kwoty na projekty, których pomysłodawcami i realizatorami  będą Uczniowie.  Projekt / projekty wyłaniane są w konkursie. Zgłosić projekt może uczeń, cała klasa lub grupa uczniów. Zgłoszony projekt musi być zgodny ze Statutem szkoły, związany z działalnością oświatową, edukacyjną, wychowawczą,  kulturalną, sportową. Realizowany jest na terenie szkoły. Wspiera funkcjonowanie szkoły i uczniów. Przeznaczony jest dla szkoły lub kilku klas.
          2. PINIATA dla tej klasy, która będzie miała najwyższą ilość wpłat z  uwzględnieniem proponowanej składki na RR. 1 termin 6.XII – Mikołajki, 2 termin 1.06 Dzień Dziecka
          3. Zorganizowanie imprezy sportowej – biegu przełajowego dla uczniów szkoły.
          4. Akcja „lekkie plecaki”. Starania RR we współpracy z Dyrektorem Szkoły mające na celu zmniejszenie ciężaru plecaka, który nosi uczeń.
          5. Pomoc w realizacji rozbudowy szkoły.
          6. Zorganizowanie PIKNIKU RODZINNEGO zamiast Majówki. Impreza plenerowa na terenie szkoły przeznaczona dla całych rodzin.
          7. Obchody Dnia Dziecka z drobnymi upominkami.
          8. Doposażanie sal w szkole w niezbędne pomoce.
          9. Zakup drobnego sprzętu do ćwiczeń podczas zajęć wf i podczas pobytu w świetlicy szkolnej.
          10. Spacer dla dzieci i rodziców szlakami w KPN.
          11. Współpraca z Dyrektorem , Nauczycielami i Samorządem Uczniowskim  w realizacji przedstawionych przez nich pomysłów i projektów.

Mamy jeszcze inne pomysły, Państwo też nam je zgłaszacie  ale na to wszystko potrzebujemy środków finansowych. Dlatego liczymy na Państwa wpłaty oraz na aktywne włączenie się w realizację proponowanych akcji.

Wszystkie nasze działania i odbywają się w ścisłej współpracy z Dyrekcją Szkoły i Gronem Pedagogicznym i Samorządem Uczniowskim.